Як зняти біль у нирці зліва

Зміст:

Хворому можна прийняти 2-3 таблетки Но-шпи (Дротаверину), таблетку Кетанова або щось із спазмолітиків (папаверин – 1 таблетку). Якщо є можливість, краще ввести препарати внутрішньом'язово (Кеторол, Баралгін), а не у вигляді таблеток – ефективність зростає в кілька разів, дія препарату настає швидше.

Що випити від болю у лівій нирці?

Препарати при болях у нирках

  • Цистон таблетки №100. … Детальніше
  • Афлазин 200мг капсули №30. … Детальніше
  • Фітоліт капсули №60. … Детальніше
  • Канефрон Н краплі 100 мл.
  • Тринефрон капсули №60. … Детальніше
  • Блемарний таблетки шипучі №80. … Детальніше

Збережена копія

Як заспокоїти біль у нирці?

Чим зняти ниркову кольку будинку – топ-7 способів

  1. прийняти гарячий душ або ванну – тільки якщо немає температури;
  2. попарити ноги;
  3. випити гарячий чай, какао;
  4. поставити грілку на поперек;
  5. прийняти таблетку дротаверину або папаверину – це спазмолітики, які на якийсь час притуплять гостру реакцію сечоводу;

Що робити, якщо болить нирка з лівого боку?

Біль у ділянці нирок вимагає негайного звернення до лікаря. Займаються цією проблемою терапевти, нефрологи чи урологи. Важливо з'ясувати причину, що призвела до розвитку цього симптому та усунути її.

Медичний центр Юрінмед
7 способів зняти напад ниркової кольки

Ниркова колька: геть гарячу паніку, приймаємо рішення на «холодну» голову

Ниркова колька

Сечокам'яна хвороба (МКЛ) посідає друге місце серед усіх урологічних хвороб за частотою появи (у 30-40% дорослого населення), віддавши пальму першості сечостатевим інфекціям.За статистикою, летальний кінець визначався у 0,85% людей, що хворіють, і пов'язаний з несвоєчасним зверненням за медичною допомогою або відмовою від неї.

Ниркова колька виникає за наявності каменів у нирках у 70% випадків, а при каменях у сечоводах – у 90%.

МКЛ – основна причина ниркової кольки. Досить неприємні симптоми з'являються раптово і, як правило, у невідповідний час. Але все ж таки захистити себе можна профілактичними заходами та знаннями про правила невідкладної допомоги.

Ниркова колька: чому з'являється і що являє собою

Поява такої коліки здебільшого пов'язана з перекриттям просвіту сечоводу каменем і, відповідно, неможливістю проходження сечі.

• підвищена в'язкість крові призводить до утворення величезного потік крові, що також порушує прохідність сечі.

Механізм розвитку інтенсивного болю простий: тиск у нирці підвищується і розтягує волокнисту ниркову капсулу, що збагачена нервовими закінченнями, у міру розтягування останньої посилюються болючі відчуття.

У жінок більше шансів самостійного виходу каменю, тому що у них сечівник прямий, короткий (3-4 см) і широкий. У чоловіків з точністю навпаки: звивистий, довгий (12-18см) та вузький.

Дивимось неприємності в обличчя: прояв ниркової кольки

Симптоми ниркової кольки різноманітні, але, як правило, протікають характерно. На першому місці знаходиться больовий синдром.

1. Інтенсивний ниючий біль у поперечній ділянці спини (по ходу сечоводів), що поширюється в мошонку та головку статевого члена у чоловіків або у великі статеві губи у жінок, у внутрішню частину стегна та пах з хворого боку.

2. Тривалість болю від півгодини до доби.Це залежить від форми, розмірів та гладкості поверхні каменів, а також від ступеня розтягування стінок сечоводів. Якщо каміння багато малих розмірів (сечовий пісок), то можливі напади коліки, що періодично змінюються безсимптомними періодами.

Пацієнти з тривалою гіпертонічною хворобою більш інтенсивно відчувають біль за рахунок сильного розтягування капсули нирки. Таке явище пояснюється тим, що у гіпертоніків діастолічний (нижній) тиск вищий, ніж у осіб із нормальним артеріальним тиском.

3. Провокують напад коліки їзда нерівною дорогою, стрибки, біг, підйом важких предметів та інші види фізичної активності.

4. Полегшення настає після виходу каменю, але повторюється напад під час виходу наступної освіти.

Порушення травлення (диспепсичний синдром) пов'язані з передачею нервових імпульсів з ниркового сплетення на черевне та роздратуванням останнього. Особливо виражені дані неприємності при проходженні каменю по тазовій частині сечоводу, що отримує іннервацію від нижньочеревного сплетення.

