Як можна замінити слово бігає

Які є застарілі слова?

Застарілі слова: світлиця, кожух, лико, кузов, булат, лайка, перст, тувалет, терем, челядь. Нові слова: менеджер, смартфон, планшет, флорист, клінінг, навігатор, роумінг, електромобіль, рейтинг, джойстик.

Як дізнатися застаріле слово чи ні?

Історизми в сучасній мові не мають синонімів, а архаїзми мають. Приклад: ланіти – щоки; очі – очі. Застаріла, одні слова не залишають у мові сліду, інші зберігаються у вигляді непохідних основ у словах.

Які є незвичайні слова?

12 слів у російській мові, про існування яких багато хто навіть не підозрює

  • Як неважко здогадатися, це прикметник утворено від слова "даремно". …
  • Посюсторонній Словом «тобічний» нікого не здивуєш, а ось його антонім чомусь здається якимось неправильним. …
  • Завжди …
  • Надісь …
  • Буза …
  • Рибар …
  • Тенета …
  • Відстань

iSYNONYM
Синоніми до слова "бігати" – 🦉 підбір синонімів онлайн

Побігли? Німецькі приказки на тему ходьби та бігу

Німецька мова сповнена ідіом, пов'язаних зі словом "laufen", яке може означати як біг, так і ходьбу. Познайомимося із деякими фразеологізмами.

Пандемія COVID-19, війна в Україні, інфляція – від криз останніх років іноді хочеться просто бігти стрімголов. До речі, якщо перекласти цю ідіому дослівно, то німецький співрозмовник здивується – як зможе поранена під час бігу голова позбавити проблем? Природно, що й у німецькій є стійкі словосполучення, які слід перекладати дослівно.Сьогодні ми познайомимося зі значенням та вживанням деяких стійких словосполучень, пов'язаних з німецьким дієсловом "laufen", який має кілька значень і перекладається як "бігти", як "йти", а також може вживатися у значенні "текти".

Як справи?

"Wie geht's?" – один із перших виразів, який потрібно знати. У дослівному перекладі – “Як воно йде?”, а правильно – “Як справи?”. З цього ввічливого питання розпочинаються майже всі розмови. Однак останнім часом дієслово "gehen" – "ходити", у цьому питанні іноді замінюють на дієслово "laufen" – "бігати". Схоже, мова адаптується до сучасного ритму життя, і тепер все не просто йде, а біжить з часом у ногу. Тому на запитання: "Na, wie läuft's?" можна відповісти: "Alles läuft rund", тобто "Все як треба", все добре.

Справа в дитячих черевиках

Німецький вислів "Noch in den Kinderschuhen stecken" дослівно можна перекласти як "Все ще перебувати в дитячих черевичках". Це означає, що все тільки починається, що справа знаходиться на початковій стадії процесу, і в ньому є багато можливостей для розвитку.

Все-таки ходити чи бігати?

У житті малюка настав важливий етап – він вчиться ходити. Розповідаючи про це, німець вживе вираз "laufen lernen". Однак дієслово "laufen" може спантеличити не носіїв мови, тому що він означає як "ходити", так і "бігати". В даному випадку – дитина вчиться ходити. Ще складніше правильно зрозуміти приказку: "Man muss erstmal laufen lernen, bevor man rennt". Тому що, якщо перекладати дослівно, вона звучить як: "Спочатку треба навчитися бігати, перш ніж бігати". Але якщо пам'ятати, що словосполучення "laufen lernen" означає "навчати ходити", то все стане ясно: "Перш ніж бігати, потрібно навчитися ходити".

Час іде, біжить, тече

Що стосується часу, тут німців зрозуміти легко – вони теж кажуть, що воно "біжить", "втікає", "йде" та "тече". Коли дедлайн чи дата зустрічі дедалі ближче, а людина відчуває, що не вистачає часу виконати все задумане, то німецькою це можна сказати так: "Mir läuft die Zeit davon" – "У мене не вистачає часу". Невелика порада: не поспішайте і постарайтеся насолодитися моментом – так, як Пол Саймон та Артур Гарфанкел рекомендують у пісні "Feelin' Groovy".

