Як можна отримати витяг з господарської книги

Скільки років потрібно прожити в будинку, щоб він перейшов у власність України?

Відповідно до норм Цивільного кодексу України, особа, яка сумлінно заволоділа чужим нерухомим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти ним протягом 10 років, набуває право власності на це майно (придбання давності).

Які документи необхідні для отримання свідоцтва про право власності?

Після цього покупець іде до офісу Росреєстру, де право власності реєструється. Для оформлення ЗУ у власність знадобляться такі документи: виписка з реєстру; • кадастровий план; • платіжний документ про оплату держмита; • договір; • паспорт власника.

Які документи мають бути на будинок із земельною ділянкою у власника?

Оформлення вдома у власність під час будівництва

  • заяву власника;
  • виписку з ЄДРН на землю;
  • дозвіл на будівельні роботи;
  • схему розташування збудованого об'єкта;
  • висновок ЗОС;
  • результати інженерних перевірок;
  • акт приймання об'єкта.

Регіональний кадастровий центр
Зареєструй право на ділянку за випискою з господарської книги – Статті – ТОВ «РКЦ»

ДРСУ: витяг з господарської книги може замінити техпаспорт

Державна реєстраційна служба України у листі від 15.12.2014 р.№ 14453/06-15-14 нагадує: законодавством встановлено спрощений порядок оформлення права власності з видачею свідоцтва про право власності на індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі та споруди, прибудови до них, розташовані у сільській місцевості та будівництво яких закінчено до 5 серпня 1992 року.

При цьому ведення погосподарського обліку у сільських, селищних, міських радах здійснюється відповідно до Інструкції з ведення погосподарського обліку у сільських, селищних та міських радах, затвердженої наказом Держкомстату від 08.12.2010 р. № 491 (далі – Інструкція). Погосподарський облік ведеться за формами первинної облікової документації, затвердженими наказом Держкомстату від 11.10.2010 р. № 418, у тому числі формою № 1 «Погосподарська книга на 2011–2015 роки».

Внесення достовірних показників до погосподарської книги проводиться шляхом її перезакладання раз на п'ять років на основі суцільного обходу об'єктів погосподарського обліку в період з 1 по 15 січня. У наступні чотири роки місцеві ради щороку станом на 1 січня проводять суцільну перевірку та уточнення записів у ній.

Об'єктами погосподарського обліку є домогосподарство з реєстрацією місця проживання (перебування) на території відповідної ради разом з нерухомістю, домоволодіння, місце проживання власника (власників) якого зареєстровано за межами місцевої ради, включаючи земельні ділянки, що належать цій особі (особам) у межах місцевої ради землеволодіння, що не має розташованого на ньому житлового будинку, але на ньому можуть бути окремі господарські будівлі.

Погосподарська книга обов'язково включає записи про власника (співвласника) об'єкта нерухомого майна, відповідального квартиронаймача або користувача, рік будівництва об'єкта нерухомого майна, матеріал стін та покрівлі, загальну та житлову площу, кількість кімнат та інші технічні характеристики об'єкта, у тому числі наявність каналізації, водопроводу , централізоване опалення і т.д. (п.п. 7.4.1, 7.4.4–7.4.10 Інструкції).

Тобто відомості погосподарської книги є, як правило, достатніми для формування розділу Держреєстру речових прав на нерухоме майно відповідно до вимог п. 20 Порядку ведення Державного реєстру прав на нерухоме майно, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2013 р. № 114.

До таких відомостей, зокрема, належать:

  • тип об'єкта нерухомого майна;
  • призначення об'єкта нерухомого майна (житлового або нежитлового);
  • площа об'єкта нерухомого майна (загальна та (за наявності) житлова);
  • відомості про складові частини об'єкта нерухомого майна (найменування та/або присвоєння літери, загальна та (за наявності) житлова площа об'єкта нерухомого майна, який є складовою складної речі та призначений для обслуговування іншої (головної) речі, пов'язаний з нею загальним призначенням та є її приналежністю);
  • адресу об'єкта нерухомого майна.

