Як зняти біль при грудній клітці

Щоб зняти напругу з м'язів грудної клітки, прийміть болезаспокійливе, наприклад парацетамол. Прикладайте гаряче і дайте розслабитися м'язам. Якщо болі пов'язані з їдою або навпаки виникають натще, спробуйте харчуватися дробно.27 квіт. 2023р.

Що допомагає від болю у грудній клітці?

Ліки для лікування Болі у горлі та в грудей

  • Нурофен форте Нурофен Форте таблетки вкриті оболонкою 400 мг 12 шт. …
  • Акція …
  • Акція …
  • Ібупрофен таблетки покриті оболонкою 200мг 50 шт. …
  • Грандаксин таблетки 50мг 20 шт. …
  • Адаптол таблетки 500мг 20 шт. …
  • Грандаксин таблетки 50мг 60 шт. …
  • Антигрипін таблетки шипучі для дітей 10 шт.

Чому болить у грудній клітці посередині?

Біль у грудній клітці посередині або у її лівій частині зустрічається при різних захворюваннях серця: ІХС, стенокардія – порушення кровотоку в серцевих артеріях. Часто напад різкого болю триває до 15 хвилин. Виникає при фізичних навантаженнях, стресі, хвилюванні, минає після відпочинку.

Що може давати біль у грудній клітці?

Ключові причини болі у грудній клітці

  • Екстрасистолія, аритмія, проксимальна тахікардія та інші порушення роботи провідної системи серця;
  • Васкуліти, червоний вовчак, дерматомітоз;
  • Коронарний синдром, зокрема: інфаркт міокарда, нестабільна/стабільна стенокардія;

Як зняти біль при грудній клітці

Безкоштовно: 0-800-604-531 Месенджери: 098 84 82 822

До певного часу перспектива серцевих захворювань здається більшості з нас віддаленою і туманною. Але рано чи пізно практично кожен стикається з вкрай неприємним відчуттям – раптовим болем у грудях.Втішитися думкою про те, що для інфаркту ще не настала година, навряд чи вийде: якщо людина вразлива, вона, як правило, відчуває паніку. А тим часом із серцевими болями легко сплутати болі невралгічного характеру.

Як відрізнити один тип болю від іншого, чому виникають невралгія та біль у грудях та як підтримувати своє здоров'я.

Симптоми болю в грудях: подібність та відмінності

Люди, які не люблять звертатися до лікарів (особливо це стосується чоловіків), часто вважають за краще перетерпіти напад, купуючи його знеболюючим препаратом. Але ціна помилки у питанні болю в грудях непомірно висока: якщо вчасно не звернутися за допомогою при інфаркті, результат може виявитися летальним.

З іншого боку, багато хто насамперед і грішить на серці – адже в грудях розташовується саме воно, а міжреберна невралгія, в теорії, повинна відчуватися збоку, між ребер? Насправді локалізація больових відчуттів може бути різною, крім того, біль іноді віддається і в руку, і спину.

Головною відмінністю серцевого нападу від невралгії є тривалість. Напади міжреберної невралгії бувають досить тривалими, до кількох діб. Серцеві болі короткі – наприклад, напад стенокардії триває 5-10 хвилин.

Невралгічні болі носять гострий характер, а стенокардичний біль – тупий, пекучий, з нестачею повітря. За старих часів стенокардію називали «грудною жабою» саме через відчуття, що на грудях сидить важка і холодна жаба. Біль при стенокардії поширюється на всю область грудної клітки, людина не може вказати, де саме у неї болить. При невралгії зазвичай вдається точно локалізувати основне місце болю.

Інша дуже характерна для невралгії ознака – зменшення або збільшення інтенсивності болю залежно від положення тіла, вдиху-видиху. Серцевий біль не залежить від положення тіла, за одним винятком – при інфаркті міокарда під час руху вона посилюється.

Таблетка нітрогліцерину може усунути напад серцевого болю, але не зупинить розвиток інфаркту. Тому якщо біль після прийому нітрогліцерину продовжується, необхідно негайно викликати швидку допомогу.

Чому виникають біль у грудях?

Закономірне питання: якщо зі здоров'ям усе було у відносному порядку, чому одразу виникають напади з високою інтенсивністю? Насправді рідко хтось регулярно обстежується у кардіолога. Більшість випадків стенокардії – це так звана стенокардія напруги, яка виникає після фізичних чи емоційних навантажень. Якщо ж напад стався після сну, то це стенокардія спокою.

Власне, стенокардія – це порушення кровопостачання у серцевому м'язі людини. Таке постійне кисневе голодування призводить до розвитку ішемічної хвороби серця та інфаркту. Основними факторами ризику є:
– артеріальна гіпертензія;
– Порушення жирового обміну та атеросклероз;
— порушення вуглеводного обміну та підвищення рівня цукру в крові;
– Вроджена або набута вада серця.