Ходити сирими яйцями

Що було першим: яйце чи курка? На це питання важко відповісти. Зате сенс ідіоми "Wie auf rohen Eiern laufen" – "Наче ходити сирими яйцями" цілком зрозумілий. Яйце може легко розбитися, що, своєю чергою, може викликати проблеми. Цю фразу застосовують під час опису ситуації, у якій доводиться постійно виявляти обережність, щоб нікого не роздратувати. Схожа приказка є і в російській мові: "Ходити тонким льодом".

Амок – невмотивована агресія

"Amok laufen" говорять про ситуацію, коли людина, яка перебуває в сум'ятті, шаленить зі зброєю і так вбиває всіх, хто трапляється на його шляху. Слово "амок" – термін, який психологічний словник визначає як спонтанно виникає панічний стан, при якому людина не контролює себе і руйнує все на своєму шляху. Слово "амок" походить від малайського слова "amoq", що означає "розлючений" і "божевільний від гніву".

Слюні течуть

Варто побачити на столі найсмачніші страви, які тільки можна собі уявити, як слинки у роті течуть. Німецькою це: "Mir läuft das Wasser im Munde zusammen".Нічого не треба довго пояснювати – слиновиділення стимулюється, коли людина бачить або уявляє страви, які вона хотіла б з'їсти.

Від воріт поворот

Бажання припинити стосунки можна описати приказкою: "Jemandem den Laufpass geben", у дослівному перекладі: "Дати комусь перепустку на пробіжку". Звучить дивно, але сенс зрозумілий – біжи, мовляв, собі далі, не затримуйся. Термін "Laufpass" прийшов із військового лексикону. Так називався особливий документ, який видавався солдатові після звільнення з військової служби. "Laufpass" могли отримати і слуги, але це служило не звільненням від обов'язків, а радше загрозою та спонуканням до більшої продуктивності праці.

Подібний вислів є в російській мові: "Отримати від воріт поворот". Воно пов'язане з обрядом сватання на Стародавній Русі. Свати приїжджали до будинку нареченої на конях і залишали їх біля воріт. Ті, кому відмовляли, розверталися і їхали назад – звідси й пішло "Отримати від воріт поворот". Зараз ця фраза не пов'язана зі сватанням і означає просто категоричну відмову.

У брехні короткі ноги

"Lügen haben kurze Beine" – ця приказка означає, що той, хто бреше – далеко не піде. Брехень неодмінно буде рано чи пізно викрито. Від правди втекти неможливо.

Холодок по спині

По спині пробігає холодок, і людина буквально здригається? Досить неприємне відчуття! "Mir läuft es kalt den Rücken runter", – так скаже про це німець. Наприклад, під час перегляду фільмів жахів. Холодок по спині біжить, а глядач залишається сидіти, як заворожений: що буде далі? Просто жахливо!

Втекти хочеться, але неможливо

Німецький вираз "Es ist zum Davonlaufen!" можна перекласти приблизно як: "Це для того, щоб втекти!"Ця фраза найчастіше застосовується у різних неприємних ситуаціях, які можуть тривати довгий час. Наприклад, протягом двох років пандемії ковіда багато німців напевно думали: "Es ist zum Davonlaufen!". Іноді дуже шкода, що ця проста фраза нічого не може змінити.

Вираз переповненості

Німецький вираз "Etwas ist überlaufen" означає переповнення або одночасну присутність у якомусь місці надто великої кількості людей. Наприклад, якщо новий торговий центр переповнений людьми, кажуть: "Die neue Einkaufspassage ist überlaufen“. Схоже на вислів "Як оселедці у банку".

Вийти з-під контролю

"Aus dem Ruder laufen" – так кажуть німці, коли у них виникає відчуття, що все відбувається не так, як задумано, коли ситуація виходить з-під контролю. Наприклад, якщо суперечка між сусідами переросла у крик, то німецькою це звучатиме так: "Der Streit zwischen den Nachbarn ist aus dem Ruder gelaufen".

А чи маєте у вас план?

