Як підключити мережний кабель vpn

Як підключити мережу VPN?

Налаштування підключення до PPTP/L2TP-сервера з ОС Android Зайдіть у налаштування телефону та у розділі Бездротові мережі відкрийте пункт Ще. Перейдіть до розділу Віртуальна мережа (VPN). Натисніть Додати мережу, щоб створити нове підключення. Запустіть створене з'єднання.

Як отримати доступ до локальної мережі через VPN?

Щоб налаштувати доступ до мережі VPN через Інтернет, необхідно створити PPtP-сервер на маршрутизаторі, створити акаунти користувачів та додати винятки у фаєрвол роутера, щоб не виникало перешкод для підключень. Доступ через VPN можна налаштувати за допомогою різних маршрутизаторів. Збережена копія

Як підключити роутер до VPN?

Як налаштувати VPN (ВПН) сервер на домашньому роутері

  1. Крок перший – зайти в налаштування маршрутизатора.
  2. Відкрийте вкладку «Додатково».
  3. З списку, що відкрився, вибрати VPN Server та PPTP VPN.
  4. Вписати потрібну (отриману від провайдера) IP-адресу клієнта, ім'я користувача та пароль.
  5. Поставити галочку поряд з Enable VPN Server.

Як настроїти локальну мережу через VPN

Як настроїти локальну мережу через VPN

Абревіатура VPN розшифровується як Virtual Private Network, тобто "віртуальна приватна мережа" Поняття "віртуальна" означає, що створити віртуальну локальну або іншими словами приватну мережу на основі існуючої інфраструктури глобальної мережі Інтернет. Що таке "сеть" у контексті ІТ сьогодні зрозуміло багатьом. Спрощено, це об'єднання двох і більше ПК по лініях зв'язку для обміну інформацією.

У чому полягає робота VPN? Якщо коротко, то всередині робочої мережі створиться нова мережа, при підключенні до якої IP-адреса користувача замінюється на адресу мережі VPN.Таким чином формується штучне захищене з'єднання між ПК та VPN-сервером, передача даних по якому повністю зашифрована динамічно змінними ключами. Захист інформації у новій мережі здійснюється комплексно: шифрування неможливо зламати, несанкціоноване підключення сторонніх користувачів повністю вимкнено, а всі вхідні та вихідні пакети постійно перевіряються на цілісність.

Робота VPN-з

З якою метою створюється мережа через VPN

На практиці локальна мережа через VPN є лінією зв'язку між комп'ютерами на основі звичайного з'єднання через Інтернет. При цьому неважливо, через які саме вузли Глобальної Мережі буде встановлено це з'єднання, але можна не сумніватися – трафік піде по захищеній мережі. Таке виділене VPN-з'єднання прийнято називати. тунелем.

Подібні тунелі будуються, наприклад, у тих випадках, коли співробітникам підприємства необхідно мати віддалений доступ до корпоративної мережі (з дому, у відрядженні, поза офісом з мобільних пристроїв). І мова тут не просто про підключення, а про безпечний канал зв'язку, який може виявитися дуже корисним у тому випадку, коли співробітники раптово перейшли на «віддалення», а їм необхідно підключитися до корпоративного ресурсу. Чи це не ідеальний сценарій офісної роботи у ракурсі обмежень, пов'язаних із COVID-19.

Тому у великих організаціях, співробітників при приєднанні робочого ноутбука до будь-яких дротових або бездротових мереж, що знаходяться за межами стін компанії, завжди змушують задіяти VPN-підключення до офісної мережі. Крім того, з'єднання через VPN також дозволяє налаштувати зв'язок між віддаленими філіями підприємств, зв'язавши їх в одну надійну мережу.

Плюси та мінуси VPN

Будь-яка загальнодоступна точка доступу Wi-Fi для зловмисників.У більшості випадків бездротові канали дуже уразливі бо будь-яка інформація яка передається у відкритому вигляді доступна всім користувачам у цій мережі. Також слід знати, що, здійснюючи покупки та вбиваючи дані картки через безкоштовну мережу Wi-Fi, ви сильно ризикуєте. Зловмисники дуже хитрі, винахідливі та користуються слабкими місцями у протоколах безпеки, використовуючи апаратні чи програмні уразливості.

Причому хакером може бути фізична особа, конкурентна компанія чи уряд. У будь-якому випадку злом становить велику загрозу для власника ПК або смартфона. Тому настійно радимо відвідувачам кафе використовувати мережу VPN при Інтернет-серфінгу та перегляді Веб-сторінок. Якщо ви читаєте важливі листи, переглядаєте соціальні мережі або завантажуєте відео та інший контент, VPN захистить вас від більшості загроз при використанні загальнодоступних та приватних мереж Wi-Fi.

Другим перевагою VPN є захист VoIP. Такі сервіси як Skype мало схильні до зла, але цілком доступні цензорам та гео-обмежувачам. Причому в Інтернеті нескладно знайти потрібні інструкції з прослуховування, щоб впровадитися в одне з VoIP з'єднань. У разі застосування VPN проблема уразливості аудіо- та відеозв'язку вирішується легко і швидко.

