Як успадкувати внесок після смерті вкладника: докладна інструкція

Смерть близької людини – завжди важкий та болісний період. Але, крім емоційної втрати, виникає проблема вирішення юридичних питань, включаючи успадкування майна. Якщо померлий мав вклад у банку, то родичі мають знати, як правильно оформити та отримати цей вклад.

Насамперед, після смерті вкладника необхідно звернутися до банку, де було відкрито вклад. Родичам потрібно надати документи, що підтверджують смерть вкладника, свій родинний зв'язок із ним та свідоцтво про спадщину. У деяких випадках можуть знадобитися додаткові документи, такі як засвідчені копії свідоцтва про реєстрацію смерті та заповіту, якщо таке є.

Важливо, що отримання вкладу можливе лише законних спадкоємців, визначених законом. Якщо не зазначені спадкоємці або вони відмовилися від спадщини, вклад може бути переведений до державної скарбниці. Тому важливо заздалегідь обговорити та вирішити питання наслідування та оформити заповіт, щоб уникнути проблем у майбутньому.

Як отримати вклад після смерті вкладника
варіантОпис
Список спадкоємцівПісля смерті вкладника банк запросить перелік спадкоємців, які мають право на спадщину. Для отримання вкладу вони мають надати свідоцтво про смерть, паспорт спадкоємців та свідоцтво спадщини.
ЗаповітЯкщо вкладник мав заповіт, банк може видати вклад на підставі заповіту. Спадкоємці мають надати всі необхідні документи, що підтверджують їх права на спадщину.
Необхідні документиДля отримання вкладу після смерті вкладника необхідно надати паспорт померлого вкладника, свідоцтво про смерть, документи, що підтверджують спадкові права на вклад, паспорт спадкоємців та свідоцтво спадщини.
Терміни отриманняТерміни отримання вкладу після смерті вкладника залежать від банку та завантаженості уповноваженого банку на розгляд спадкових справ. Зазвичай цей процес займає від кількох днів до кількох місяців.

Звернутися до банку, де знаходиться внесок, та пред'явити документи, що підтверджують успадкування права на внесок. Такими документами можуть бути: свідоцтво смерті вкладника; свідоцтво про право на спадщину; рішення суду про успадкування банківського вкладу; копія заповіту, якщо він залишився і т.д.

Як зняти гроші зі вкладу померлого?

Щоб отримати банківський вклад покійного, потрібно відкрити спадкову справу у нотаріуса (не пізніше, ніж через півроку після відходу родича з життя), сплатити держмито та отримати на руки свідоцтво про право на спадщину.

Що буде зі вкладом у разі смерті вкладника?

Нарахування відсотків у разі смерті вкладника не припиняється. Банк продовжує виконувати свої зобов'язання за договором банківського вкладу/рахунку відповідно до умов раніше укладених із померлим вкладником договорів.

Які документи необхідні для отримання вкладу померлого?

Як отримати гроші в банку у спадок Крім свідоцтва про право на спадщину та паспорти, банк має право вимагати свідоцтво про смерть, документи, що підтверджують спорідненість, заповіт і т. д. Якщо весь цей час гроші лежали на терміновому вкладі, їх можна знімати до його закінчення.

Як отримати внесок у спадок за законом?

Щоб отримати гроші зі вкладу покійного у спадок, потрібно віддати нотаріусу довідку про смерть і дочекатися, доки він відкриє спадкову справу. Потім він покличе для одержання спадщини спадкоємців першої черги. Черговому спадкоємцю необхідно написати у нотаріуса заяву про прийняття спадщини.

Related Post

Як нарізати для салату пекінську капустуЯк нарізати для салату пекінську капусту

Як заправити салат з пекінської капусти? Пекінську капусту вимити, дрібно нашаткувати і викласти в миску. Помідори помити і нарізати половинками кружечків. Сир натерти на тертці, часник пропустити через прес. З'єднати

Як розділити кущ троянди на кілька частин восениЯк розділити кущ троянди на кілька частин восени

Досить залишити пару молодих пагонів, щоб рослина спрямувала всі сили на відновлення коренів. Робити обрізку краще секатором, хоча деякі товсті гілки доводиться зрізати ножівкою. Після обрізки молоді пагони, що залишилися,

Що робити з хлібом та сіллю після весілля?Що робити з хлібом та сіллю після весілля?

Сіль може бути з'їдена з хлібом, або пересипана в окремий мішечок (обов'язково з натуральної тканини) і збережена разом з рушником, на якому подавали хліб. Це стосується і випадків, коли обрядову