Як надати першу допомогу при непритомності: поради та рекомендації

Непритомність – це стан, при якому людина тимчасово втрачає свідомість через нестачу кровопостачання мозку. Непритомність може статися в найнесподіваніший момент і потребує негайної першої допомоги. У таких ситуаціях важливо зберігати спокій та діяти швидко.

Першим кроком при непритомності необхідно забезпечити безпеку потерпілого. Перевірте навколишнє середовище на предмет небезпеки. Переконайтеся, що поряд немає гострих предметів чи небезпечних перешкод. Якщо непритомність сталася на відкритому просторі, введіть потерпілого подалі від дороги чи небезпечних зон.

При непритомності основною метою є відновлення нормального кровообігу у мозку. Для цього необхідно покласти постраждалого у горизонтальне положення та підняти ноги на висоту близько 30 сантиметрів. Це допоможе покращити кровотік у голові та запобігти можливим ушкодженням при падінні. Крім того, відпустіть постраждалому пояс чи одяг, послабивши при цьому тиск на шию та грудну клітку.

Також важливо забезпечити доступ свіжого повітря до потерпілого. Розстебніть комір сорочки або розв'яжіть краватку, щоб забезпечити нормальну вентиляцію. При необхідності можна також розпочати штучну вентиляцію легень або серцево-легеневу реанімацію.

Як надавати першу допомогу при непритомності
СимптомиДії
Слабкість, запамороченняПоставити постраждалого на горизонтальну поверхню та забезпечити доступ до свіжого повітря.
Блідість шкіри, пітливістьПослабити полегшити tight clothing, надати прохолодний напій, поки не пройде симптоми.
Невідкриті очіПеревірити дихання та пульс потерпілого та викликати швидку допомогу.
Нестійке диханняПовернути постраждалого на бік, щоб запобігти задиханню.
СудомиВидалити гострі предмети з оточення, але не втручатися в те, що відбувається.

підняти ноги вгору, якщо немає зупинки серцебиття, травм та судом; вкласти людину в безпечну позицію, якщо непритомність продовжується, але він дихає самостійно і немає травм; викликати швидку допомогаякщо втрата свідомості не пройшла через 10 хвилин.

Яку першу допомогу потрібно робити при непритомності?

Забезпечити людині горизонтальне стійке становище. Укласти постраждалого, підняти ноги, підклавши підручні засоби (сумку, одяг), для припливу крові до голови. У жодному разі не можна намагатися поставити людину, яка перебуває в непритомному стані, на ноги.

Як укласти пацієнта при непритомності?

Постраждалого укласти горизонтально, щоб голова була трохи нижче рівня тулуба, ноги-підняти (підкласти валик, одяг, підставити стілець). Дати доступ свіжому повітрю- у приміщенні відкрити вікно, двері, розстебнути комір, зняти одяг, що стискує.

У чому різниця знепритомніти і втратити свідомість?

Непритомність і втрата свідомості Короткочасна втрата свідомості називається непритомністю. Ще цей симптом називається синкопе. Перед цим людина може відчувати нестачу повітря, у неї з'являються темні крапки перед очима, запаморочення.

Як слід укласти потерпілого при непритомності та наявності пульсу?

За наявності дихання та ознак кровообігу, розуміємо, що постраждалий живий. Але він може загинути від задушення внаслідок заходження мови. Йому слід надати стійке бічне положення так, щоб зігнуті коліна спиралися об землю, а верхня рука була під щокою.

Related Post

Як правильно обробити малину восени і чим удобрюватиЯк правильно обробити малину восени і чим удобрювати

Осіннє підживлення малини здійснюють гноєм, компостом, курячим послідом, торфом, золою, сидератами. Один раз у 3-4 роки восени під перекопування вносять перепрілий гній або компост з розрахунку 4-5 кг на 1

Небезпеки, які загрожують звичайним равликам: збираємось в одній статті!Небезпеки, які загрожують звичайним равликам: збираємось в одній статті!

Зміст:1 Який равлик небезпечний для людини?2 Чим можна заразитися від равликів?3 Чи можна чіпати равликів?4 Чи можна їсти звичайних садових равликів? Равлики – здається, як щось зовсім нешкідливе та нешкідливе.