Що робити молочниця рік

Що якщо не лікувати молочницю рік?

Якщо під час не лікувати захворювання, осередки розростаються, утворюючи плівки. Під нальотом цих плівок утворюються ерозії – дрібні виразки. Жінка страждає на характерний неприємний запах, який значно посилюється до кінця дня. Особливо неприємний запах непокоїть після статевого акту.

Що робити, якщо довго не проходить молочниця?

Якщо молочниця не проходить, то лікування має проводитися поетапно та комплексно, з дотриманням наступних заходів:

  1. протигрибкове лікування, яке враховує результати бактеріологічних посівів;
  2. зміцнення загального та місцевого імунітету;
  3. відновлення нормальної кислотності жіночої вагіни;
  4. дотримання певної дієти.

Коли молочниця переходить у хронічну?

Молочниця або кандидоз – це інфекційне захворювання зовнішніх статевих органів, що викликається дріжджоподібним грибком роду Candida. Діагноз хронічної молочниці ставиться за наявності у жінки чотирьох епізодів гострої форми молочниці протягом року.

MedPortal.ru
Чому молочниця не проходить після лікування, що робити – Причини повернення молочниці знову

Що таке молочниця: симптоми, лікування, причини розвитку захворювання

Відчуття сверблячки, печіння, дискомфорту області зовнішніх статевих органів зустрічалися в багатьох жінок. Це молочниця чи вагінальний кандидоз.

Що таке молочниця

Молочниця (вагінальний кандидоз) – це запальне захворювання жіночих статевих органів, спровоковане умовно-патогенними дріжджовими грибами роду Candida. Воно не відноситься до категорії венеричних. З симптомів виділяють біль, свербіж, печіння в ділянці зовнішніх статевих органів.Найчастіше виникає у жінок, але, в окремих випадках, вражає і чоловіків (на 4 випадки захворювання жінок припадає 1 випадок захворювання чоловіків). Такий вид грибів зустрічається в організмі всіх людей, але у невеликій кількості. Коли відбувається дисбаланс мікрофлори організму, виникає зростання грибів Candida, що супроводжується симптомами молочниці.

Що таке молочниця?

Чому виникає молочниця

Причини, які провокують виникнення захворювання, можна розділити на кілька видів:

  • Зміна кислотності піхви провокує зниження кількості нормальних бактерій, а замість них у великій кількості розвиваються гриби;
  • Лікування антибіотиками провокує порушення мікрофлори та зростання умовно-патогенних мікроорганізмів;
  • Перенесені стреси, особливо часті та у великій кількості, негативно позначаються на захисній здатності організму. Відбувається активізація дріжджової мікрофлори, з'являються симптоми молочниці;
  • Перенесені вірусні захворювання або харчові отруєння можуть провокувати появу кандидозу;
  • Поява молочниці може бути пов'язана із частою зміною статевих партнерів;
  • Гормональні зміни в організмі, такі як вагітність або менопауза можуть провокувати зростання грибкової флори;
  • Вагінальний кандидоз може виникати, як реакція на білизну із синтетичних матеріалів, занадто маленьке, що викликає дискомфорт при носінні;
  • Порушення роботи щитовидної залози – одна із причин виникнення молочниці;
  • Неправильне харчування – велика кількість вуглеводів у щоденному меню сприяє розвитку грибкової мікрофлори;
  • Зміна місця проживання, особливо, якщо це пов'язано зі зміною клімату – позначається на зростанні умовно-патогенних дріжджових грибів в організмі;
  • Недотримання правил гігієни.

Симптоми молочниці

Вагінальний кандидоз має кілька ключових симптомів, які чітко вказують на захворювання:

  • дуже сильний свербіж в інтимній ділянці, який не припиняється довгий час;
  • відчуття печіння у піхву, особливо помітне під час статевого акту;
  • сирні виділення, які часом дуже рясні, мають неприємний кислий запах;
  • почервоніння слизових оболонок піхви;

Симптоми молочниці

Якщо йдеться саме про кандидоз, то всі перераховані вище симптоми повинні бути в сукупності. Якщо турбує щось одне, це може вказувати на зовсім інше захворювання.

У чоловіків молочниця також характеризується печінням при сечовипусканні, свербежем, припухлістю та почервонінням у ділянці головки члена, а також болю під час статевого акту.

