Які хвороби можна виявити за допомогою скринінгу

Метод скринінгу – це важливий інструмент визначення ризику різних захворювань і виявлення в ранній стадії. Він дозволяє виявити приховані патології, що не виявляються симптомами або симптоми яких виникають у дуже слабкій формі. Завдяки скринінгу можна своєчасно підтвердити або спростувати наявність конкретних захворювань, що допомагає в подальшому вжити заходів щодо їхнього впливу.

Одним із найпопулярніших видів скринінгу є онкологічне дослідження. Воно допомагає виявити рак на ранніх стадіях, коли лікування може бути найефективнішим. За допомогою різних методів скринінгу, таких як мамографія, колоноскопія, ПЛР-тести та кров'яні аналізи, можна виявити рак молочної залози, рак товстого кишечника, рак шийки матки або передракові зміни, які можуть бути початком розвитку раку.

Крім онкологічного скринінгу, існують інші види, наприклад, скринінг серцево-судинних захворювань. Він допомагає в ідентифікації людей із високим ризиком розвитку хвороб серця та судин, таких як ішемічна хвороба серця, інсульт чи артеріальна гіпертонія. За допомогою вимірювання артеріального тиску, аналізу крові на рівень холестерину, ЕКГ та інших методів, фахівці можуть оцінити ризик пацієнта та вжити відповідних заходів для запобігання розвитку серцевих захворювань.

ХворобаОписПоказання для скринінгу
Рак грудейЗлоякісна пухлина, що зазвичай розвивається з епітеліальних клітин молочних проток або лобулярних одиниць.Жінки віком від 40 років, ризик розвитку захворювання у яких підвищений, а також жінки з генетичною схильністю.
Рак шийки маткиЗлоякісне новоутворення, найчастіше спричинене вірусом папіломи людини (ВПЛ).Жінки віком 25-64 років, для виявлення змін у клітинах шийки матки.
Рак товстої кишкиЗлоякісна пухлина у сфері великого кишечника. Розвивається із поліпів.Люди старше 50 років, сімейний анамнез раку товстої кишки, наявність поліпів у попередніх дослідженнях.
Рак передміхурової залозиЗлоякісне новоутворення у передміхуровій залозі у чоловіків.Чоловіки віком від 50 років, сімейний анамнез раку передміхурової залози, наявність симптомів або підвищений рівень PSA.
Цукровий діабетХронічне захворювання, пов'язане з порушенням рівня цукру в крові, спричинене недостатнім виділенням інсуліну або порушенням його дії.Люди зі старшого віку, сімейний анамнез захворювання, наявність факторів ризику (надмірна вага, низька фізична активність та ін.).

Отже, пренатальний скринінг – це серія діагностичних процедур, які дають змогу виявити ризик генетичних відхилень, аномалій або патологій розвитку плода. Це синдром Едвардса

синдром Едвардса
Синдром Едвардса (синдром трисомії 18) хромосомне захворювання, характеризується комплексом множинних вад розвитку та трисомією 18 хромосоми. Описаний 1960 року Джоном Едвардсом. Популяційна частота приблизно 1:3000 у США, та 1:5000 у світі на 2016 рік.
https://ua.wikipedia.org › wiki › Синдром_Едвардса

, синдром Дауна, а також дефект нервової трубки.

Які хвороби виявляє скринінг?

Неонатальний скринінг – це обстеження малюка на п'ять спадкових захворювань, які становлять серйозну загрозу життю та здоров'ю дитини. Обстеження проводиться на такі хвороби як: вроджений гіпотиреоз, муковісцидоз, фенілкетонурія, адреногенітальний синдром, галактоземія.

Що показує генетичний скринінг?

Скринінг новонароджених проводиться для виявлення деяких спадкових хвороб, які не виявляються при народженні, але надалі призводять до тяжких порушень розвитку, розумової відсталості і навіть смерті.

Які генетичні захворювання можна виявити під час вагітності?

Захворювання, які можна, можливо виявити за допомогою тесту, включають такі:

  • Трисомія 21 хромосоми, відома як Синдром Дауна.
  • Трисомія 18-ї хромосоми – Синдром Едвардса.
  • Трисомія 13-ї хромосоми – Синдром Патау.
  • Синдром Тернера.
  • Синдром Клайнфельтера.
  • Трисомія Х-хромосоми.
  • Дисомія Y відома як Синдром Якобса.

Які захворювання можна виявити за допомогою неонатального скринінгу?

Неонатальний скринінг – це проведення масового обстеження немовлят на спадкові захворювання (адреногенітальний синдром, галактоземію, вроджений гіпотиреоз, муковісцидоз, фенілкетонурію).

Related Post

Що приготувати з селери стебла на другу стравуЩо приготувати з селери стебла на другу страву

Що можна зробити з стебла селери? Що готують із стебла селери Їх можна їсти сирими як свіжу поживну закуску або у складі овочевих та фруктових салатів, їх можна додавати у

Ректифікат чи дистилят: який спирт вибрати?Ректифікат чи дистилят: який спирт вибрати?

Зміст:1 Чому ректифікат кращий за дистилят?2 Що краще для організму дистилят чи ректифікат?3 У чому різниця між ректифікацією та дистиляцією?4 У чому основна відмінність дистиляту від ректифікату? При виготовленні алкогольних