Коли викопувати бульби бегонії

Бульби у бегоній утворюються восени, під час короткого світлового дня, тому викопувати їх слід якомога пізніше, але до настання перших осінніх заморозків. Для того, щоб бульба була якнайбільше, восени треба перейти на добрива з переважанням фосфору.

Що робити з бульбової бегонії восени?

Головне, до кінця вересня скоротите полив, а після відмирання надземної частини обріжте її, залишивши пеньок 2-3 см.. Навесні починайте поступово поливати бульби, а потім пересадіть їх у новий живильний ґрунт.

Як зберегти бульби бегонії на зиму?

Зберігати бульби слід за температури 4-10°С. Протягом зими матеріал, що зберігається, слід періодично перевіряти і видаляти хворі екземпляри. Не можна зберігати матеріал у герметичних контейнерах: у них бульби будуть позбавлені доступу повітря.

Як обрізати бульбову бегонію?

Наприкінці сезону цвітіння необхідно видалити слабкі гілки та нирки, – як правило, вони пожовклі, сухі та мляві.. Після цвітіння бульбові бегонії зберігають усі поживні речовини у цибулини до наступного вегетаційного періоду. Рослини можна обрізати у прохолодну м'яку осінь.

Ogorod.ru
Як викопати бульби бегоній на зиму та зберегти їх до весни У квітнику (Огород.ru)

Як зберігати бульби бегоній взимку?

: як зберігати бульби бегонії взимку.

У холодну пору року сплячі бульби бегонії можуть загинути, тому їх не залишають у саду чи контейнерах на вулиці. У цей період рослини слід зберігати у приміщенні.

Стан спокою для бульб бегоній є важливою частиною циклу зростання, тому протягом зимових місяців рослинам необхідно забезпечити необхідні для цього умови.

Коли розпочинати підготовку до зберігання?

Ще на початку вересня у бегоній слід видалити всі бутони, стимулюючи цим перехід у період спокою. Після цієї операції рослини починають запасати в бульбах поживні речовини.

Бульби бегоній потрібно перенести до приміщення перед першими морозами. Легкий морозець, який впливає лише на листя, але не ушкоджує підземні бульби, є хорошим сигналом для початку підготовки їх до зберігання. У цей час листя, як правило, вже встигають пожовтіти, зав'янути і повністю висохнути.

Викопування бульб бегоній

Використовуючи садові ножиці, старі стебла слід зрізати на висоту 5 см від рівня ґрунту, і дати можливість повністю висохнути. Далі за допомогою лопати або вил потрібно ретельно розпушити ґрунт навколо кожної рослини нижче коріння, відступивши від крони 6-8 см. Копати при цьому слід досить глибоко, щоб розпушити ґрунт нижче коріння і не поранити бульби.

Бульби бегоній

Бульби бегоній викопують восени і зберігають у підвалі

Далі слід обережно видалити сухе стебло та коріння. Від бульб з плямами та ознаками гнилі необхідно відразу ж позбутися. Далі посадковий матеріал бегоній слід розкласти в добре прохолодному вентильованому місці, щоб вони висохли. Через 2-3 тижні бульби потрібно очистити від грунту і видалити стебло. Будь-які залишки листя та стебел можуть спровокувати процеси гниття.

Способи зберігання

Перед закладкою бульб бегоній на зберігання слід уважно оглянути всі екземпляри та видалити уражені ділянки. Далі бульби необхідно помістити в паперовий пакет з невеликою кількістю фунгіциду та потрясти, щоб порошок покрив бульби.Оброблений таким чином посадковий матеріал потрібно помістити в картонну коробку і заповнити проміжки між ними сухою тирсою, вермикулітом або торфом.

Можна зробити і по-іншому: просто загорнути кожну бульбу в папір і помістити в коробку. Це буде гарна профілактика поширення хвороб та шкідників. Зберігати бульби слід за температури 4-10°С. Протягом зими матеріал, що зберігається, слід періодично перевіряти і видаляти хворі екземпляри.