6. Порушення сечовипускання: часті, болючі чи нічні сечовипускання, з домішками крові чи слизу. Остання з'являється при сечокам'яній хворобі, що тривало протікає, без правильного лікування, з розвитком запалення нирки.

Хибні позиви до сечовипускання виникають при подразненні стінок сечового міхура одним або декількома каменями.

7. Зміни у поведінці пацієнта: неспокійний, намагається «видертися на стіну» (іноді під нігтями таких хворих знаходяться залишки настінного покриву), кидається у пошуках зручної пози, зупиняючись на вимушеному положенні тіла з підігнутими до живота ногами лежачи на болі.

Діагностика

  • Промацування нирки: пацієнтом відчувається різка болючість, лікарем – деяке збільшення органу.
  • Позитивний симптом Пастернацького – посилення болю при биття по поперечній ділянці спини з хворого боку.

Симптом Пастернацького пояснюється роздратуванням ниркової капсули, що передається з ребра під час нанесення в його області ряду легких ударів стиснутою долонею (медичний термін – перкусія).

  • Загальний аналіз крові із розгорнутою лейкоцитарною формулою.
  • Загальний аналіз сечі дозволяє визначити біохімічний склад осаду призначення певної дієти як складової лікування.

Зазвичай аналіз сечі нормальний. Це пов'язано з перекриттям сечоводу каменем, і сеча з хворої нирки не надходить у сечовий міхур. Але тільки налагоджується прохідність сечоводу зі слабкого боку, в сечі утворюється домішка крові – нових еритроцитів – як результат пошкодження каменем стінок сечоводу.

  • Оглядова урографія – введення рентгену контрастної речовини та огляд анатомічного стану органів сечівнику.

Не всі камінці легко можна побачити завдяки рентгенологічному дослідженню. Сечокислі (уратні) камені завдяки своєму складу неконтрастні, фосфатні – важко обумовлені, а каміння із щавлевої кислоти чудово визначаються при рентгенівському опроміненні.

  • УЗД (ультразвукове дослідження) – безболісний метод дослідження зі швидким одержанням результату.

З якими хворобами можна легко сплутати загострення сечокам'яної хвороби?

  • апендицит,
  • гастрит,
  • позаматкова вагітність,
  • запалення або перекрут кісти придатків матки у жінок,
  • перекрут або запалення яєчка у чоловіків (синдром гострої мошонки),
  • кишкова непрохідність,
  • панкреатит,
  • гнійник у порожнині живота,
  • гломерулонефрит,
  • радикуліт (запалення корінців спинного мозку) у грудопоперековому відділі хребта.

Чому потрібно вчасно лікувати МКЛ?

Тривала закупорка каменем нирки призводить до застою сечі. Можливі два шляхи подальшого розвитку хвороби:

1. Застій сприяє розвитку хвороботворних бактерій, інфікуванню нирки з подальшим виходом у загальний кровотік їх токсинів. Розвивається септичний шок із можливим смертельним наслідком.

2. Від перерозтягування сечею капсула нирки стоншується, сама нирка збільшується в розмірах і стає не здатною виконувати свої функції. Така патологія називається гідронефрозом і є показанням до оперативного втручання та призводить до інвалідизації потерпілого.

Організм людини – саморегульована система органів, що безперервно веде боротьбу за гармонійне життя. Наприклад, якщо видалити одну нирку, інша дещо відшкодовуватиме втрату і працюватиме двічі інтенсивніше і стане значно більшого розміру, ніж була раніше.

Вихід із екстремальної ситуації: 7 способів зняти напад ниркової кольки

Прості та дієві правила допоможуть впоратися із хворобливими відчуттями до звернення за медичною допомогою.

  1. Прийняти гарячу ванну або душ.
  2. Попарити ноги у гарячій воді.
  3. Випити напої, що зігрівають: чай, какао або алкоголь (підходить глінтвейн).
  4. Поставити грілки на поперечну область спини.
  5. Прийняти таблетку спазмолітика (40 мг) – папаверину або но-шпи (дротаверину).
  6. Анальгін (таблетка або ін'єкція) знеболює та надає розслаблюючий вплив на сечоводи.
  7. Вітаються комбіновані препарати з знеболюючими та спазмолітичними компонентами, введені ін'єкційно (якщо є можливість). Відповідний швидкодіючий препарат – реналган, застосований внутрішньовенно.Спазмалгон у таблетованій формі також усуне болючі відчуття, але приблизно через 20-30 хвилин.

Реналган є комбінацією двох потужних спазмолітиків і однієї знеболювальної речовини. Незважаючи на те, що даний препарат розслаблює м'язові органи (наприклад, сечоводи), але він категорично протипоказаний при бронхіальній астмі, тому що парадоксально звужує бронхи і веде до задухи із зупинкою дихання. Хворим із нирковою колікою та одночасно астмою експериментувати не варто.

