Як правильно розрахувати навантаження на автомат: корисні поради та рекомендації

Якщо ви власник будинку або квартири, то напевно замислювалися про те, як правильно розрахувати навантаження на автомат в електроустановці. Адже неправильний розрахунок може призвести до серйозних наслідків, аж до займання проводки та короткого замикання.

Першим кроком при розрахунку навантаження на автомат має бути визначення загального електричного навантаження у вашому будинку чи квартирі. Це можна зробити, переглянувши та проаналізувавши електричну потужність усіх підключених приладів та їх використання протягом певного часу.

Другим кроком є ​​визначення допустимого струму автомата. Для цього потрібно знати номінальне значення струму, вказане на автоматі, та врахувати допустимі коефіцієнти на навантаження та коротке замикання. Також необхідно врахувати, що струм автомата не повинен перевищувати нормативну межу, встановлену вашим енергетичним підприємством.

Кінцевим кроком при розрахунку навантаження на автомат має бути порівняння певного загального навантаження з допустимим струмом. Якщо загальне навантаження менше допустимого струму, то автомат зможе його витримати і безпечно працювати. Якщо ж загальне навантаження перевищує допустимий струм, необхідно встановити автомат з великим номінальним струмом або розділити навантаження на два автомати.

Як правильно розрахувати навантаження на автомат
КатегоріяПараметриНавантаження на автомат (А)
Загальні засади розрахункуСумарна потужність споживачів
Коефіцієнт одночасності
Категорія 1. Домашні споживачіСвітильники (лампочки)
Розетки для побутової техніки
Інші споживачі
Категорія 2. Офісні приміщенняКомп'ютери та оргтехніка
Холодильники та кондиціонери
Категорія 3. Виробничі приміщенняЕлектричні печі та промислові обігрівачі
Устаткування для металообробки
Машини та верстати

Як розрахувати автомат від навантаження?

Щоб розрахувати, на скільки ампер потрібен автомат, розділіть потужність групи споживачів на показання мережі (220 або 380) та помножте отриманий результат на коефіцієнт потужності. Для побутової мережі 220 цей показник – 0,95.

Яке навантаження витримає автомат на 25 ампер?

Максимальне навантаження на автомат 25 ампер Даний виріб здатний витримати навантаження 5,5 кВт для однофазної мережі при навантаженні до 220 вольт, та 28,5 кВт – для трифазної мережі при навантаженні до 380 вольт.

Яке навантаження витримає автомат на 16 ампер?

Максимальне навантаження на автомат 16 ампер Даний виріб здатний витримати навантаження 3,5 кВт для однофазної мережі, а також у 18,2 кВт – для трифазної мережі. Напруга у першому випадку має перевищувати 220 вольт, тоді як у другому — 380 вольт.

Який потрібен автомат на 15 квт?

Отже, автомат на 15 кВт вимагає вступного автомата на 25А.

Related Post

Чому в квітах біліє земля в горщикуЧому в квітах біліє земля в горщику

Причини появи білого нальоту в квітковому горщику Неправильний, надмірний полив найбільш часта причина утворення цвілі. Якщо земля в горщику сира, заболочена, це служить причиною багатьох бід для рослини. Відсутність дренажу

Коли кошенята починають випорожнюватися самостійноКоли кошенята починають випорожнюватися самостійно

Спочатку після пологів самка вилизує новонародженим перинеальну область, стимулюючи відділення сечі і калу. До 2-3 тижнів дитинчата починають випорожнюватися самостійно. Коли кошенята починають самостійно ходити? 3 – 5 тижнів: кошенята