Щоденні конференції, переговори, зустрічі та доручення – іноді всього цього стає надто багато. Щоб певною мірою тримати ситуацію під контролем, корисно складати план та організовувати повсякденну роботу у строгому порядку. Тоді питання про те, що і в якій послідовності відбуватиметься – німецькою: "Wie ist der Ablauf?" – Не застане зненацька. Як відповідь можна розповісти про намічені події та описати весь графік заходів протягом одного або декількох днів.

Філосівський підхід

"Die Dinge laufen lassen" – означає дозволити подіям йти своєю чергою. За цим рішенням криється оптимістична думка про те, що все якимось чином зміниться на краще. Це трохи нагадує буддистську філософію дзен.Людина не завжди може вплинути на свою долю, тому іноді буває корисним, як кажуть німці, "die Dinge laufen lassen".

15 ознак того, що ви працюєте на поганого керівника

У житті завжди є підлеглі (механіки, промоутери, кур'єри, охоронці, секретарі) та керівники (директори, ТОП-менеджери, адміністратори) – це нормально. І начальник не повинен відповідати за все на світі, але й прикриватися своїми підопічні не варто. Головне — вміло дотримуватись балансу.

1. Ваш начальник зосереджений на невдачах

Щодня ви отримуєте лише погані звістки. Замість того, щоб розпочати день чи тиждень із концентрації на позитивних моментах, начальник фокусується на невдачах. Зовсім необов'язково по 20 разів говорити про провали, а якщо доводиться — отже, час щось змінити.

2. Ви не отримуєте підтримки

Іноді критика корисна, але ваш начальник має підтримувати працівників. Якщо ви відчуваєте, що робите все можливе, але все одно отримуєте рутинну роботу, яка принижує ваші здібності, можливо, ви працюєте не на ту людину.

3. Ви не отримуєте подяки

Загальне визнання не обов'язково має бути рушійною силою у вашій кар'єрі, але було б непогано, якби люди були ввічливими. Ми дякуємо тим, хто притримує нам двері або передає сіль за столом, за день ми багато разів обмінюємося словами подяки. Церемонія Оскара ні до чого, але якщо начальник вам ніколи не дякує – це привід задуматися.

4. Ваш керівник не відчуває ситуацію

Вам здається, що нічого не змінюється і ви все ще живете за стародавніми законами, які більше нагадують драконові заходи? Можливо, ваш начальник застряг у минулому.Ви навряд чи зможете просунутися вперед, якщо дивитеся назад, тож вирішуйте.

5. Вам не довіряють

На початку кар'єри абсолютно нормально, що до вас придивляються. Ви новачок, вас ніхто не знає, та й ви самі не знаєте, що потрібно робити (що б ви там не вивчали в університеті). Але якщо минуло п'ять років, а кожен ваш крок все одно перевіряють ще раз, то краще змінити місце роботи.

6. Ви працюєте безладно

Щодня щось змінюється, і це нормально, подобається нам це чи ні. Поступово хаос перетворюється на звички та розклади. А якщо ваша команда не схожа на злагоджений механізм і не справляється зі своїм «творчим безладдям», то час подумати про зміну начальства.

7. У вас немає свободи

В армії все регламентовано. Вам кажуть як, де і коли є, спати та приймати душ. І навіть у цих умовах вам потрібна свобода та відпочинок, щоб виконати завдання до терміну. Якщо ви все робите за вказівкою, можливо, вам не пощастило з начальником.

8. Ваш керівник не приймає рішення

Розподіл повноважень важливий – він допомагає керувати роботою маленьких груп, щоб отримати загальний результат. Але складна робота нашого організму залежить від мозку, який керує всіма процесами. Якщо ваш начальник нізащо не відповідає, і перекладає відповідальність на підлеглих, це поганий начальник.

9. Начальник ухвалює безвідповідальні рішення

Гірша за нерішучу людину лише людина, яка приймає невірні рішення. Той генерал програв, який недооцінив потужність супротивника. І якщо вами керує хтось, хто відмахується випадковими відповідями, можливо вам не варто більше залишатися під таким начальством.

