Як правильно зробити вудку на живця

Скільки грамів має бути поплавок на живця?

Щоб наловити живця, можна використовувати делікатну вудку поплавця, зазвичай використовують махове вудлище 5-6 метрів завдовжки, основна волосінь діаметром 0,12 мм, повідець 0,1 мм, гачок невеликий, NN 14-18 і поплавок вантажопідйомністю 1-1,5 грама.

Як правильно ловити рибу на живця?

Для цього під зяброву кришку вводиться повідець із петлею. Повідець виводиться з рота, і в петлю вводиться подвійний гачок. Потім повідець втягується назад, а гачки залишаються перед ротом у вигляді вусиків. Кріплення живця за спинку – це найпоширеніший спосіб насадки живця.

Який поплавець потрібен на живця?

Для цих цілей ідеально підійде не довге жорстке вудлище, оснащене якісною ліскою діаметром 0.25-0.3 мм і великим, що не тоне від ривків. живця поплавком.

Щукар
Ловля щуки на живця на вудку поплавця

Лов щуки живцевою вудкою

Лов щуки живцевою вудкою

Лов щуки живцевою вудкою

У цій статті мова піде про лов щуки вудкою на живця. Тема дуже популярна, оскільки на блешню, силікон та балансир щука не завжди відгукується. У певні періоди щуку можна зловити лише на живцеву вудку. У рибальських виданнях Л.П. Сабанєєва снасть для лову на живця детально описана, але згодом ця снасть не значно зазнала змін. Снасті для лову щуки на живця були за всіх часів популярні.

До переважних якостей даного лову належать:

  • простота збору снасті,
  • зручність використання серед водної рослинності,
  • використання в безпосередній близько від затоплених корчів.

Види живцевих снастей

Поплавальне оснащення.

  • Живцова вудка.В даному варіанті в основному використовують махове вудлище з вуглепластику або склопластику, тому що вони витримують сильні навантаження та ривки хижої риби. Оснащується вудлище поплавцем, ковзним грузилом і великим гачком з довгим цівкою.
  • Постачальник (для відкритої води). В основному це волосінь зі ковзним грузилом і одним або декількома повідками. Гачки переважно одинарні з довгим цівкою, але можна використовувати і двійник.
  • Жерлиця (літня). Літні види жерлиць принципово відрізняються від зимового варіанту. Виглядають у вигляді рогатини з намотаною ліскою і прив'язаною шнуром до жердини, що встромлять у берег або дно водоймища поблизу нього. Лов щуки цим варіантом оснащення підходить тільки для відкритої води. Зроблений вміло в кустарних умовах варіант, не гірший за заводські жерлиці.
  • Гурток. Варіант плаваючої поставки, виготовлений із пластику або пінопласту. На тіло гуртка намотується запас волосіні, оснащений ковзним грузилом, повідцем, трійником, а частіше двійником. Багато сучасних рибалок як різновид гуртка використовують пластикову пляшку. Виготовлений таким способом кружок добре використовувати при не сильному вітрі або штиль.
  • Жерлиця (зимова). Один з найвідоміших видів снасті, різноманітність якої незліченна безліч. Основний принцип дії цього виду снасті полягає у спрацьовуванні візуального сигналізатора клювання (яскравий прапорець) при клювання хижака. В іншому снасть принципово не відрізняється від постачання. Детальніше читайте у статті «Як ловити щуку взимку на жерлиці»

Живцювання поплавця: вибір вудлища, волосіні, поплавка, гачка, повідець.

Живцова вудка поплавця для лову такого матерого хижака, як щука підбирається з принципу його міцності, легкості, достатньої амортизації хлиста. Підходять вудилища зі склопластику, вуглепластику, на крайній випадок можна скористатися бамбуковим вудлищем. Вибрати просто, поплавець на щуку повинна забезпечувати простату її використання.

Довжина вудлища підбирається від 4 до 6 м. Необхідна наявність пропускних кілець на вудлищі та котушки. Лісочка використовується міцна, в основному монофільна з амортизацією, її діаметр – від 0,25 до 0,3. Можна використовувати повідець, переважно вольфрамовий. Поплавець має бути досить великим, тому що повинен утримувати живця в одному положенні. Верхня частина поплавця повинна мати яскраве фарбування для чіткої видимості. Вибирати краще чорні, червоні, оранжеві тони. Нижня частина повинна бути чорною або коричневою, щоб зайвий раз не відволікати на нього уваги риби і щоб щука не кидалася на поплавець.

Поплавець добре видно на воді.

Монтаж снасті.

Багато хто запитує: як зробити снасть на щуку на живця?

Оснащення для лову щуки на живця досить проста. Вудку на живця збирають так:

  1. Для початку необхідно намотати на котушку волосінь близько 30-40 м.
  2. На волосінь надівається поплавець.
  3. Потім до волосіні кріпиться грузило з урахуванням маси поплавця та майбутньої наживки. Можливе використання ковзного грузила типу "оливка".
  4. На кінці основної волосіні вузлом «вісімка» кріпиться повідець металевий або вольфрамовий.
  5. На кінці повідця є карабін, необхідно закріпити на нього двійник або трійник.