Стадії молочниці

  • гострий запальний процес: симптоми вагінального кандидозу дуже виявляються;
  • хронічна молочниця: у разі дискомфорт може бути або зовсім непомітний, або слабко виражений.

Якщо вагінальний кандидоз перейшов у хронічну стадію та майже не турбує, це не означає, що про нього можна не турбуватися. Лікування, у будь-якому випадку, необхідне, оскільки захворювання, кинуте, на самоплив, може повторюватися знову і знову.

Методи діагностики захворювання

Для того, щоб визначити, чи дійсно Вас турбує молочниця, недостатньо тільки відчувати всі симптоми. Важливо також звернутися до гінеколога. Лікар проведе огляд, збере анамнез пацієнта, вислухає скарги на симптоми, їхню тривалість. Крім того, береться аналіз для дослідження мікрофлори (бакпосів) зі слизової оболонки шийки матки та піхви. Після отриманих результатів лікар дає рекомендації з лікування.

Крім того, молочниця, яка часто повторюється, може вказувати на інші захворювання, наприклад, цукровий діабет. Тому гінеколог може рекомендувати здати аналіз крові на цукор, надалі – консультацію ендокринолога.

Методи лікування молочниці

Гінеколог може рекомендувати кілька варіантів лікування молочниці залежно від тяжкості захворювання.

  • Лікування місцевими засобами: гелями, кремами, мазями, вагінальними пігулками. Цей вид лікування спрямований на відновлення місцевої мікрофлори та покращення місцевого імунітету. Застосовується на початкових етапах захворювання.
  • Лікування таблетками: у разі коли молочниця перейшла в хронічну форму, тоді гінекологи призначають лікування таблетками, часто, в комплексі з місцевими засобами. Курс лікування – від 6 до 14 днів, залежно стану пацієнта. Важливо дотримуватись усіх рекомендацій лікаря, не переривати курс лікування, навіть якщо настало покращення стану, інакше ймовірний рецидив.
  • Дієта при молочниці: під час медикаментозного лікування важливо дотримуватись рекомендацій щодо харчування, щоб збільшити кількість корисних бактерій у кишечнику. Потрібно віддати перевагу кисломолочним продуктам, свіжим овочам, фруктам, кашам, виключивши солодке, борошняне, випічку.

Препарати для лікування молочниці

Найбільш безпечні та ефективні засоби для лікування молочниці, у таблетованій формі:

Лікування молочниці

Клотримазол і пімафуцин також випускаються у формі крему для місцевого застосування. Такий формат підходить для лікування симптомів молочниці та у чоловіків.

Крім того, гінеколог може призначити пробіотики для нормалізації мікрофлори кишечника. Вони випускаються у вигляді суспензії, капсул, порошків, таблеток.

Важливо пам'ятати, що не варто займатися самолікуванням, особливо якщо у Вас вже були рецидиви кандидозу, Ви схильні до прояву алергічних реакцій. Лікарі підбирають препарати від молочниці за індивідуальними критеріями.

Профілактика молочниці

Щоб виключити ризики захворювання на молочницю, необхідно дотримуватися низки профілактичних заходів.

  • Нижня білизна має бути зручною, бажано, бавовняною.
  • Мокрий одяг необхідно відразу ж міняти на сухий. Це стосується відвідування басейну, купання у водоймах. У вологому середовищі грибки розвиваються набагато швидше.
  • Гарячі ванни також провокують зростання дріжджових грибів Candida, тому не потрібно ними зловживати. А ось вода комфортної температури такого розвитку грибів не викликає.
  • Безконтрольний прийом антибіотиків провокує порушення мікрофлори, спричиняючи розвиток кандидозу. Тому рішення про призначення антибіотиків має приймати лише лікар.
  • Дієта також є прекрасною профілактикою розвитку молочниці. З раціону необхідно виключити цукор та рафіновані продукти, а також напої, що містять дріжджі.
  • Важливо пам'ятати про захист під час статевого акту, особливо якщо Ви часто змінюєте статевих партнерів.
  • Регулярні профілактичні огляди у гінеколога дозволяють визначити захворювання на ранній стадії та вчасно розпочати лікування.

