Як правильно чистити курей від пір'я

Як очистити курку від пір'я в домашніх умовах?

5:16Рекомендований кліп · 54 сек.ПОДРОБНО! Як обскубти, обпалити і потрошити курку в … – YouTubeПочаток кліпа, що рекомендуєтьсяКінець кліпа

Чим можна обробити курник від паразитів?

Обробка курей та курника від паразитів До них відносяться: Віркон, Екоцид С, Віроцид, Монклавіт. Ці засоби не лише проведуть дезінфекцію, а й лікування птахів. Також можна використовувати інші підходящі препарати для цих цілей.

Як чистять курей від пір'я на фабриці?

Зняття оперення Перед зняттям оперення птицю піддають тепловій обробці (ошпарюванню). Ошпарювання – занурення птиці у ванну теплової обробки з активно циркулюючою водою з метою ослаблення зв'язку між пером і шкірою, після чого пір'я без особливих зусиль видаляють за допомогою автоматів.

Ферма.expert
Як зарубати курку: правила та способи вибою, обробки та зберігання м'яса

Як обскубти курку вдома

Ощипування курки в домашніх умовах без певних знань та практичних навичок може завдати маси незручностей та нервових переживань. У цій статті обговоримо правила цієї процедури, необхідні дії до і після, а також можливе застосування пір'я.

Особливості обскубування

Ощипування курки

Успіх процесу залежить від того, як швидко його розпочнуть після обезголовлення курки. Чим раніше приступити до процедури, тим легше пір'я витягуватиметься зі шкіри, не залишаючи при цьому зламаних кінчиків. Якщо з якихось причин забарилися, тушку, що охолола, рекомендується пропарити в гарячій воді.

Перше, що потрібно зробити, видалити ороговілий покрив з лап, якщо вони будуть використовуватися в їжу.З остиглий тушки знімати лускате покриття набагато складніше.

–>Чистити тушку починають з пір'я, що має найтовстіший очин (кінець стрижня, що знаходиться в шкірі) – це хвостові і махові (пір'я на крилах). Роблять це різкими рухами, захоплюючи 1-2 пера, вириваючи за напрямом зростання. Великих зусиль докладати не потрібно, головне діяти швидко та у правильному напрямку.

Якщо захоплювати велику кількість пір'я, є ризик надірвати шкіру та залишити в ній шматочки чину. У разі обламаних кінчиків, що залишилися, їх можна легко видалити звичайним медичним пінцетом. Для того щоб звести до мінімуму розрив шкірки, її в процесі трохи натягують іншою рукою.

Ощипування курки

Курку, призначену для харчування, до вибою тримають кілька днів голодної, щоб у її шлунку був залишків неперетравленої їжі.

Чи знаєте ви? Свідчення про розведення курей у Стародавньому Єгипті представлені зображеннями птаха на стінах гробниць, зокрема археологи виявили таке зображення на стінах гробниці Тутанхамона.

Підготовка

Для процесу знадобляться:

  • таз;
  • відро з окропом;
  • ніж;
  • пінцет;
  • ємності для збору пір'я та пуху;
  • пакет для сміття.

Краще займатися обскубуванням в умовах двору, якщо це неможливо, то в приміщенні слід відкрити вікна. Запах пір'я, особливо якщо вони ошпарені, досить неприємний і в'їдливий.

Як правильно обскубувати бройлерів: відео

Важливо! Наливаючи окріп у відро для ошпарювання, врахуйте, що при поміщенні тушки у воду вона виплескуватиметься. Розрахуйте кількість води так, щоб не ошпаритись самому.

Щипання курей

Після вибою тушку перевертають головою вниз, даючи стекти крові. Після цього починають ощипування.

Ручне ощипування

При необхідності для полегшення процедури курку занурюють у гарячу воду (90 градусів) на 30-40 секунд, далі діють так:

Ощипування курей

  1. Тушу укладають у миску.
  2. Видаляють за допомогою ножа огрубілу шкіру лап (ступня птиці).
  3. Починають обскубувати найбільше пір'я на хвості і навколо нього, потім на крилах (махові).
  4. Далі очищають ділянку живота, сильно поспішати не варто, щоб не пошкодити шкірку. Допомагайте собі рукою, трохи відтягуючи шкіру в місці обскубування.
  5. Переходять на грудку та внутрішній бік крилець.
  6. Потім видаляють пір'яний покрив зі спини і закінчують шиєю та лапами.
  7. Залишки при необхідності видаляють пінцетом.

