Як дзеркало зробити склом

Чим покривають скло, щоб вийшло дзеркало?

Срібло – процес нанесення тонкої плівки срібла на поверхню іншого твердого матеріалу, зазвичай скла, для надання їй дзеркально-відбивних властивостей.

Як отримують дзеркальне скло?

Дзеркальне скло стали отримувати не видуванням, як це робили в Мурано, а литтям. Технологія полягає в наступному: розплавлене скло прямо з плавильного горщика виливають на рівну поверхню і розкочують вальцем. Автором цього способу називають Луку Де-Негу.

Що потрібно для виготовлення дзеркал?

Основною сировиною для створення дзеркал є поліроване та неполіроване листове скло. Для отримання скла використовують такі матеріали, як сода, пісок, вапняк, з мінімальним вмістом солей заліза, що надають склу небажаного зеленого забарвлення.

YouTube
9. Як зробити дзеркало зі звичайного скла – YouTube

Як зробити дзеркало своїми руками?

Дзеркало є найнеобхіднішим атрибутом у повсякденному житті людини. У належному виконанні воно може стати ексклюзивним атрибутом будь-якого інтер'єру. Реч, створена власними руками, надає інтер'єру особливої ​​чарівності. Тим людям, які не мають можливості купити дзеркало з бажаним дизайнерським рішенням або розмірами, ми розповімо, як зробити дзеркало власними руками.

Дзеркало у рамці

Дзеркало – предмет з гладкою поверхнею, призначений для відображення світла

Різновиди поверхонь, що відбивають

До початку виготовлення дзеркала в домашніх умовах необхідно визначити функцію, яку воно буде виконувати. Виділяють такі поверхні, що відбивають:

Оптичні прилади можуть мати найрізноманітніші функції (збільшення, збирання світла). Виготовлення даних дзеркал потребує найточніших розрахунків та спеціалізованого обладнання. Звичайні дзеркала мають функцію лише відбивати предмети. У більшості випадків вони є плоскими і не вимагають створення професійних навичок або обладнання.

Використовувані матеріали

Для створення дзеркала в домашніх умовах можуть використовуватись такі матеріали:

Сталеве покриття

Сталь можна застосувати для виготовлення дзеркала, але знадобляться спеціальні інструменти та певні навички

Алюмінієва фольга

Достатньо блискуча і відбиваюча алюмінієва фольга

Картон для дзеркала

Картон для каркасу дзеркала

Пластикові дзеркала

Срібні акрилові пластикові дзеркала

Рамка зі склом

Рамка зі склом для виготовлення дзеркала за допомогою спеціального покриття

Найсучаснішим варіантом поверхонь, що відбивають, є пластмаса. Дзеркала з даного матеріалу виробляють за допомогою процесу напилення. Робота з цим матеріалом потребує наявності спеціального обладнання та професійних навичок роботи.

Дзеркало зі скла або металу будь-хто може зробити вручну. Робоче обладнання потрібно найпримітивніше, але для сріблення скла знадобляться хімічні реактиви, які знаходяться у вільному доступі.

Крім вищеописаних матеріалів можна використовувати фольга.

Виготовлення дзеркала зі скла

Скло є найкращим матеріалом для саморобного виготовлення дзеркала.

Спочатку необхідно вибрати відповідний лист скла. Найоптимальнішим варіантом буде використання звичайного шибки. При покупці звертайте увагу на стан скла. На ньому не повинно бути подряпин та будь-яких пошкоджень. Скляний лист має бути максимально рівним.

Плоське скло

Плоске шибка відмінно підійде для дзеркала.

Наступним етапом буде обрізання скла. Його потрібно обрізати за контуром майбутнього дзеркала. Виготовити ескіз для обрізки можна зі звичайного картону.

Обрізання скла

Для правильної обрізки скла потрібен рівний стіл, гарний інструмент, спеціальні навички та вміння

Виготовлення дзеркала в домашніх умовах вимагатиме від вас:

Рукавички гумові

Рукавички гумові – для захисту рук від хімічних впливів

Захисні окуляри

Захисні окуляри від попадання розчинів та хімічних речовин

Миючі засоби

Рідкі миючі засоби

Очищена вода

Вода, очищена від домішок

Гідроксид калію

Гідроксид калію – неорганічна сполука

Водний розчин аміаку

Водний розчин аміаку – рідина, прозорого кольору з різким запахом

Формалін

Формалін – безбарвний газ з різким запахом

Азотне срібло

Срібло азотнокисле широко застосовується у виробництві дзеркал та фотографічних матеріалів

Лабораторні ваги

Ваги лабораторні — простий у використанні та точний вимірювальний прилад з набором основних функцій.

Всі необхідні хімічні речовини та реактиви краще купити через будь-який доступний інтернет-магазин або у будь-якій аптеці вашого міста.

Процес виготовлення дзеркала за допомогою скла

  1. Необхідно ретельно відмити поверхню та краї скла, використовуючи чисту дистильовану воду, будь-який миючий засіб та ганчірку. Після того як лист скла необхідно добре висушити і прибрати залишки води.