Законодавством не встановлено, у якій формі має видаватися витяг з погосподарської книги. При цьому зазначений документ має бути виданий уповноваженою особою органу місцевого самоврядування або відповідною архівною установою та містити відомості, передбачені Інструкцією.

Таким чином, витяг з погосподарської книги, що надається виконавчим органом сільської ради, сільським головою (у разі коли виконавчий орган не створено) або відповідною архівною установою, у тому числі сформована за допомогою програмного комплексу «погосподарського обліку для сільських, селищних рад», що містить вищезгадані відомості, що замінює надання технічного паспорта.

Технічний паспорт потрібен виключно тоді, коли у виписці з погосподарської книги відсутні необхідні для відкриття розділу у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно відомості про технічні характеристики об'єкта нерухомого майна.

Витяг з погосподарської книги про наявність у громадянина права на земельну ділянку

Добірка найважливіших документів на запит Витяг з погосподарської книги про наявність у громадянина права на земельну ділянку (Нормативно-правові акти, форми, статті, консультації експертів та багато іншого).

Форми документів

Судова практика

Добірка судових рішень за 2020 рік: Стаття 49 "Особливості здійснення державної реєстрації права власності громадянина на земельну ділянку, надану для ведення особистого підсобного господарства, городництва, садівництва, індивідуального гаражного або індивідуального житлового будівництва" Федерального закону "Про державну реєстрацію нерухомості" "З цього виходить федеральний законодавець щодо переліку документів, необхідні державної реєстрації права власності у пункті 3 частини 1 статті 49 Федерального закону від 13 липня 2015 року N 218-ФЗ "Про державну реєстрацію нерухомості", вказуючи на те, що державна реєстрація права власності на земельний ділянку здійснюється на підставі виписки, що видається органом місцевого самоврядування, з погосподарської книги про наявність у громадянина права на зазначену земельну ділянку (у разі, якщо ця земельна ділянка надана для ведення особистого підсобного господарства)."

Статті, коментарі, відповіді на запитання

Який порядок оформлення права власності на земельну ділянку під індивідуальним житловим будинком?
("Електронний журнал "Абетка права", 2023) виписки, що видається органом місцевого самоврядування, з погосподарської книги про наявність у громадянина права на земельну ділянку (якщо земельна ділянка була надана для ведення особистого підсобного господарства);

Нормативні акти

Наказ Мінсільгоспу Росії від 11.10.2010 N 345
(Ред. Від 08.05.2015)
"Про затвердження форми та порядку ведення погосподарських книг органами місцевого самоврядування поселень та органами місцевого самоврядування міських округів"
(Зареєстровано у Мін'юсті Росії 22.11.2010 N 19007) 34.Будь-який член господарства має право отримати витяг з книги у будь-якому обсязі, за будь-яким переліком відомостей та для будь-яких цілей. Витяг з книги може складатися у довільній формі, формі листів погосподарської книги або за формою виписки з погосподарської книги про наявність у громадянина права на земельну ділянку.

Наказ Мінсільгоспу України від 27.09.2022 N 629
"Про затвердження форми та порядку ведення погосподарських книг"
(Зареєстровано в Мін'юсті Росії 27.12.2022 N 71832) 32. Глава ЛПГ має право отримати витяг з книги тільки щодо свого ЛПХ у будь-якому обсязі, за будь-яким переліком відомостей та для будь-яких цілей.

Правові ресурси

Related Post

Чи потрібно носити обручку після розлучення?Чи потрібно носити обручку після розлучення?

Згідно з традиціями, що прижилися в Росії, обручку в шлюбі носять на безіменному пальці правої руки, а після смерті чоловіка переміщують його на ліву. Деякі люди роблять так і після

На огірку одні пустоцвіти що робити чомуНа огірку одні пустоцвіти що робити чому

Чи потрібно обривати пустоцвіт на огірках насправді Досвідчені дачники категорично не рекомендують видаляти пустоцвіти з огірків. Причина – жіночі квітки з зав'язями, з яких потім можуть вирости великі плоди, не