Міжреберна невралгія – це біль, що проходить по стовбуру та гілкам будь-якого з міжреберних нервів (їх 11 пар, а 12 пара – це підреберні нерви). Виникає вона через здавлювання, роздратування чи запалення нерва.Причин появи невралгії дуже багато – і проблеми з хребтом (остеохондроз, зміщення і грижі міжхребцевих дисків), і інфекції (включаючи грип), і радикуліт, неврит, травми, переохолодження, надлишковий тонус м'язів.

До яких лікарів звертатись за допомогою?

Якщо ви звернулися за невідкладною допомогою, лікарі допоможуть зорієнтуватись у цьому питанні, виключивши або підтвердивши проблеми із серцем. Якщо у вас був напад стенокардії, без обстеження у кардіолога не обійтися. Втім, навіть якщо напад виявився невралгією, кардіолога варто відвідати.

З невралгією ситуація дещо складніша – насамперед потрібно відвідати невролога, зробити рентгенограму чи пройти томографію. Після того, як причину буде з'ясовано, лікар зможе дати подальші рекомендації щодо лікування або направити на консультацію до іншого фахівця, наприклад, остеопату.

Болі у грудях: що робити

Спершу – мінімізувати будь-яке фізичне навантаження та сісти чи лягти. Нерідко лягти рівно не виходить – у такому разі слід зайняти напівлежаче положення, поклавши під спину подушки. Потрібно забезпечити приплив свіжого повітря до приміщення, розстебнути комір одягу. Якщо причина болю незрозуміла, треба одразу прийняти 1-2 таблетки нітрогліцерину. (Пам'ятайте, що нітрогліцерин може різко знизити тиск.) Якщо його не виявилося – хоча б валідол, валокордин або аналоги. Щоб заспокоїтись, варто додатково випити валеріану або корвалол.

Якщо біль не проходить протягом 10-15 хвилин, не чекайте та викликайте швидку допомогу. Якщо ж гострий біль, що не змінюється при зміні положення тіла, швидку потрібно викликати негайно.

При нападі невралгії можна прийняти знеболювальні препарати, укутати груди теплим шарфом, використовувати мазі, що мають розігріваючий та болезаспокійливий ефект.

Надалі лікар може призначити сеанси фізіотерапії, новокаїнові блокади нервів, акупунктура. Якщо причиною нападів невралгії, що повторюються, є остеохондроз, то бажано звернутися за допомогою до мануального терапевта, відвідувати лікувальний масаж і гімнастику. Під час загострення невралгії не можна спати на м'якій поверхні, матрац має бути жорстким.

Постарайтеся зберігати спокій при нападі болю в грудях, але ні в якому разі не нехтуйте потім обстеженням у лікарів, якщо вам здається, що напад пройшов безслідно.

Біль у грудній клітці

Біль у грудях часто проявляється у різних формах. Іноді це різкий біль у грудях, іноді відчуття здавлювання чи печіння.

Болі в грудній клітці можуть викликати велику кількість різних проблем зі здоров'ям. Найбільш небезпечні для життя причини пов'язані із серцем чи легенями. Оскільки біль у грудях може вказувати на серйозну проблему, важливо якнайшвидше звернутися за медичною допомогою.

Біль у грудях, пов'язаний із проблемами серцево-судинної системи

  • біль у грудній клітці, що давить, відчуття печіння або сором'язливості в грудях
  • сильний біль, який триває більше кількох хвилин і посилюється при фізичній активності
  • запаморочення чи слабкість
  • задишка
  • холодний піт
  • почуття нудоти чи блювання

Причини серцевого болю в грудях

Гостре серцево-судинне захворювання. Серцевий напад виникає в результаті заблокованого кровотоку, часто через тромб, у серцевому м'язі.

Стенокардія. Біль у грудях у разі викликана поганим кровопостачанням серця.Це з накопиченням товстих бляшок на внутрішніх стінках артерій. Ці бляшки звужують артерії та обмежують кровопостачання серця, особливо під час фізичного навантаження.

Розшарування аорти. Це небезпечний для життя стан. Внутрішні шари цієї кровоносної судини розділяються, між шарами стінок аорти затікає кров. Це може призвести до розриву аорти – швидкої та сильної крововтрати.

Перикардит. Це запалення оболонки серця. Зазвичай викликає гострий біль, який посилюється, коли ви вдихаєте або коли лягаєте.

Біль у грудній клітці

Біль у грудях спричинений проблемами з органами травлення

  • кислий або гіркий смак у роті
  • пекучий біль після рясного прийому їжі
  • біль, що наростає і стихає, протягом тривалого часу
  • ниючий біль протягом багатьох годин

Біль у грудях може бути викликаний порушеннями травної системи, у тому числі:

Печія. Це хворобливе печіння за грудиною виникає, коли шлункова кислота вимивається зі шлунка в трубку, що з'єднує горло зі шлунком (стравником).

Порушення прохідності стравоходу можуть утруднити ковтання і навіть заподіяти біль.

Проблеми з жовчним міхуром або підшлунковою залозою. Жовчні камені або запалення жовчного міхура або підшлункової залози можуть спричинити біль у животі, який віддає у груди.

Класичні симптоми печії – хворобливе печіння за грудиною – можуть бути викликані проблемами із серцем чи шлунком.