Таким чином, перевагами VPN є:

Плюси та мінуси VPN

  • безпечне підключення до мережі
  • обхід географічних обмежень
  • обхід законодавчих заборон
  • захист дзвінків по Skype та IP-телефонії
  • Анонімність у мережі

Основні недоліки VPN-з'єднання-деяка складність в налаштуванні (необхідні знання конфігурації мереж на рівні сисадміна), падіння швидкості (у ряді випадків) та платна підписка. Звичайно, є і безкоштовні VPN, але вони не завжди можуть забезпечити клієнтам належний рівень захисту. Деякі безкоштовні VPN навіть передають персональну інформацію набік.При організації великої кількості одночасних VPN з'єднань потрібний досить продуктивний сервер.

Відмінність між звичайним інтернет-з'єднанням та VPN

Основна відмінність між звичайним інтернет-з'єднанням і VPN полягає в тому, що в першому випадку шифрування не застосовується, а в іншому – дані передаються захищеним каналом зв'язку з шифруванням. Існує кілька видів тунельних протоколів, і рівень захисту безпосередньо залежить від використовуваного протоколу. Кожен із них має свої особливості та можливості захисту.

Можна виділити п'ять найвідоміших VPN-протоколів:

PPTP (Point-to-Point Tunneling Protocol, тунельний протокол "точка-точка»). PPTP використовує протокол шифрування Microsoft Point-to-Point Encryption, але він має уразливості. мережами Перевагами є висока швидкість і можливість застосування на будь-яких платформах.

L2TP (Layer 2 Tunneling Protocol – тунельний протокол іншого (канального) рівня) – симбіоз двох протоколів: PPTP від ​​Microsoft та L2F, створеного компанією Cisco. Протокол L2TP дозволяє створювати VPN-тунель не тільки в мережах IP, але і в інших (наприклад, ATM, X. 25 та Frame Relay). Сам протокол не має шифрування, тому його часто використовують у зв'язці з IPSec. При такій інтеграції з IPsec використовується підвійний захист даних, тому користувачі можуть зіткнутися з проблемами продуктивності.

IPSec (IP Security – захищений міжмережевий протокол)- протокол третього мережевого рівня, що забезпечує захист при обміні ключами в Інтернеті та передачі IP-пакетів.IPSec найчастіше використовується при створенні VPN-мереж для комерційного користування. Він одночасно економічний, ефективний та простий у налаштуванні конфігурацій.

SSTP (Secure Socket Tunneling Protocol – тунельний протокол захищених сокетів) – протокол захищеної передачі даних клієнт-серверної архітектури тільки по мережі Інтернет. Спочатку SSTP був створений для Windows, але зараз доступний і в інших середовищах. У нього гарне співвідношення швидкості та захисту передачі даних. Він легко проходить через фаєрволі, але має вразливість до деяких типів атак.

OpenVPN – протокол з відкритим вихідним кодом, який використовується більшістю VPN-сервісів. Протокол OpenVPN, використовуючи стороннє ПЗ, може бути реалізований на будь-якій платформі. Для створення зашифрованого підключення до Інтернету використовує SSL (Secure Socket Layer-протокол захищених сокетів) та проводити перевірку автентичності пристрою. OpenVPN має кращу комбінацію швидкості, надійності та захисту. Завдяки використанню SSL цей протокол застосовує різні алгоритми захисту даних (RC4, MD5, RSA тощо). Незважаючи на те, що OpenVPN має складне налаштування для рядового користувача, є сторонні сервіси, які роблять це автоматично і швидко.

Найпоширенішим протоколом для налаштування VPN через роутер є PPTP. Цей протокол застосовується для забезпечення віддаленого доступу до корпоративних мереж та для інших цілей. Доступ через VPN можна настроїти за допомогою різних маршрутизаторів.

Алгоритм доступу через VPN

Щоб налаштувати доступ до VPN мережі через Інтернет, необхідно виконати три основні кроки:

  • створити PPTP-сервер на маршрутизаторі зі статичною IP адресою
  • створити акаунти користувачів
  • додати виключення у файрвол роутера (щоб не виникало перешкод для підключення)

Алгоритм даної операції для роутера детально описаний у статтіНалаштування VPN через MikroTik».

Для підключення до VPN за протоколом L2TP Windows 10 необхідно виконати кілька кроків. Важливо, щоб віддалена локальна мережа відрізнялася адресацією від локальної мережі, де знаходиться ПК, смартфон або планшет. Тобто вони повинні бути різними.

Попередньо, щоб настроїти VPN, вам будуть потрібні наступні дані:

  • Адреси сервера VPN
  • Тип підключення
  • ім'я користувача та пароль
  • загальний ключ шифрування для підключення

1 крок Натисніть на піктограма сповіщень у нижньому правому куті екрану

Алгоритм доступу через VPN - крок 1

2 крок Вибрати Віртуальна мережа (VPN)

Алгоритм доступу через VPN - крок 2

3 крок У новому вікні Параметр вибрати Додати VPN-підключення

Алгоритм доступу через VPN - крок 3

Постачальник послуг VPN – Windows (вбудований)

Ім'я підключення – зручне для вас ім'я підключення, наприклад My Connect

Ім'я або Адреси сервера – Адреси сервера VPN (причому, як адреса сервера VPN може бути як доменне ім'я, так і IP-адреси).