10. Ви працюєте на Главу, Компанію чи Начальника

Немає нічого гіршого за невідомого керівника.Ніхто не знає, хто керує процесом, кожен перекладає відповідальність на іншого. Це найбільше підходить для сюжету антиутопії, але для всіх інших це нестерпно. Такі керівники не повинні звинувачувати умовну «компанію» або «керівництво», а відповідати за свої дії.

11. Вам не вистачає вмілого керівництва

Не кожна вказівка ​​має супроводжуватися керівництвом до дії та докладними поясненнями, але завдання мають бути зрозумілі підлеглим. Але якщо у вас постійно виникають проблеми через те, що вам щось недоказали чи навпаки — ви отримали надмірну інформацію, це привід задуматися про зміну роботи.

12. Ви дієте наосліп

Не має значення, на кого ви працюєте, ви маєте право знати, що відбувається. Саме за рахунок цього вдається обман і шахрайство — людям не говорять, чим вони займаються, вони просто роблять свою частину роботи, ніколи не отримуючи повної картини. Якщо ви марите наосліп, то ні до чого хорошого це не приведе.

13. Начальство ховається за спини підлеглих

Історії відомі помилки полководців, які ніколи не були на полі бою разом із військом, воліючи прикриватися своєю владою та спинами своїх підлеглих. Всім відомо, що це нічим добрим не закінчувалося.

14. На вас перекладають провину

Якщо ваша друга половина звинувачує вас у чомусь, це навіть мило певною мірою. Але начальник не повинен завжди звинувачувати вас у всіх невдачах. Якщо ви постійно берете він чужу провину, це тривожний знак.

15. Вас не помічають

У деяких організаціях є скринька «для пропозицій», в інших працює «політика відчинених дверей». Будь-який спосіб підходить, головне, що співробітники повинні мати право висловитися та бути почутими.Якщо вас не чують, навіщо йти за такою людиною?

43 коментарі

Юрій Сирцов 10.06.2014, 16:01

Я б ще додав, що якщо у вас на роботі проводяться наради 2-3 рази на день, п'ять-шість разів на тиждень,("засідають з приводу купівлі склянки чорнила губкооперативом. ") то у вас немає керівництва взагалі, є отримуючі підвищені зарплати безвідповідальні мерзотники на чолі найголовнішим безвідповідальним мерзотником. Відразу забирайте ноги з такої контори.

Вікторія Вербова 10.06.2014, 18:32

Абсолютно згодна з Вами. І ще мене дуже дратували понеділки – план роботи на тиждень, на день, на годину – на все це звіт, найчастіше в письмовій формі – і начхати, що в цей час чекає реальний клієнт із реальним замовленням.

Юрій Сирцов 08.09.2014, 17:58

План – це така штука, як напис на кришечці акційної пляшки – "Без виграшу". Якщо необхідно Вас покарати, а Ви мали необережність невиконати план – ну ось, і шукати нічого не потрібно. Якщо Ви акуратно склали план і мали обережність його виконати, то Вам скажуть, що план – це фігня, махнувши рукою у бік плану і придеруться до чогось крім плану, наприклад звинувативши Вас у негнучкості при зміні обставин (це зворотний бік чіткості виконання плану ). Крім того, виконання плану передбачає і планову оплату, без премій і підвищення в кращому випадку.

Людмила Синяєва 08.09.2014, 17:39
Юрій Сирцов 08.09.2014, 17:51

Та я таких прикладів можу наводити та наводити, тільки це нудно (особисто для мене). Але якщо комусь цікаво, то милості прошу. Запитуйте, якщо знаю – підкажу.

Наталя Мілевська 13.06.2017, 23:42

Я й залишатися не хочу, і не можу змусити піти. З/п невелика, але справа не в тому.Моя начальниця то недоговорить, ставлячи завдання, то може на пальцях (у буквальному сенсі чортячи в повітрі) пояснювати мені, що рамка для грамот прямокутна – в результаті можу щось зробити неправильно, за що отримую лящів. Може висмикнути мене з робочого місця, щоб я понесла в ремонт браслет її чи то подруги, чи хто вона там. Кілька разів вона переді мною була не права, але навіть не вибачилася, а сьогодні за дрібну похвалу зажадала від мене подяки. Як людина поза роботою, вона дуже непогана, але працювати стимул зник зовсім. Працюю трохи більше року. Буду вдячна, якщо щось підкажете.