Бульби бегоній

Щоб бульби бегоній краще зберігалися, їх можна загорнути у газету

Не можна зберігати матеріал у герметичних контейнерах: у них бульби будуть позбавлені доступу повітря. Якщо посадкового матеріалу багато, варто розкласти їх у різні паперові пакети, розсортувавши за типом та кольором.

Висаджувати бульби бегонії навесні можна тоді, коли мине небезпека морозів. Місце посадки має бути захищене від сильного вітру, але для ранкового сонця.

Бегонія: підготовка до зими, догляд + зберігання бульб та посадка навесні!

Представляємо догляд восени та взимку за бегонією в різних умовах. Розповідаємо як підготувати до зими бульбову бегонію: коли викопувати та як зберігати бульби.

Також описуємо догляд за бігонією взимку в домашніх умовах, за молодими квітками і що робити після зими з бігонією в саду.

Чи потрібно коли викопувати бегонію на зиму? В чому різниця?

Бегонії переважно теплолюбні рослини та підготовка їх до зими для квітникарів є важливим завданням, від якого залежить їх подальша доля.

При підході до питання, як доглядати восени та як підготувати бегонію до зими, необхідно враховувати вид бегонії, її стан та особисті уподобання.

У відкритому ґрунті на території СНД вирощують бульбову бегонію, яка відноситься до декоративно-квітучих видів або бегонію вічноквітучу, як однорічна рослина.

Бульбова бегонія є гібридними сортами, об'єднаними наявністю багаторічних бульб.

  1. Великі бульби бегоній (у відкритому ґрунті влітку цвіли) фахівці рекомендують після відмирання восени надземної частини рослини поміщати в торф/пісок і зберігати в холодному місці під час спокою. На початку весни бульби бегонії починають пророщувати.
  2. Великі бульби бегоній (у горщиках влітку цвіли) можна після відмирання восени надземної частини рослини залишити у горщику. Необхідно перенести рослини у холодне місце.
  3. Вирощені з насіння бегонії та квітки з маленькими бульбами рекомендують зберігати взимку в холодному та світлому місці та помірно поливати.
  • Кожна бульбова бегонія потребує періоду спокою – не менше 2-х місяців на рік, а краще близько 100 днів (мінімум – січень-лютий).

Підготовка бульбової бегонії до зими, що росте у відкритому ґрунті.

Тепер перейдемо до розповіді про те, як підготувати бульбову бегонію до зимівлі для отримання бульб.

Після закінчення цвітіння у бегонії поступово відмирає надземна частина і бульби починають активно розвиватися, накопичуючи поживні речовини. Після накопичення поживних речовин у бульбах, у бегонії і настане період спокою.

Це дозволяє бульбам бегонії нагромадити максимальну кількість поживних речовин. Вони вважають, що не варто боятися перших заморозків та поспішати викопувати бегонії.

Такий варіант підходить для дорослих рослин із великими бульбами.

  • У своїй інструкції з викопування бульб бегонії ми наводимо варіант з більш раннім викопуванням бегонії з грудкою землі.

як підготувати бегонію до зими, підготовка до зими бегонія, зберігання бульб бегонія взимку

Викопування бульб бегонії на зиму

  1. У вересні при загрозі перших заморозків викопайте бульбову бегонію з грудкою землі, якнайбільшого розміру.
  2. Бегонії, які росли в ємностях, дістають цільною грудкою, постукуючи по дну горщика.
  3. Після викопування бегонію сортують за розміром бульб. Досвідчені квітникарі рекомендують дрібні (діаметр менше 2-х см) і великі бульби бегонії розділяти так, як дрібні бульби схильні до пересихання.
  4. Потім бегонію з грудкою землі ставлять щільно один з одним у ящики і їх ставлять у захищене від дощу провітрюване світле місце з температурою 14-16 градусів тепла. Полив скорочують.
  5. Саме тоді надземна частина бегонії починає потроху відмирати. Після опадіння листя полив рослини припиняють. Після відцвітання у бегонії настає період спокою.
  6. Після повного відмирання надземної частини (1-1,5 місяці) бульбову бегонію обрізають на рівні 2-3 см від землі. Обрізання допомагає уникнути зараження бульб патогенними грибками.
  7. Через 12-16 днів після обрізки бульби бегонії очищають від землі і пересипають сухим піском або торфом і складають у ящики.