Важливо! Тримати птаха в окропі більше хвилини не варто, шкірка занадто розм'якшиться і рватиметься в процесі.

Механічне ощипування

Ручне обскубування доцільно при обробці однієї, максимум двох тушок відразу. Якщо ж є потреба в обробці, скажімо, десяти штук, це заняття буде досить стомлюючим і займе багато часу.

На допомогу фермерам прийшов геній інженерної думки з простим винаходом: кругла болванка з отворами, з яких стирчать силіконові конуси або гвинти.

Механічне ощипування

Для проведення обскубування знадобиться будь-який електричний інструмент дриль, перфоратор або шуруповерт, відро або пакет для пір'я. При цьому процедура чищення одного птаха займає лише кілька хвилин.

Процес обробки складається з наступних дій:

  1. Насадка одягається на дриль.
  2. Робочий інструмент фіксується на зручній для роботи підставці та висоті.
  3. Під ним знаходиться відро для відходів.
  4. Інструмент включають і до насадки, що обертається, підносять потрібну сторону тушки для обробки.

Недоліком даного способу вважають пошкодження, що залишаються на шкірі, що негативно позначається на товарному вигляді курки.

Що робити з пір'ям

Пташине пір'я і пух можуть стати в нагоді для виготовлення перин і подушок. Якщо ви захоплюєтеся рукоділлям, то пір'я може стати в нагоді як матеріал для різних виробів або декору. Від однієї курки можна отримати близько 30 грам пуху та 130 грам пера, з півня трохи більше (до 200 грам).

Під час обскубування пір'я відразу ж сортують: великі в один бік, дрібні в інший, пух в третій. Після сортування потрібно зрізати очин, перекласти сировину в мішечки тканини, зашити і промити в мильному розчині.

Як зарубати і швидко обскубти курку: відео

Промивання дозволить позбутися і бруду, і неприємного запаху, готують розчин так: на 1 літр окропу, додають 20 грам тертого господарського мила і 80 грам прального порошку.

Після промивання пір'я потрібно прополоскати у чистій воді та добре просушити. Мішечки сушать на свіжому повітрі, на сонці, якщо не дозволяє погода, то у приміщенні, яке добре провітрюється. Сушать, як білизну, повісивши на прищіпки.

Чи знаєте ви? У Стародавньому Римі заможні громадяни воліли подушки набиті гусячим пухом, а Стародавню Грецію заможні люди частіше користувалися подушками набитими вовною.

Як обпалити курку в домашніх умовах

Як обпалити курку

Ощипування курки не завжди видаляє вагу пуховий покрив, часто на шкірі залишаються волоски, які важко розглянути. Позбутися їх, проте, потрібно, тому тушку після обскубування піддають процедурі осмолки.

В умовах приватного будинку при гарній погоді розпалюють багаття і смолить тушку над ним, утримуючи за лапи.Використовують також газовий пальник або паперовий факел, рівномірно проводячи вогнем по сторонах тіла курки.

В умовах квартири або будинку користуються газовою плитою, попередньо знявши розсікач вогню з одного з пальників та ґратчасту підставку. Тушку також притримують за лапи, повертаючи її іноді необхідною стороною. Якщо лапи курки підуть у їжу, їх також потрібно обробити вогнем.

Важливо! Перед осмолкою необхідно відкрити вікна і зробити невеликий протяг (включити витяжку), так як запах смаженої шкіри досить сильний і вкрай неприємний.

Після процесу тушку можна промити під проточною водою, щоб видалити сліди кіптяви.

Процедура обскубування птиці в домашніх умовах не така складна, як здається. Уважність, акуратність, відсутність поспіху та попередня підготовка (у тому числі теоретична) – це головні складові успішного результату.