Тетяна Гайдурова 14.02.2019, 13:04

Я з такої 10 років пропрацювала, жодного слова подяки, видавала мої ідеї за свої. Справи її особисті я правда, не вирішувала, але свої обов'язки вона скидала на мене легко і невимушено. А смикнути з приводу і без – ми з дівчатами зайвий раз не хотіли повз проходити, знайде до чого причепитися, то всім колективом і пішли.

Костянтин Коваль 16.02.2019, 19:39

ви вже тут, на "ворк уа"-ідіть туди де вашу роботу цінуватимуть, а ви, на подяку, робитимете її ще якісніше.

Олег Гебеш 12.02.2019, 20:06
Ярослав Бойко 28.08.2019, 09:35
Гарік Коментарів 13.06.2019, 17:25

Майже уся країна таких керівників. В держструктурах так усі 100%! У "приватників" зустрічаються адекватні, але також рідко. За нашинським менталітетом боси лише "обкладати" підлеглих вміють. Хвалити? – Забудьте! Ну, звичайно, якщо ви не кум/сват/брат. Тоді, навіть якщо ви накосячили, премія-подяка (природно, на шкоду тим, хто РЕАЛЬНО працює) все одно буде. На пострадянському просторі завжди так – немає "волосатої лапи" – [ненормативний вираз видалено модератором Work.ua].

Гульміра Мадені 28.04.2023, 11:01

А у нас рекорд ☺️ 6 годин онлайн нарада, та ще бос-жінка нетвереза. Зазвичай вони проводились по 3-4 години. Причому завжди починається пізно – о 7, 8 вечора, закінчуються, рахуйте о котрій.

Тетяна Карпова 11.06.2014, 07:14

В точку! Працювала у фірмі, де у керівника були майже всі перелічені вище пункти, можливо, за винятком одного-двох. Це було пекло, але Слава Богу вже там не працюю.

Володимир Ларіонов 11.06.2014, 10:36

Плітки, підлабузництво, фальшивий сміх на дешеві затерті історії та жарти; постійне скиглення про те, що немає грошей, немає вигоди, дякую, що є робота, в інших і того немає; постійні пісні про те як завдяки собі коханому вдалося зберегти підприємство і т. д. і т. п. – чуєш десятиліттями, а зарплата як була злиденною, так і залишається на тлі махінацій та афер, які ти бачиш перебуваючи на других – третіх позиціях на підприємстві .

Олена Зайцева 29.02.2016, 19:59
Юрій Сирцов 01.03.2016, 09:01

Ніхто, крім Вас самих, не виплатить Вам зарплату, яка Вас влаштує. І на це є кілька причин. Не хочете бути під чиїмось підпорядкуванням – не будьте ось і все, і Вас не хвилюватимуть чужі проблеми, афери, примхи, завороти мозку, статті про те, як влаштуватися на роботу, що писати і що не писати у своєму резюме, що питати і що не питати на співбесіді. Це і є свобода, яку у нас постійно намагаються відібрати: телевізор, сусідка, працівник ЖЕКу, водій автобуса, продавець у магазині, роботодавець, працівник відділу кадрів, письменник сайту роботи тощо. Думка ясна? Тоді яйцями можна буде пишатися, а не думати, що вони заважають!

Гульміра Мадені 28.04.2023, 11:12

У точку це вони — наші великі і могутні — примножують прибуток, перевиконують план, масштабують і планують нові завдання та цілі для розвитку компанії та брендування та ін. тримає на дзвінку до 1, 2, а то й до 3-ї години ночі і несе свою марення та скарги в п'яному стані. Чоловік каже, щоб кидала тркбку, але не хотілося псувати стосунки. Хоча багато разів усно та письмово домовлялися після роботи не займати особистий час. Марно. У п'яному стані нічого не пам'ятає. 3 роки мучилася і нещодавно вибухнула, і на жіночих тонах висловила на поєднаному онлайн повіданні усно та письмово. Та ж образилася. Мовляв, не треба було вказувати на довгу нараду, вказувати на пізній час і вимагати підбивати підсумки наради.
написання регламенту співробітників та компанії, тим більше всенародно.