Живець переважно надівається на гачок через спинний плавець. Є й інший варіант кріплення, гуманніший: через рот живця виводиться повідець і кріпиться трійник.Поплавцеву снасть можна запускати у дію.

Наживка за спинку.

Принципи лову: вибір часу та місця.

Найкраще щука ловиться на вудку з раннього ранку і з сутінків до пізнього вечора. Лов здійснюється на живця з берега, іноді з човна.

Весняний лов щуки.

Як зловити щуку у весняний період? Після ікромету, щука вважає за краще перебувати на мілководних ділянках поблизу берега, оскільки вода найкраще прогрівається саме на цих ділянках. На весняний жор щуки потрапити досить складно, оскільки він триває один тиждень. В основному в цей період трапляються дрібні екземпляри від 400-500 гр. до 1,5кг. Якщо бути дуже спостережливим і регулярно ходити на водойму після ікромету, тоді можна потрапити на щучий жор. Лов на живця в цей період року більш результативна.

Літній лов щуки.

Червень щукою не тішить, активність щуки не висока, оскільки є великий раціон харчування молоді риб. Липень також не сильно відрізняється від першого місяця літа, необхідно в цей період шукати поблизу звалених у воду дерев та кущів. Щука на живця реагує бадьоро, ніж на блешні та воблери. Серпень представляє для рибалок чудову можливість упіймання непоганих екземплярів, ще не осінь, але щука починає нагулювати жирок.

На щучому ставку.

Осінній лов щуки.

Найкращий час для лову на живцівку. З середини вересня, з початку жовтня багато риб починають збиратися на ями. Щука залишається патрулювати поблизу берега серед водяної рослинності. Оскільки кормова база зменшується, щука активно реагує практично на будь-який предмет у радіусі її поля зору. Живець, підкинутий у вигляді наживки, не залишиться поза увагою. На живця восени можна сміливо ловити цілий день.Наприкінці жовтня та на початку листопада до льодоставу, хижачка перебирається в ями і на глибини саме на таких ділянках необхідно її шукати. У відлизі вона тимчасово залишає свою глибоку ділянку.

До вибору місця необхідно бути схожим ґрунтовно, і керуватися такими принципами:

  • наявність прибережної водної рослинності (очерету, латаття, водорості), основні місця засідки хижака;
  • глибина не менше ніж 1 метр;
  • необхідно дотримуватись тиші при вженні щуки;
  • прозорість води має бути високою.

Живці

Як живці для лову на вудку поплавця підійде практично будь-яка риба, але в деяких з них є певні переваги, а в інших недоліки.

Живці, які мають пріоритет:

Ці риби – популярне меню зубастої. Ця категорія риб регулярно поповнює ємності для живця, тому що відповідає всім вимогам як рибалки, так і хижака.

Живці, яких використовують нерегулярно через менший попит хижака, лов щуки на вудку поплавця на них менш результативна:

Живці мають бути не дрібні, але невеликого розміру. Вибраний живець довше протримається, якщо його насаджувати через зябра. Паща у щуки велика, але великого підліщика вона не проковтне. Окунь дуже жвава рибка, яка найчастіше забивається в траву, тому необхідно перезакидати вудку. Єрша, ротана і піскаря воліє в основному судак, щука до цих риб майже байдужа. Голавль не дає живцю перебувати на певній ділянці і весь час стикає живця у бік берега.

Як ловити щуку на живця? Необхідно наживити живця на гачок або трійник, потрібний варіант можна підібрати в процесі лову. Закидати необхідно у півводи, поблизу рослинності. Далі вичікувати клювання.Відразу підсікати не варто, потрібен час, щоб щука заковтнула живця. Через кілька секунд після розмотування волосіні, потрібно зробити різке підсікання. Паща щуки тверда, переважно сходи відбуваються через те, що риба не засікла.

Ця стаття дозволяє читачеві зрозуміти і осмислити де і в який час можна зловити щуку на вудку поплавця. Риболовля на щуку азартна. Не всім вдається ловити на блешню та воблери, простіше зловити щуку на поплавець. Тихе полювання на хижака з поплавцевою снастю, велике задоволення для багатьох із нас. Спійманий хижак на снасть поплавця, наповнить Вас адреналіном, так як це гідний суперник.

Related Post

Смачні сорти горобини червоноїСмачні сорти горобини червоної

Яким кольором горобина? Кулястий, оранжево-червоний. Горобина – морозостійка тіньовитривала дерево або чагарник сімейства розоцвітих, виростає до 10 м, ширина крони досягає 6 м. Коли краще садити горобину? Садять горобину, як

Як боротися з нирковим кліщем на чорній смородиніЯк боротися з нирковим кліщем на чорній смородині

Як позбутися кліща на смородині? Якщо кліщем заселено невелику кількість бруньок, їх можна просто зривати і спалювати. Якщо ж окупація куща смородини шкідником тотальна, потрібно обрізати і спалити всю наземну

Огірок та помідор завелиОгірок та помідор завели

Що робити щоб зацвіли огірки? Неправильний полив Найчастіша причина чому огірки не цвітуть — холодна вода. Огірки слід поливати тільки теплою і відстояною водою, можна дощовою. Температура води повинна бути