Готуємо скло

Підготовляємо якісне скло, призначене для виготовлення дзеркала без тріщин та будь-яких пошкоджень

Очищення дзеркала

Для очищення опускаємо його в розчин їдкого калію 15%

Відмінно чисте скло

Скло після ретельного промивання

Нанесення фарби з балончика

Нанесення фарби з балончика через відсутність деяких матеріалів та реактивів

Сушимо готове дзеркало

Сушимо готове дзеркало

Декоруємо дзеркало

Робимо гарну рамку та підвішуємо дзеркало

Відео: Як зробити дзеркало зі звичайного скла

Як зі скла зробити дзеркало

Як зі скла зробити дзеркало

Дзеркало є невід'ємним елементом будь-якого інтер'єру. Воно виконує не тільки практичну функцію, а й слугує декоративним доповненням у дизайні. Різноманітність дзеркал дозволяє підібрати потрібний варіант під конкретні потреби, проте не обов'язково купувати готовий виріб: його можна виготовити самостійно.

Навіщо робити дзеркало своїми руками? По-перше, сам процес дуже цікавий і дозволить втілити найсміливіші ідеї. По-друге, матеріали доступні у продажу і не важко знайти потрібні інструменти. Ну, і по-третє, ви отримаєте унікальний предмет інтер'єру, неповторний та своєрідний.

Типи дзеркал

Усі дзеркала поділяють на два види.

Стандартні полотна, які виглядають для контролювання свого зовнішнього вигляду. Встановлюються у видних місцях: у ванній, коридорі, спальні. Часто використовуються для розширення простору.

Не призначені, щоб у них виглядати. Виконують роль прикраси, декору. Покликані бути яскравою деталлю приміщення, акцентним елементом.

Різновидів дзеркальних полотен безліч. Є з нальотом патини (під старовину), з фацетом (мають скошені краї), з тонуванням, кольорові, з нанесеними візерунками. Незважаючи на великий вибір, купити дзеркало краще безпосередньо у виробника, якщо потрібно полотно для обробки великої площі ділянки кімнати.

Тим не менш, якщо хочеться чогось особливого, зробіть дзеркало самостійно, використовуючи скло як основу.

Процес виготовлення: матеріали та етапи робіт

Скло виступає найприйнятнішим і найдоступнішим матеріалом для виготовлення дзеркала своїми руками.Робоче обладнання знадобиться найпростіше, а реагенти для срібла можна легко знайти і купити: вони є у вільному доступі.

Підготовка до виготовлення дзеркала зі скла передбачає:

  • Вибір скла. Найприйнятніший варіант – просте шибку, проте рекомендуємо придивитися до стану полотна. Воно має бути цілим, без подряпин, тріщин, інших ушкоджень та нерівностей. Від цього залежить якість готового виробу.
  • Обрізання. Скло потрібно обрізати відповідно до необхідного розміру. Як ескіз можна використовувати картон потрібної форми. Можливо, знадобиться полірування скла. Якщо самостійно обрізати скло не вийде через відсутність інструменту або навички, можна звернутися до фахівців із роботи зі скляними виробами.

Після підготовчих заходів можна розпочинати процес сріблення. Для цього, крім обробленого скла, знадобляться:

  • рукавички для захисту рук;
  • пластикові захисні окуляри;
  • дистильована вода;
  • гідроксид калію (розчин 15%);
  • водний розчин аміаку (розчин 25%);
  • формалін;
  • нітрат срібла;
  • фарба для фарбування дзеркальної сторони виробу.

Хімічні речовини можна купити в аптеці або замовити через інтернет.

Тепер можна приступати до виготовлення дзеркала зі скла:

  • Скляну поверхню добре очистити. Для цього можна використовувати засіб для чищення, змив його чистою водою. Після цього лист потрібно протерти насухо, не допускаючи розлучень.
  • Краї та площину знежирити: нанести на скло гідроксиду калію або опустити виріб у розчин.
  • Повністю очищене скляне полотно помістити в ємність, заповнену водою, що дистилює, для запобігання можливому забруднення або накопичення на поверхні порошинок.
  • Готуємо розчин для срібла. Вода (30мл) + нітрат срібла (2гр), перемішуємо. Додаємо по краплині аміак, поки не зникне осад, що виник. Вливаємо до складу воду (100 мл) та залишаємо на 15 хвилин. Після закінчення часу додаємо останній інгредієнт – формалін (5 мл).
  • Скло поміщаємо у глибоку ємність (тазик, у ванну), наносимо на верхню сторону та бічні грані приготований розчин. Загальний час обробки – до 5 хвилин. Після цього змиваємо залишок складу проточною водою і висушуємо виріб.
  • Поверхня, на якій є срібло, фарбуємо фарбою темного відтінку. Дзеркало готове для використання.

Описаний спосіб виготовлення дзеркала зі скла характеризується простотою, а процес не займе багато часу. Таким чином можна зробити невеликі та середні за розміром дзеркальні полотна. Красива рамка додасть виробу завершеності та привабливості.

Related Post

Який вольтаж використовується в контурі для татуажуЯкий вольтаж використовується в контурі для татуажу

Одне з ключових питань, з яким стикаються тату-майстри, – це вибір правильного вольтажу для контуру татуажу. Який вольтаж краще використовувати, щоб досягти бажаного результату та зберегти якість роботи? У цій

Що бачить невролог під час огляду?Що бачить невролог під час огляду?

На прийомі невролог перевіряє рефлекси, силу м'язів, чутливість, дивиться, який стан периферичної та вегетативної нервової системи, вестибулярного апарату. Для цього використовуються спеціальні інструменти та проводяться нескладні тести.5 лип. 2019 р.

Якщо сохне листя у кімнатних рослин, що робитиЯкщо сохне листя у кімнатних рослин, що робити

Щодо того, що робити, якщо у кімнатних рослин сохнуть кінчики листя з причини заливу горщика, першим ділом рекомендуємо витягти квітку з горщика. Горщик потрібно промити господарським милом. У рослини видаляють