Дмитро Підгірний 11.06.2014, 12:51

"Мені важко уявити собі, яка може бути "особиста свобода" у безробітного, який ходить голодним і не знаходить застосування своєї праці. Справжня свобода є тільки там, де знищено експлуатацію, де немає пригнічення одних людей іншими, де немає безробіття та жебрацтва, де людина не тремтить за те, що завтра може втратити роботу, житло, хліб. Тільки в такому суспільстві можлива справжня, а не паперова, особиста і будь-яка інша свобода" (І.В. Сталін. Newspapers" Роєм Говардом)

Кирило Єриганов 16.06.2014, 12:16

Зауважте, що ця ж людина вважала релігію поневоленням. При тому що вона звільняє від страхів і дає надію на те, що він влучно назвав справжньою свободою. Логіка у Йосипа Віссаріоновича на висоті.Але таку цитату раніше не бачив, дякую.

Віктор Нестеров 05.10.2015, 21:11
Олена Данилова 13.02.2019, 03:03
Олена Валентинівна, Енергія-С, ТОВ 12.06.2014, 11:25
Дмитро Грунт 07.08.2014, 22:26

Дізнаюся про свого попереднього керівника. Можливо все це суб'єктивно, але кожен з пунктів майже в крапку.

Карине 17.11.2014, 15:05

100% згодна. І про наради також підтверджую. Я працювала у Компанії де ранок починався з наради "план на день". Брало участь 43 особи. Кожен говорив. 2 години викинутого часу. Піпець. Потім ще щонайменше 3-4 наради. При чому абсолютно на мій погляд безглуздих. Коротше з робочого дня працювати залишалося максимум 1,5 години! Ну і за підсумком ми сиділи на роботі до 23:00 у середньому, оскільки роботу треба було робити. Вихідний був лише один день – неділя і то не факт. Щонеділі любив працювати власник. Він теж запрошував на нараду, при цьому його не бембосило що ти можеш бути просто не в місті, потім у приймальні можна було просидіти пару трійку годин, щоб зайшовши до нього він поставив 1 питання, яке могло поставити і по телефону, і після відповіді на Його тобі кажуть "дякую, ти вільний". Жерсть! Працювати насправді ми починали після відходу ГенДира додому, тобто. о 18:00. У такому режимі я працювала рік. Коли звільнилася ще 1,5 роки приходила до тями.

Дмитро Деревягін 17.11.2014, 17:17

Хотілося б додати ще один момент, а саме "яскраво виражена клановість" у поєднанні з "фаворитизмом". Коли "потрібні" або "свої" люди можуть творити, все, що завгодно, а інших, звичайних співробітників, тягають у хвіст та гриву і вішають неіснуючі чи не їхні "подвиги". Навіть народилася коронна фраза: "Покарання невинних та нагородження непричетних". P.S.Привіт Юрику та його гоп команді

Наталія Сумінова 19.11.2014, 14:26

Все точно. Мені здається, тут не враховано ще одного моменту – дружина власника підприємства. Жінка, якій вдома нудно, зайнятися нема чим, освіти майже нуль. Яка радо приїжджає на підприємство, особливо коли немає ЙОГО. І починає зводити всіх. Віддаючи найдурніші накази.

Олександр Комендант 12.06.2019, 01:12
Людмила Малахова 01.12.2014, 16:30

Чому немає роз'яснень від "тренера" ​​щодо особистісних сприйняттів "керівниці". Оцінюють не твої професійні якості, а зовнішній вигляд тощо.

Олена Зайцева 29.02.2016, 20:05

А ще гірше коли всі в колективі пенсіонери і доки вони дожеруть тричі за зміну, то працювати вже ніколи і вони починають нити, що начальство таке жахливе вирішує і продихнути! Справлятися можна якщо не бігати на перекури 10 разів на день і не брати по годині 3 рази за зміну! Поганому танцюристу яйця заважають!