Вміння вчасно надати допомогу при нирковій коліці – безперечно, великий плюс для кожної людини. Але також важливо пам'ятати про необхідність усунення причини, тому що зняття больового синдрому – тимчасове явище, яким не можна зловживати, щоб уникнути сумних наслідків. Серйозно ставтеся до свого здоров'я: щорічне проходження УЗД органів черевної порожнини, регулярний візит до уролога та здавання загальноклінічних аналізів (сечі та крові) допомагає вчасно діагностувати МКЛ та провести лікування на ранніх стадіях. НЕ вболівайте!

Ниркова колька – симптоми, лікування та перша допомога

Ниркова колька – симптоми, лікування та перша допомога

Ниркова коліка – гострий больовий синдром, який може бути викликаний низкою факторів, у тому числі: збільшенням внутрішньолоханкового тиску, різким порушенням відтоку сечі, спазмом гладкої мускулатури сечоводу та ін. ходу сечоводу до нижньої частини.

Якщо ви відчули різкий напад переймоподібного болю в ділянці попереку – необхідно негайно викликати швидку допомогу. До приїзду лікарів бажано поринути у теплу ванну або прикласти тепло на причинне місце.Відсутність своєчасної допомоги може спровокувати посилення больового синдрому, аж до втрати свідомості, з усіма наслідками.

Симптоми ниркової кольки

Ключовим і дуже яскравим симптомом ниркової коліки є активний переймоподібний біль у реберно-хребетному кутку або ділянці нирок. Прояв коліки не має чіткої прив'язки до фізичної активності людини або доби, тому біль може з'явитися як при високому фізичному навантаженні, так і під час повного спокою. У цьому ряд чинників може підвищувати ймовірність виникнення ниркової коліки.

Найчастіше гострий больовий синдром розвивається у нічний час доби, під час сну. Досить часто, він може бути спровокований:

  • різким збільшенням фізичного навантаження;
  • При тривалій трясці в автомобілі;
  • тривалій ходьбі;
  • Після прийому сечогінних препаратів або рясного пиття.

Симптоми можуть мати непостійний характер. З поперекового відділу біль здатний поширюватися в здухвинну та мезогастральну ділянку, аж до прямої кишки, промежини, статевого члена або статевих губ у жінок. Тривалість нападу становить від 3-х до 18-ї години, в деяких випадках – довше. У цей період, сила болю та її локалізація можуть змінюватися.

Після нападу гострого болю, у хворого частішає сечовипускання і може розвинутися: анурія, олігурія, різі при сечовипусканні, метеоризм, блювання. Також погіршується загальний стан, з'являється тахікардія, можлива помірна гіпертензія, озноб та підвищення температури. Після завершення нападу коліки виділяється суттєвий обсяг сечі з кров'яними включеннями.

Ниркова колька та її причини

Головною причиною прояву ниркової кольки є різке порушення відтоку сечі з нирки, що супроводжується закупоркою сечоводу – це може статися двома способами: через внутрішню закупорку або зовнішнє стискання.

Результатом різкого порушення відтоку є швидке збільшення тиску всередині ниркової балії, що супроводжується надмірним розтягуванням фіброзної капсули і венозним стазом – це провокує подразнення дуже чутливих ниркових рецепторів, що запускають больовий синдром з більшістю характерних симптоматичних проявів.

Найпоширеніші причини ниркової кольки:

  • Патології судин – тромбоз ниркових вен при флебостазі;
  • Попадання конкрементів – механічних перешкод (каменів, слизу, гною), наприклад, при пієлонефриті або сечокам'яній хворобі;
  • Запальні патології – гідронефроз, простатит, уретрит, періуретерит;
  • Зовнішнє здавлювання сечових шляхів – аденома чи рак простати, пухлини, посттравматичні гематоми;
  • Перекручування або перегин сечоводів – часто проявляється при стриктурах сечоводу, нефроптозі та дистопії нирки.

Точну причину розвитку ниркової коліки у конкретного пацієнта може визначити тільки лікар, на підставі даних первинного та поглибленого обстеження, з призначенням лабораторної діагностики.

Дієта при нирковій колькі

Спеціалізована дієта при нирковій коліці призначається лікарем для усунення першопричини розвитку синдрому. Якщо синдром був провокований онкологічними захворюваннями – дієта не має сенсу. Але більш ніж у 60% випадків больовий синдром є результатом сечокам'яної хвороби, яка супроводжується надлишком солей сечової кислоти в організмі.

