Як відмовитися від домофону у квартирі та платити менше: легальні способи та поради

У нашому світі все більше людей прагнуть спростити своє життя і скоротити витрати на непотрібні послуги. Один із таких витрат – плата за обслуговування домофону в багатоквартирному будинку. Можливість відмовитися від цієї послуги здавалося б непростим завданням, але насправді вона досить проста.

Першим кроком відмови від домофону є ознайомлення із законодавством Російської Федерації. Відповідно до статті 2 Федерального закону від 07.02.1992 р. № 2300-1 «Про захист прав споживачів», кожен громадянин має право вирішувати, які послуги та на яких умовах він отримуватиме. Таким чином, громадянин має право відмовитися від обслуговування домофону, якщо він не вважає його за необхідне або не користується даною послугою.

Однак, перш ніж ухвалити остаточне рішення про відмову від домофону, варто врахувати деякі фактори. Насамперед, потрібно враховувати, що відмова від цієї послуги може спричинити деякі незручності, пов'язані з відсутністю можливості бачити або чути, хто приходить у гості. Також слід врахувати, що домофон є частиною загальнобудинкової системи безпеки, та за відсутності його обслуговування, відповідальність за безпеку вхідних дверей покладається на самих мешканців.

Як відмовитися від домофону у квартирі та не платити
КрокОпис
1Ознайомтеся із законодавством
2Зв'яжіться з компанією, що управляє, або ТСЖ
3Прийміть рішення
4Підготовка документів
5Подання заяви на відмову від домофону
6Отримання підтвердження
7Відключення від домофонної системи
8Періодична перевірка та обслуговування
9Збереження підтвердження
Разом9 кроків

Відключення домофону та відсутність послуги слід зафіксувати, навіщо складається відповідний акт із підписами свідків. Найкраще, якщо свідками будуть представники ЖЕКу, ОСББ, представники органів місцевого самоврядування. Нефіксація факту відсутності послуги тягне за собою негативні последствия.1 лип. 2019 р.

Чи потрібно платити за домофон, якщо його відключили?

Чи зобов'язані мешканці будинку платити за домофон? Рішення про встановлення домофону приймається на загальних зборах власників. Тому якщо ви особисто були проти, але більшість мешканців висловилися «за», то оплачувати домофон все одно доведеться всім власникам – навіть тим, хто не користується слухавкою.

Як розірвати договір щодо обслуговування домофону?

Для того, щоб відмовитися від домофону необхідно провести загальні збори власників житла про розірвання договору з обслуговувальною організацією. У разі позитивного голосування більшістю голосів (2/3 власників квартир) можна розірвати договір з організацією.

Чи можна відмовитися від домофону у квартирі?

За Цивільним кодексом, ви маєте право відмовитися від непотрібних вам побутових послуг в односторонньому порядку. Для цього потрібно лише повідомити організацію-виконавця. Немає навіть необхідності писати "прошу", як це зазвичай пишеться у заявах. Надіслати рекомендованим листом або вручити під розпис.

Чи можна відмовитись від домофону?

Відмовитися від домофону, вибрати іншу обслуговувальну компанію або змінити тариф може тільки загальні збори власників. Якщо вас не влаштовує плата, ви можете запропонувати мешканцям переглянути умови та винести це питання на голосування.

Related Post

Як правильно ввести номер телефону в Майкрософт: надійний посібник та порадиЯк правильно ввести номер телефону в Майкрософт: надійний посібник та поради

Майкрософт – одна з провідних компаній у сфері інформаційних технологій, і багато користувачів щодня використовують її продукти та сервіси. Одним з таких сервісів є можливість прив'язки телефонного номера до облікового

Мамай чи коняга: хто переміг в історії України?Мамай чи коняга: хто переміг в історії України?

Зміст:1 Мамай чи коняга: переможець в історії України?2 Мамай і його роль в історії України3 Коняга і його вплив на військову силу України4 Хто врешті-решт переміг: Мамай чи Коняга? Історія