ПОРАДИ. Бульби бегонії зручно викопувати з відкритого ґрунту вилами (садовою вилкою).

Головне, викопувати бульби бегонії разом із землею (ґрунтовою сумішшю) і в жодному разі її не струшувати.

  • Дорослі бегонії з великими бульбами можна викопувати через 12-16 днів після обрізання пагонів, що відмирають. Тобто. починати із 5-го пункту.

Бульбова бегонія: зберігання взимку

Далі описуємо зберігання бульб бегонії взимку, і 1-й пункт є продовженням попереднього розділу.

  1. Ящики з дрібними та великими бульбами бегонії зберігаються з листопада до кінця лютого за температури 7-9 градусів Цельсія.
  2. Ящик із бульбами періодично обприскують: великі бульби – 1 раз на місяць, а дрібні бульби бегонії – 1 раз на 3 тижні, щоб вони не пересохли. А також прибирають бульби, що загнили, якщо є.
  • До зберігання бульби ділити не потрібно.

Зберігання бульб бегонії взимку у холодильнику

Якщо ви хочете зберігати бульби бегонії взимку не в підвалі або льоху, то після сортування їх можна скласти в поліетиленовий пакет, наповнений торфом, тирсою або мохом і покласти в холодильник.

Пакет із бульбами періодично дістають та зволожують, аналогічно 2-му пункту у розділі «Зберігання бульб взимку».

як підготувати бегонію до зими, підготовка до зими бегонія, зберігання бульб бегонія взимку

Підготовка молодих бегоній до зими: догляд першого року

Молоді рослини з маленькими бульбами після викопування з саду рекомендують розміщувати із земляною грудкою в окремі ящики.

  1. У молодих бегоній спостерігається відносний період спокою та їх надземна частина часто залишається зеленою та взимку. Молоді квіти зимують у ящиках у світлому прохолодному місці із помірним поливом.
  2. З настанням весни молоді квіти знову починають рости. У квітні-травні їх пересаджують в окремі горщики, а на початку червня за бажання рослини можна пересадити у відкритий ґрунт.
  3. Ті, що прожили все літо в горщиках, бегонії починають готуватися до періоду спокою. Після опадіння листя восени, полив бегоній припиняють.
  4. У жовтні обрізають пагони, що зів'яли, у горщиковій бульбовій бегонії на рівні 1-2 см від землі.
  5. Потім до початку березня горщики з квітами прибирають у найхолодніше місце вдома або у підвал, льох, балкон. Зрідка і мало поливають у піддон, щоб не засохли бульби.
  6. На початку березня горщики переносять у світле місце і починають рясно поливати. Коли з'являться паростки, бульби бегонії делікатно очищають від субстрату та пересаджують у нову ґрунтову суміш.

Зимівка бульбової бегонії в горщику: догляд у домашніх умовах

Бегонію з великими бульбами, яка влітку цвіла в горщику, можна залишати в ньому на зиму після відмирання надземної частини.