У такому разі необхідно відмовитися від: алкоголю, смаженої їжі, гострих страв, копченостей, солоних закусок, супів на основі бобових, бульйонів з грибами, м'ясом та рибою, маринованих овочів, квашеної капусти, приправ, міцного чаю та кави.

Оптимальну дієту повинен призначати тільки лікар, який враховує першопричину прояву патології.

Як зняти напад ниркової кольки? Перша допомога

До приїзду лікарів та консультації терапевта, пацієнт має можливість самостійно знизити інтенсивність або усунути напад ниркової коліки. Але варто уникати необдуманих дій, здатних спровокувати більш гострий перебіг синдрому.

Щоб полегшити або зняти напад ниркової кольки в домашніх умовах, необхідно:

  • Прийняти гарячу ванну – комплексний вплив тепла на організм, що стимулює зниження інтенсивності болю, шляхом розширення сечових шляхів;
  • Прикласти теплий рушник – якщо немає можливості прийняти ванну або до неї є медичні протипоказання, прикладіть гарячий рушник до поперекової області, це забезпечить схожий з ванною ефект.

Використання спазмолітиків та знеболювальних препаратів необхідно виконувати з крайньою обережністю.

Чи потрібно звертатися до лікаря при нирковій колькі?

Якщо у вас з'явилася ниркова колька – необхідно негайно звертатися до лікаря за медичною допомогою. Самостійно неможливо визначити першопричину розвитку больового синдрому, тому пацієнтам з цією проблемою показано транспортування до клініки, виконання оперативної діагностики із застосуванням УЗД, а також призначення медикаментозного лікування та фізіотерапевтичних процедур.

Відсутність своєчасної медичної допомоги може спровокувати суттєве погіршення симптоматичних проявів, прояви супутніх патологій, аж до втрати свідомості та смерті.

Ниркова колька: захворювання, які можуть за нею ховатися

Ниркова колька є специфічним синдромом, за симптомами якого можуть ховатися різні патології — це пояснюється характером прояву, що супроводжується гострими спазматичними болями (у 25% випадків можуть поширюватися більшість внутрішніх органів, область живота, пах тощо.).

У процесі огляду лікарі повинні провести диференціальну діагностику ниркової кольки від низки захворювань, у тому числі: гострого апендициту, гострого холециститу, прободної виразки шлунка, гострої непрохідності тонкої кишки, гострого панкреатиту, а також деяких інших патологій з характерними симптоматичними проявами.

Діагностика ниркової кольки

Діагностика ниркової коліки завжди має бути комплексною. Лікар керується даними анамнезу, первинного обстеження та результатами інструментальних методів. В основу сучасної діагностики ниркової кольки входять:

  • рентгенологічне обстеження, що включає оглядову рентгенограму черевної області;
  • УЗД діагностика нирок та сечостатевої системи;
  • Томографія, що дозволяє оцінити стан сечовивідних шляхів конкретного пацієнта;
  • Ехографія, дозволяє оцінити будову сечовивідних шляхів.

Перелік діагностичних заходів призначається лише лікарем.

Лікування ниркової коліки у Києві.

Лікування ниркової коліки починається купіруванням больового синдрому, що завдає пацієнту болісних страждань.Також використовуються фізіотерапевтичні методи на основі застосування тепла, призначається медикаментозна терапія, на основі знеболювальних та спазмолітичних препаратів.

У разі затяжного нападу та низької ефективності застосовуваних засобів, можливе призначення блокади круглої маткової зв'язки або насіннєвого канатика. У гострій фазі призначається електропунктура або голкорефлексотерапія.

Залишились питання? Фахівці медичного центру «ІМПУЛЬС» з радістю проведуть розгорнуту консультацію та нададуть необхідну допомогу!

Related Post

Як правильно зашивати одягЯк правильно зашивати одяг

Як непомітно зашити дірку? Лайфхак: як непомітно зашити дірку на футболці Можна скористатися спеціальним нитковтягувачем. Зі зворотного боку виробу зробіть петельку, протягніть в неї нитку і закріпіть – без вузлика

Значення поцілунку на руку чоловіком: інтерпретація жесту та його значенняЗначення поцілунку на руку чоловіком: інтерпретація жесту та його значення

Невербальна комунікація є важливим аспектом взаємодії людей. Основні засоби такої комунікації – жести та міміка, які передають інформацію та емоції. Один із таких жестів – поцілунок руки, який чоловік може

Що робити, щоб кури не їли яйцяЩо робити, щоб кури не їли яйця

Найдієвіший спосіб — налагодити правильний раціон харчування. У ньому мають бути присутні в достатній кількості всі поживні речовини — білки, жири, вуглеводи, вітаміни та мінерали. Для того, щоб відучити курей