Як правильно обскубти курку, качку і гусака за допомогою насадки

Курка

Кожен гордий власник приватного будинку чи дачі рано чи пізно приходить до думки – а чи не завести мені трохи домашньої живності: курочок, качечок, гусей, а найкраще їх потроху! І ось уже все готове – сарайчик для ночівлі, огорожа для вигулу, годівниці, і завезений пташиний молодняк. Птах росте, набирає вагу і настає час подавати її, вирощену своїми руками, до столу. І тут уже треба думати, як обробити птицю легше та швидше. Допоможемо вам вивчити це питання докладніше.

Як правильно обскубти птаха

–>Заводити і вирощувати свійську птицю привабливо: будуть яйця, корисне м'ясо і навіть пух і перо для подушок, ковдр та одягу.Якщо яйця птиці несуть без стороннього втручання, то для отримання якісного м'яса та чистого пір'я потрібно навчитися правильно обскубувати тушки. Курей та індичок обскубують після забою, а качку та гусака – через 2 години, щоб зберегти пір'я та пух.

Черговість видалення пір'я, як правило, така: першими видаляють пір'я з хвоста і крил, далі – з грудки, спинки і в останню чергу з лапок. Причому пір'я та пух видаляють акуратно, зберігаючи цілісність шкіри. Ощипавши птицю, знімають залишки оперення за допомогою ножа і обпалюють тушку полум'ям. Ощипування може проводитися як вручну, так і за допомогою механічних пристроїв – наприклад, перочистки для птиці.

Чи знаєте ви? Якщо мета – отримати дуже м'яку подушку або ковдру, потрібно наповнювати їх гусячим пухом або пір'ям, звільненим від твердих колодок.

Ручне ощипування

Ручне ощипування

Перед вибоєм рекомендовано не годувати птицю кілька годин для природного очищення шлунка від корму, при цьому вона повинна мати свіжу воду у вільному доступі. Ощипування зручніше проводити в положенні сидячи, розташувавши перед собою тушку та ємності для пір'я, пуху та очищеної в результаті птиці. Ручне обскубування однієї тушки займає приблизно півгодини часу. Вручну можна обскубти птицю як сухим обскубуванням, так і із застосуванням ошпарювання.

Ощипування за допомогою попереднього ошпарювання. Після вибою птахи дають крові стекти хвилин 5-7, при цьому тушку тримають за лапи шиєю вниз. Потім курку або іншу птицю повністю занурюють у великий бак із гарячою водою (температура не менше 90°) на півхвилини. Вплив окропу відкриє пори шкіри та полегшить процес висмикування пір'я.

Ощипування має бути дбайливим, щоб не пошкодити шкірний покрив різким рухом.Трохи потренувавшись, можна обробляти птаха протягом чверті години, а за день обскубти пір'я з кількох тушок. Застосування ошпарювання може надати м'ясу почервоніння.

Сухе обскубування. Метод сухого обскубування не терпить зволікання, видалення пір'я повинно здійснюватися теплою тушкою. Висмикнувши махове пір'я хвоста і крил, приступають до очищення від пір'я спинки, грудей і в останню чергу крил. Маленьке перо висмикується сильним, але акуратним рухом проти зростання, можна підхоплювати кілька пір'я за одне висмикування. Натягнувши однією рукою шкірку птиці, можна полегшити та прискорити обскубування.

Механічне ощипування за допомогою насадки

Насадка для ощипування свійської птиці

Влітку і восени існує безліч господарських турбот, потрібно все встигнути, і виникає закономірне питання – як швидко обскубти одного птаха або кілька тушок одночасно? Оскільки інновації дісталися і заводчиків свійської птиці, вирішити такі питання може насадка для обскубування свійської птиці. Це невелике пристосування, що трохи нагадує йорж, у якого замість щетини – гумові виступи – «пальці» з різьбленням.

Розглянемо, як працює перезнімна насадка. Для початку береться будь-який пристрій, що обертає – перфоратор, дриль, шуруповерт або точильне електричне пристосування. Потім перощипальна насадка кріпиться на дриль, працюючий мотор надає руху насадці, вона обертається і висмикує пташине пір'я своїми гумовими або силіконовими «пальцями».

Для роботи потрібно встановити дриль з насадкою на плоску стійку поверхню і підставляти пташину тушку до пристосування, що обертається, оперенням вперед.Така перезнімна насадка на дриль прискорює обскубування тушки до 6 хвилин, може застосовуватися як у домашньому господарстві, так і на полюванні для обскубування дичини. Вартість насадки – приблизно 300 гривень.