  1. Щоб бегонія якомога довше цвісти, поставте її у світле місце, але без попадання прямих сонячних променів. Поливають бегонії в квартирі в момент висихання живильного субстрату в горщику приблизно раз на 10-14 днів.
  2. Коли цвітіння бегонії набридне або вона сама перестане цвісти, то полив припиняють, обрізають (2-3 см від землі) і переносять у темне та прохолодне місце (підвал, льох).
  3. У січні-лютому дістають бульби із землі, загортають у мокрий рушник і кладуть у поліетиленовому пакеті (він має бути відкритим) поряд з батареєю.
  4. Приблизно через 2-3 тижні з'являються перші паростки. Бульби садять на вигін у невеликі горщики (500 гр пластикові стаканчики) з вологим ґрунтом. Бульби злегка вдавлюють у ґрунт.
  5. Через 2-3 тижні роблять перевалку бегонії в новий постійний горщик, а бульби зверху засипають зверху 2-4 см шаром ґрунтової суміші.

Цей спосіб добре підходить для бульбових бегоній, що ростуть у кашпо.

Деякі фахівці рекомендують взимку бегонію виносити в тепле місце погрітися на сонечку: через день на 2-3 години.

Бігонія після зими: догляд та посадка навесні

У березні-квітні нирки бегонії починають набухати, і рослина поступово виходить із стану спокою. Тепер можна проводити живцювання вічноквітучої бегонії або висаджування бульбової бегонії для пророщування у вологий торф.

  1. За 2-3 місяці до посадки бегонії на постійне місце (березень-квітень) бульби дістають із піску/торфу та висаджують у горщики/контейнери для пророщування (вигонка).
    Якщо бегонія зберігалася взимку в ящиках із грудкою землі, то просто дістають їх.
  2. Бульби висаджують верхньою стороною вгору (площа або увігнута частина з нирками (горбки/нерівності)).
  3. Бульбам бегонії для хорошого проростання потрібна температура 17-20 градусів Цельсія, висока вологість та регулярний полив. За 2-3 тижні у бегонії перші паростки досягають приблизно 5-6 см заввишки. Загалом бульби проростають нерівномірно та довго.
  4. Саме на цьому етапі рекомендують розмножувати бульбову бегонію живцюванням або поділом. Бульби можна розрізати на кілька частин, головне щоб на кожній було по 3-4 бруньки. Зазвичай старі бульби ділять на 2-4 частини місця зрізів бажано обробити деревним вугіллям.
  5. Після того, як паростки зміцніють, підростуть і сформуються перше листя, бульби бегонії з ящиків можна буде розсадити в окремі горщики.
    Зверху паростків підсипають ґрунтову суміш до основи першої пари листя. Бажано додавати деревну золу та перегній.
  6. У відкритий ґрунт бегонію рекомендують садити на початку червня, а окремі горщики/контейнери на балконі в середині-кінці травня.
  7. Для посадки у відкритому ґрунті вибирайте захищене від вітрів місце з пухкою живильною землею в півтіні або світле, але з мінімум променів сонця, що палять.

ЦІКАВО ЗА ТЕМОЮ:

Тепер Ви знаєте, як підготувати бульбову бегонію до зими, як зберігати бульби та як правильно садити квіти навесні.

Ми бажаємо вам вдалої зимівлі та чудового настрою!

Related Post

Які дерева цвітуть вліткуЯкі дерева цвітуть влітку

Коли цвітуть дерева весною? Період цвітіння залежить від погоди навесні, зазвичай, з середини квітня – на початку травня. Що цвіте влітку? Квіти, які цвітуть все літо: петунії, бегонії, ромашки, троянди,

Чому не можна міряти чужі прикраси?Чому не можна міряти чужі прикраси?

Що буде, якщо приміряти чуже кільце І чим довше носять прикрасу, тим більше енергії в ній концентрується, тим більше воно привертає до господаря і негативно впливає на чужих людей, що

Практична діяльність перекладачів: що роблять на практиці?Практична діяльність перекладачів: що роблять на практиці?

Перекладачі – це професіонали, що спеціалізуються на передачі сенсу текстів з однієї мови на іншу. Крім володіння кількома мовами на високому рівні, перекладачі мають глибокі знання в різних галузях, що