Причини сонливості після їжі та як з нею боротися

Напевно, багатьом знайомий стан, коли після трапези неможливо стримати сонливість. Чому саме після їжі нам так хочеться спати? Насправді наш організм сприймає прийом їжі як прикмету для відпочинку і перетравлення їжі.

Однією з причин виникнення сонливості після їди є рівень інсуліну в крові. Їжа, особливо вуглеводи, викликає підвищення рівня інсуліну, що сприяє зниження глюкози в крові. Зниження рівня глюкози може спричинити сонливість та відчуття втоми.

Крім того, процес перетравлення їжі потребує значної кількості енергії організму. Система травлення активізується після їди, і це може забирати значну частину енергії. В результаті відчувається відчуття втоми та сонливості.

Чому після їжі хилить у сон
ПричинаПояснення
Підвищена активність травної системиПісля прийому їжі організм починає активно перетравлювати їжу, що штучно надійшла. Витрачається багато енергії, що може спричинити втому та сонливість.
Висока вуглеводна їжаВуглеводи, особливо швидкі вуглеводи, швидко підвищують рівень цукру в крові, що може призвести до сонливості через підвищення виділення інсуліну та обробки глюкози.
Велика кількість їжіВживання великої кількості їжі може призвести до збільшення кровотоку в галузі травної системи. Це може призводити до притоку крові в шлунок та кишечник, що викликає сонливість.
Підвищене виділення хімічної речовини мелатонінуПри їжі виділяється більше мелатоніну – гормону, який сприяє сну та релаксації. Це може спричинити сонливість після їжі.
Розслаблення та психологічний ефектПісля прийому їжі багато людей відчувають задоволення та розслаблення. Це може викликати почуття сонливості після їжі, особливо при вживанні важкої та рясної їжі.

Чому після їжі хочеться спати та слабкість?

Після трапези у нас також включається парасимпатична нервова система, спрямована на розслаблення та сприяє перерозподілу крові до органів шлунково-кишкового тракту.. Відповідно, приливаючи до органів шлунково-кишкового тракту, вона відходить від головного мозку. А з нею відходить і кисень. Звідси й бажання спати.

Чому після їди дуже хочеться спати?

Вироблення серотоніну викликає їжа, багата на вуглеводи, а білкова їжа, у складі якої триптофан, допомагає серотоніну синтезуватися. Також їжа викликає стрибок цукру в крові, який зменшує активність нейропептиду орексину, що контролює енергетичний баланс та відповідає за відчуття бадьорості.

Що робити, щоб не хилило в сон після їжі?

кожен прийом їжі наповнювати білками, жирами та вуглеводами; харчуйтеся менше, але частіше оскільки дробове харчування допомагає впоратися організму зі стрибками глюкози; не забувати про підтримання водного балансу. Вода необхідна регулювання об'єму крові, але це впливає кров'яний тиск і частоту серцевих скорочень.

Чому після їди хочеться спати інсулін?

Після їди цукор в крові підвищується, і в кров викидається інсулін, який пригнічує певний нейротрансмітер і робить вас втомленим. "Скачки" інсуліну можуть знизити вироблення орексину. Орексин – це нейромедіатор, якого не вистачає при нарколепсії, через що люди постійно хочуть спати.

Related Post

Як пов'язати навушники з годинником: докладна інструкція для вдосконалення технологічного досвідуЯк пов'язати навушники з годинником: докладна інструкція для вдосконалення технологічного досвіду

Зміст:1 Як підключити AirPods до годинника?2 Як створити пару AirPods з Apple Watch?3 Чому в локаторі не видно навушників?4 Як увімкнути блютуз на годиннику Watch 8? У наші дні багато

Як переправитися через річкуЯк переправитися через річку

Переправлятися треба в черевиках і штормових штанах, щільно обв'язавши штанки шнуром навколо ніг, щоб зменшити опір води. Для стійкості користуються міцною жердиною. Ставлячи ногу, обмацують дно, шукають надійну опору. Жердина

Як зривати волоські горіхи з дереваЯк зривати волоські горіхи з дерева

Плоди дозрівають нерівномірно: спочатку розтріскуються ті, які розташовані з південного боку, на нижніх гілках. Зазвичай плоди струшують з дерева й одразу збирають. Не можна залишати горіхи, які впали на землі,