Тип VPN – L2TP/IPsec із попереднім ключем.

Загальний ключ – загальний ключ шифрування для підключення.

Тип даних для входу – Ім'я користувача та пароль.

Ім'я користувача – Ім'я користувача для підключення.

Пароль – Пароль для підключення.

Поставте галочку напроти Запам'ятати мої дані для входу. Після чого натиснітьЗберегти.

Алгоритм доступу через VPN - крок 4

5 крок Вибрати Підключитись

Алгоритм доступу через VPN - крок 5

6 крок Дочекайтесь закінчення підключення і закрийте вікно Параметри

Алгоритм доступу через VPN - крок 6

Після того, як ви закінчили працювати з підключенням, рекомендується відключитися від VPN. Ця процедура виконується ще простіше.

1 крок Натисніть значок повідомлень у правому нижньому кутку екрану

Алгоритм відключення VPN - крок 1

2 крок Вибрати Віртуальна мережа (VPN)

Алгоритм відключення VPN - крок 2

3 крок Вибрати Відключитися і закрийте вікно Параметри

Алгоритм відключення VPN - крок 3

Налаштування підключення VPN через L2TP/IPsec на Android

Налаштування підключення VPN на телефонах Android сьогодні також максимально упрощено. Але слід знати, що при використанні протоколу L2TP/IPSEC неможливо встановити більше одного з'єднання.

1 крок Зайдіть у меню «Налаштування». У розділі «Бездротові мережі» вибрати «Ще», потім VPN Натисніть кнопку «+» – це необхідно для додавання нового підключення.

Налаштування підключення VPN через L2TP/IPsec на Android - крок 1

2 крок Далі, виберіть тип підключення – L2TP/IPSec PSK і вкажіть параметри підключення:

  • Назва – вкажіть будь-яку назву з'єднання
  • Адреси сервера – вкажіть адресу з особистого кабінету, виду vpn####.fornex.org.
  • Загальний ключ IPSec – увівши FornexVPN.

Налаштування підключення VPN через L2TP/IPsec на Android - крок 2

3 крок Далі виберіть збережене підключення та введіть «Ім'я користувача» та «Пароль», доступні в особистому кабінеті та натисніть «Підключатися».

Налаштування підключення VPN через L2TP/IPsec на Android - крок 3

Налаштування фільтрування в роутері

Перед тим, як підключитися через VPN, необхідно прописати Винятки для фаєрвола. Розглянемо ці дії на прикладі роутера MikroTik. Але перед цим важливо пам'ятати: при налаштуванні фаєрвола на MikroTik, настійно рекомендуємо проводити їх у режимі Safe Mode – В іншому випадку ви ризикуєте втратити доступ до маршрутизатора!

Отже, в меню керування роутером потрібно зайти в розділ IPі у випадаючому списку вибратиFirewall. Відкриється розділ, в якому нас цікавить перша вкладка з назвою Filter Rules. Щоб додати нове правило, натискаємо кнопку «+».

Налаштування фільтрування в роутері - крок 1

В описі правила буде рядок Chain – Тут потрібно вибрати input, у рядку Protocol вказати tcp. Трохи нижче знаходиться поле Dst. Port, в якому потрібно прописати 1723 порту для тунелю VPN.

Налаштування фільтрування в роутері - крок 2

У цьому ж віконці на вкладці Action у випадаючому списку потрібно вибрати accept, що означатиме, що ми дозволяємо трафік через VPN. Наступний крок-дозвіл протоколу GRE. Здійснюється воно за допомогою аналогічної послідовності дій: створюється нове правило, тільки в полі Protocol потрібно вибрати gre і дозволити трафік у вкладці Action. У списку розділу Firewall нові правила необхідно підняти вгору, щоби над ними не було забороняють правил, інакше вони не будуть працювати.

Related Post

Чим розкислити землюЧим розкислити землю

Для розкислення ґрунтів широко використовуються вапнякові меліоранти (вапняк, доломітове борошно, дефекат, крейда). При внесення вапна забезпечується не тільки розкислення ґрунту, але й додаткове внесення поживних речовин – сполук кальцію та

Помідор де барао описПомідор де барао опис

Середньопізній високорослий сорт. Термін дозрівання 120-130 днів від появи сходів. Плоди красиві, великі, сливоподібні, щільні, відмінного смаку, довго зберігаються, не втрачаючи хорошої якості. У китиці до 5 шт., масою 60-70

Що потрібно взяти з собою у військкомат: повний перелікЩо потрібно взяти з собою у військкомат: повний перелік

Компанія вашого віку приходить до військової комендатури, щоб пройти призов і служити в армії. Усі проходять ту саму процедуру: пред'явлення документів, медичний огляд, проходження комісії та тестування. Щоб все пройшло