Як правильно роблять УЗД кишечника: особливості та рекомендації

Кишечник є одним з найважливіших органів нашого організму, який відповідає за перетравлення та всмоктування харчових речовин. Для його діагностики та контролю стану лікарі використовують різні методи досліджень. Одним із найбільш ефективних та безпечних методів є ультразвукове дослідження (УЗД) кишечника. Цей метод дозволяє з високою точністю визначити можливі патології та порушення у роботі даного органу.

УЗД кишечника проводять фахівці у галузі ультразвукової діагностики. Процедура не потребує спеціальних підготовчих заходів і зазвичай проводиться у спеціальних кабінетах. Для проведення дослідження пацієнту необхідно прийняти певний стан на спеціальному кушетці. Потім лікар за допомогою ультразвукового датчика наносить на тіло гелю і починає проводити дослідження.

УЗД дослідження кишечника дозволяє лікарю отримати детальну інформацію про структуру та функціонування органу, про стан його стінок, наявність пухлин, кіст та інших патологічних процесів. Також за допомогою УЗД можна визначити наявність запальних процесів, кровотеч, поліпів та інших змін.

Назва статтіАвтордата публікації
УЗД кишечника: основні методи та принципи проведенняІванов Іван Іванович10.05.2021
Підготовка пацієнта до УЗД кишечникаПетров Петро Петрович15.06.2021
Інтерпретація результатів УЗД кишечникаСидорова Ганна Іванівна25.07.2021

Дослідження проводиться вранці натще або якщо в інший час, то за 4-6 дні до дослідження потрібно виключити їжу, за годину до дослідження не пити рідину. Якщо ви страждаєте на здуття живота, протягом декількох днів перед УЗД приймайте будь-який сорбент або ферментний препарат.

Чи можна на УЗД побачити проблеми із кишечником?

Лікар найвищої категорії, кандидат медичних наук. УЗД кишечника (сонографія) – інструментальний метод діагностики, який виявляє захворювання товстої та тонкої кишки.

Як відбувається процедура УЗД кишечника?

Лікар наносить на шкіру гель, що проводить, і за допомогою датчика через черевну стінку поетапно досліджує. кишечник. Потім пацієнт лягає на бік, через пряму кишку вводиться 2-2,5 літри стерильного розчину, виконується сканування заповненого кишечника.

Що потрібно зробити перед УЗД кишечника?

УЗД органів черевної порожнини

  1. За 3 дні необхідно виключити з раціону продукти, що сприяють газоутворенню кишечнику (молоко, чорний хліб, капусту, виноград, овочі, фрукти, бобові).
  2. Приймати поліферментні препарати та ПЕПФІЗ (еспумізан) по 1т 3р на добу. …
  3. Останній прийом їжі у вечірній час (легка вечеря).

Чи потрібно ходити до туалету перед УЗД кишечника?

Дослідження виконують при наповненому сечовому міхурі, тому пацієнту небажано ходити до туалету 3-4 години. За скільки до УЗД потрібно пити воду: приблизно за годину, негазовану. Можна пити несолодкий чай чи морс.

Related Post

Чим засадити землю від бур’янівЧим засадити землю від бур’янів

Перекопувати потрібно ділянку, де немає інших насаджень, найкраще використовувати вила, а не лопату. Якщо у вас на ділянці ростуть кріп, петрушка або морква, то випалювання – ідеальний варіант позбавлення від

Чи може сеча забарвитися від буряка у дітейЧи може сеча забарвитися від буряка у дітей

Як буряк впливає на сечу? Споживання ревеню, індійського інжиру або буряка надає сечі червоного відтінку. Гарбуз та морквяний сік сприяють появі помаранчевого відтінку, а спаржа – світло-зеленого. Чому буряк фарбує