Як стати опікуном літньої людини: права та процедура оформлення

Старість може бути складним часом у житті людини, особливо якщо вона стала залежною від сторонньої допомоги та догляду. У деяких випадках людям похилого віку потрібно призначити опікуна, який прийматиме рішення від їхнього імені та забезпечуватиме їх благополуччя. Але не кожен може стати опікуном.

Опікунство над людиною похилого віку має важливе правове значення і нерідко стає необхідним для забезпечення безпеки та благополуччя людини. Відповідно до законодавства, опікуном може бути лише близька споріднена особа, в якій людина має довіру і яка зможе ефективно піклуватися про її інтереси та потреби.

Законодавчі норми про людей похилого віку та їхні права різняться у різних країнах і юрисдикціях, але, зазвичай, опікунство може бути надано лише тим особам, які досягли повноліття, є близькими родичами літньої людини і можуть довести свою здатність ефективно керувати її справами.

Категорія особиХто має право оформити опікунство?
1Найближчі родичі (діти, батьки, подружжя)Будь-який найближчий родич, який досяг повноліття.
2Подружжя або близькі родичі на вільний вибір Будь-який чоловік або близький родич, який досяг повноліття і має на це згоду всі найближчі родичі.
3Особи, призначені опікуном за рішенням судуОсоба, призначена опікуном за рішенням суду на підставі відповідної заяви про дійсні однойменні документи інших законодавчих актів.
4Особи, призначені законодавчими актамиОсоба, призначена опікуном за рішенням суду на підставі законодавчих актів.

Опікуном чи піклувальником може бути тільки фізична особа з повною цивільною дієздатністю. Фізична особа може бути призначена опікуном або піклувальником тільки за її письмовою заявою.7 квіт. 2023 р.

У якому разі можна взяти опікунство над бабусею?

Відповідно, оформити опіку над людиною похилого віку ви зможете лише у разі визнання його судом недієздатною особою. Адвокат Іван Черкашин зазначає, що опіка може бути встановлена ​​лише над недієздатною особою, а головна ознака таких людей – особа не може усвідомлювати свої дії та керувати ними. Збережена копія

Хто може бути опікуном літньої людини в Україні?

Опікуном або піклувальником може бути фізична особа з повною дієздатністю. Для цього потрібна письмова заява та медичні висновки про опікуні та підопічному.

Хто має право взяти опікунство над людиною похилого віку?

Це особи з інвалідністю І чи ІІ групи, літні люди з когнітивними порушеннями, люди 80+ років, невиліковно хворі люди, які не здатні самостійно рухатися чи задовольняти свої потреби. На роль опікуна чи піклувальника може претендувати повнолітній людина з повною дієздатністю.

Related Post

Дуже смачний розсіл для огірків на зимуДуже смачний розсіл для огірків на зиму

Як Приготувати розсіл для огірків? Готуємо огірки – їх потрібно ретельно вимити, висушити обрізати кінчики з двох боків. Якщо огірки великого розміру, можна розрізати. Для приготування розсолу на літр холодної

Як зрозуміти, яка в тебе оптична сила?Як зрозуміти, яка в тебе оптична сила?

На коробці та блістерах цей параметр позначають літерами PWR (SPH) – оптична сила (сфера). Вона буде зі знаком плюс або мінус. Нею зрозуміло, які лінзи перебувають у упаковці. Якщо Ви