Болі в грудях, пов'язані з проблемами у кістково-м'язовій системі

Деякі види болю в грудях пов'язані з травмами та іншими проблемами, що зачіпають структури, що складають грудну клітину, включаючи:

Остеохондроз. Дегенеративні зміни в хребті можуть викликати болі давить в області грудей, біль між лопаток і в підребер'ї.

кінезіотейпування у Міжнародній Інноваційній Клініці

Міжреберна невралгія. Гострий біль, який посилюється при будь-якій зміні положення тіла, коли ви глибоко дихаєте чи кашляєте. Виникає вона через здавлювання, роздратування чи запалення нерва при проблемах з хребтом (остеохондроз, усунення, випадання чи грижі міжхребцевих дисків).

Біль в м'язах. Хронічні больові синдроми, такі як фіброміалгія, можуть викликати постійний м'язовий біль у грудях.

Травмовані ребра. Забите або зламане ребро може спричинити біль у грудях.

Болі у грудях, пов'язані з проблемами легень

Багато захворювань легень можуть викликати біль у грудях, у тому числі:

Легенева емболія. Це відбувається, коли потік крові потрапляє в легеневу артерію, блокуючи приплив крові до легеневої тканини.

Плеврит. Якщо мембрана, що покриває ваші легені, запалюється, це може спричинити біль у грудях, що посилюється при вдиху чи кашлі.

Пневмотораксу. Біль у грудях, пов'язаний з колапсом легені, зазвичай починається раптово і може тривати годинами і зазвичай пов'язаний з задишкою. Стисне легеня виникає, коли повітря просочується в простір між легень та ребрами.

Легенева гіпертензія. Цей стан виникає, коли у вас високий артеріальний тиск в артеріях, якими кров надходить у легені, що може викликати біль у грудях.

Інші причини виникнення болю у грудях

Болі у грудях, викликані панічними атаками. Періоди сильного страху, що супроводжуються болем у грудях, прискореним серцебиттям, прискореним диханням, рясним потовиділенням, задишкою, нудотою, запамороченням та страхом смерті.

Оперезуючий лишай. Це шкірне захворювання може спричинити односторонній біль і смугу пухирів від спини до стінки грудної клітки.

Якщо у вас з'явилися незрозумілі болі в грудях або підозрюєте, що у вас серцевий напад, негайно зверніться за невідкладною медичною допомогою.

Біль у грудях не завжди сигналізує про серцевий напад. Але це те, що лікарі відділення невідкладної допомоги перевірятимуть насамперед, тому що це потенційно найбезпосередніша загроза вашому життю. Вони також можуть перевірити наявність небезпечних для життя захворювань легень – таких як колапс легені або згусток легеневої артерії (ТЕЛА).

Діагностика при болях у грудях

Електрокардіограма (ЕКГ). Цей тест реєструє електричну активність серця через електроди, прикріплені до вашої шкіри. Оскільки пошкоджений серцевий м'яз не проводить електричні імпульси нормально, ЕКГ може показати, що у вас був серцевий напад.

Аналізи крові. Ваш лікар може призначити аналізи крові на наявність підвищених рівнів певних білків або ферментів, які зазвичай містяться у серцевому м'язі. Пошкодження серцевих клітин внаслідок серцевого нападу може призвести до того, що ці білки або ферменти протягом кількох годин потраплять у вашу кров.

Рентгенографія, комп'ютерна томографія (КТ), магнітно-резонансна томографія (МРТ), ультразвукове дослідження (УЗД) органів грудної клітки. Це дослідження дозволять оцінити стан органів грудної клітки, виявити травми, новоутворення, ознаки внутрішньої кровотечі та інші патологічні зміни.

Грунтуючись на результатах проведених досліджень, лікар може визначити, чи є у вас серцевий напад, а також встановити причину болю в грудях і призначити лікування.

Related Post

Виробники бензопил Oleo-Mac: хто стоїть за популярним брендом?Виробники бензопил Oleo-Mac: хто стоїть за популярним брендом?

Зміст:1 Хто виготовляє Oleo-Mac?2 Скільки коштує Бензопила Oleo-Mac?3 Скільки коштує Бензопила Oleo-Mac 937?4 Скільки олії додавати в бензин для бензопили Олео Мак? Oleo-Mac – відома та шанована компанія, що спеціалізується

Як заморозити гострий перець на зимуЯк заморозити гострий перець на зиму

Як заморозити болгарський перець на зиму? Підготовлений перець спочатку розрізати уздовж навпіл, потім кожну половинку розрізати уздовж ще раз. Тепер потрібно скибочки перцю нарізати поперек тонкими смужками або кубиками. Шматочки

Як підключити телевізор через мобільний телефон: покрокова інструкціяЯк підключити телевізор через мобільний телефон: покрокова інструкція

Зміст:1 Як підключити телевізор до мобільного телефону?2 Як можна дивитися фільми на телевізорі з телефону?3 Як підключити телефон до телевізора вручну?4 Як підключити телефон до телевізора без Wi-Fi? В даний