Олег Мосунов 12.02.2019, 16:04
Олег Гебеш 12.02.2019, 20:08

Пофіг, якщо хороша зарплата – запросто можна спрацюватись і з повним ідіотом керівником.
А за миску юшка і в мудреця не захочеться бути в підпорядкуванні.

Олександр Комендант 12.06.2019, 01:15
Олександр Шанін 28.08.2019, 08:51

Нісенітниця, краще юшка ніж такий начальник. нерви не відновлюються. Якщо всі будуть дотримуватися вашої логіки, все і спустимося на дно. У розвинених країнах у керівників є рамки, а у підлеглих гідність

Євгенія Тіщенко 12.02.2019, 23:27

Довелося обіймати в житті і керівну посаду, і бути підлеглою. Бачила проблеми з різних боків та під різними кутами.Насправді, можу сказати точно лише одне, якщо в нашій країні витримавши тяжку в морально-психологічному сенсі роботу, то ти вже універсальний солдат, кіборг, тобі не перемогти.
Працювала лише на приватні фірми, влаштовувалася без зв'язків чи знайомств, або через портал work.ua, або за оголошеннями у мережі інтернет.
Можу виділити проблеми з якими особисто стикалася в процесі роботи, вони одні й ті ж, на кожній фірмі:
низька кваліфікація керівного персоналу, відсутність ділової етики, мошенництва (схеми як серед керівництва, так і серед підлеглих), доведення "незручних" співробітників до звільнення, неспівставна заробітна плата за вигаданими причинами чи "під настрій" керівництва тощо.
Дуже величезний комплекс проблем, які блокують і не дають вирішувати, навіть якщо на керівній посаді намагаєшся це налагодити і систематизувати. Стикаєшся із супротивом підлеглих та тиском власників бізнесу.
Проблеми ці обумовлені як внутрішніми, так і зовнішніми факторами.
Можу сказати, що персонал використається дуже не ефективно, щоб максимально вичавити якомога більше прибутку і позбутися, щоб не виплачувати гідну зарплату, або замінити на новий, "зелений", який не буде висувати жодних вимог. Проте і кваліфікація співробітників особливо молодих, нижчих за середній рівень або низька. Умови роботи також незадовільні, графіки роботи за принципами "over time", наднормові години роботи часто не оплачувані, у відпустку ледве відпустять і т.ін.
Багато проблем, але більший відсоток їх можна вирішити, все залежить від особи власника і керівництва.
Керівники та власники не дотримуються визнаних у всьому світі стилів керівництва підприємства, не беруть на себе відповідальності за ті чи інші рішення чи дії. Родичі та діти, ще один окремий питання. Все призводить до того, що жодні економічні важелі не працюють, управління зведене на німець, а прояви тиранії, деспотизму та агресії вражають.
І це лишень, верхівка айсбергу, якщо копнути глибше, то потонеш у хаосі і безглузді.
Одне точно вражає, вміння українців пристосовуватися до критичних умов роботи. Проте краще боротися, ніж пристосовуватися, бо інакше не збудується нормальна правова держава, а з нею бізнес, який нестиме соціальну відповідальність перед громадськістю.

Related Post

У герані жовтіють і сохнутьУ герані жовтіють і сохнуть

Брак поживних елементів в ґрунті Неправильно підібраний грунт або виснажений грунт у квітковому горщику – найпоширеніша причина пожовтіння листя герані. При нестачі хоча б одного з корисних поживних елементів рослина

Полин у курнику для чогоПолин у курнику для чого

Рослини, що відлякують бліх у курнику Для цього потрібно знати, які рослини використовувати. Найбільш популярні рослини проти бліх на дачі це лаванда, піжма, гіркий полин. Траву можна розвішати в пучках

Підживлення капусти аміачною селітроюПідживлення капусти аміачною селітрою

Для цього готують розчин аміачної селітри (на 1 л води потрібно 4 гр. речовини). Третє підживлення розсади виконується за два тижні до посадки на постійне місце тим самим складом, що