Важливо! Ощипування птахів супроводжується дуже неприємним запахом. Цей процес краще здійснювати на свіжому повітрі.

Поради та рекомендації щодо ощипування свійської птиці

Ми розглянули загальну технологію обскубування свійських птахів, але вдала обробка кожного виду птахів має свої секрети. Вивчимо особливості скубання курей, гусей та качок.

Як швидко очистити курку від пір'я

Ощипування курки

При необхідності швидкого звільнення тушки курки від пір'я потрібно її запарювання в дуже гарячій воді з додаванням половини чайної ложки харчової соди протягом півхвилини. Перед цим слід переконатися, що туша повністю знекровлена. Потім, поки тушка не охолола, знімають шкірку з курячих лап, трохи остуджують птицю, і можна починати обскубування. Очищення курки від пір'я зазвичай відбувається двома пальцями: великим та вказівним.

Висмикування кількох пір'я відбувається за напрямом їх зростання. Глибоко сидяче пір'я, а також обламані залишки висмикують пінцетом. Звільнену від оперення тушку підсушують і акуратно обсмажують на відкритому вогні багаття, газової печі або балона, після чого курка готова до потрошення.

Чи знаєте ви? Отримане перо та пух слід замочити на кілька годин у теплій воді з пральним порошком, випрати та висушити. Це забезпечить його тривалу безпеку.

Як чистити гусей після забою

Ощипування гусака методом ошпарювання

Перед вибоєм гусака переводять у сухе приміщення зі слабким освітленням, наскільки можна дозволяють викупатися в річці чи водоймі задля забезпечення чистоти пера.Птаху дається вода, корм перестають давати за 10 годин до забою для очищення нутрощів природним шляхом. Зарізавши гусака, з нього зливають кров і підвішують за лапки на кілька годин для охолодження.

Після того як підшкірний жировий прошарок застигне, приступають до обскубування. Видаляють велике пір'я, потім дрібне і в останню чергу – пух. Гусей можна очищати будь-яким зручним методом – всуху, з ошпарюванням та за допомогою спеціальної насадки для ощипування птахів, описаної вище.

Деякі заводчики птахів відкрили собі ще один спосіб, як скубати гусей. Тушку птиці накачують повітрям із застосуванням насоса до пружного натягу шкіри і перев'язують шию для утримання повітря всередині, потім, обернувши тушу вологою тканиною або марлею, починають гладити її праскою, періодично обдаючи птицю потоком вологої пари праски. Підсохлу тканину розгортають і починають обскубування гусака. При необхідності процес прасування тушки можна повторити. Після видалення пір'я тушку обсмажують і обробляють.

Як правильно обскубти качок

Ошпарювання качки

Ощипування качки повністю аналогічно общипування гусака, оскільки ці водоплавні птахи мають багато підшкірного жиру. Після вибою спускають кров, остуджують тушу і видаляють пір'я будь-яким способом. Пух, що залишився, можна видалити, зіскребаючи зворотним боком ножа або злегка присипавши борошном, обпалюють на відкритому полум'ї вогню. Обпалювання повинне проводитися швидко, щоб не допустити плавлення та витікання пташиного жиру.

Раціон харчування дітей та дорослих людей має включати м'ясо птахів. Воно служить джерелом амінокислот, макро- та мікроелементів, а також вітамінів.Оскільки найсмачнішими будуть кури, качки та гуси, вирощені власноруч, то при найменшій нагоді варто заводити птахів, тим більше що їх ощипування та обробка не таке вже й мудре заняття. А пристрій для очищення птаха від пера лише прискорить цей процес.

Related Post

Рослина схожа на кріп отруйнаРослина схожа на кріп отруйна

Болиголов плямистий Листя молодої рослини схоже на моркву, петрушку або кріп, тому його можна не розпізнати. Суцвіття формою схоже на парасольку і складається з безлічі дрібних квіток. Росте на пустирях,

Чи можна їсти на 700 калорій на день?Чи можна їсти на 700 калорій на день?

Дієта на 800 калорій на день – гарантований спосіб схуднути. Обмеження жорстке, тому його необхідно дотримуватись розуму. Інакше будуть наслідки: від ваги до хронічних проблем з ШКТ і основними системами