Лікарі клініки, що лікують захворювання

У клініці Universum Clinic працюють високоспеціалізовані лікарі гінекологи, які допоможуть не лише вчасно виявити та вилікувати вагінальний кандидоз, а й уникнути рецидивів у майбутньому. Фахівці застосовують індивідуальний, поетапний підхід із використанням сучасного лабораторного обладнання.У разі потреби застосовуються комплексні консультації з іншими лікарями Universum Clinic, такими як ендокринологи, урологи.

Записатися на консультацію

Записатися на консультацію або отримати відповідь на своє запитання, можна 24/7 у нашому кол-центрі за телефонами:

Молочниця лікування жінок

Молочниця (кольпіт) – це побутова назва запального захворювання піхви, яке викликають дріжджоподібні грибки Candida albicans. Клінічні прояви кандидозу практично не відрізняються від запального процесу у піхву, що викликається іншою флорою: бактеріями кишкової групи, стафілококами та стрептококами. А запальний процес у піхву вкрай рідко буває моноетілогічної природи (тільки гриби, тільки кишкова паличка тощо). Тому, власне, будь-який запальний процес урогенітального тракту, зокрема. у піхву, спричинений неспецифічними статевими інфекціями, а грибами та бактеріями, слід розглядати як урогенітальний дисбактеріоз (УЗД – порушення нормального біоценозу мікрофлори, у даному випадку – піхви). Причиною цього процесу найчастіше є порушення нормального балансу мікрофлори піхви. У здорової жінки зростання грибків стримується корисними мікроорганізмами – лактобактеріями. Якщо відбуваються негативні зміни у структурі мікрофлори піхви, грибки починають активно розмножуватися. Тому у багатьох випадках молочниця пов'язана із прийомом антибіотиків, які знищують як шкідливі бактерії, так і корисні.

Не менше 50% жінок, переважно – через частого призначення антибіотиків, у тій чи іншій формі страждає на періодичні прояви УЗД: кольпіт, цервіцит, ендометрит, аднексит.У дівчаток молочниця протікає у вигляді вульвовагініту (запальний процес зовнішніх статевих органів, виділення з піхви) і є природним ускладненням призначення антибіотиків. Пошуки гостриків та інших гельмінтів у таких випадках патогенетично не обґрунтовані і лише затягують призначення адекватного лікування. Нерідко молочниця набуває рецидивної форми. Характерна ознака переважаючого кандидозу – це сирні виділення, а також свербіж, біль при сечовипусканні та статевому акті. Загострення кольпіту часто розвивається перед початком менструації.

Крім антибіотиків, появі молочниці сприяє вагітність, прийом гормональних контрацептивів, імунодефіцитний стан, цукровий діабет тощо. Молочницю також може спричинити недотримання правил особистої гігієни, а також неправильний одяг. Насамперед, для попередження кандидозу необхідно використовувати нижню білизну з бавовняних, а не синтетичних тканин. Також слід уникати носіння тісних штанів.

Молочниця, як правило, не становить серйозної загрози здоров'ю. Але вона може завдавати значного дискомфорту і помітно знижувати якість життя. Крім того, рецидивні кольпіт і цервіцит, викликані бактеріально-кандидозною флорою, можуть бути причиною розвитку ерозії та дисплазії шийки матки. Тому за перших ознак захворювання необхідно звернутися до лікаря. Тим більше, що за симптомами молочниці можуть ховатися інші інфекційні захворювання, що передаються статевим шляхом: трихомоніаз, хламідіоз та гонорея.

Для призначення адекватної терапії УЗД взагалі та кольпіту зокрема необхідно провести бактеріологічне обстеження мазків з уретри, піхви та цервікального каналу з обов'язковим визначенням виділених бактерій та грибів на чутливість до бактеріофагів та специфічних протигрибкових препаратів. Застосування антибіотиків за відсутності трихомонад, хламідій та гонококів стратегічно неефективне, дає лише короткочасний результат і у 100% випадків закладає основу для наступного рецидиву. Єдино ефективним методом лікування рецидивуючого кольпіту та УГД в цілому є застосування аутовакцини, приготовленої з виділених при бакпосів мікроорганізмів (бактерій і грибів). Таких курсів лікування потрібно кілька, приблизно 1 раз на 5-6 місяців, залежно від давності та виразності захворювання.

Лікування протигрибковими препаратами слід проводити з урахуванням результатів бактеріологічного обстеження. За останні 3 роки стійкість штамів грибків Candida albicans до препаратів, що містять флюконазол, зросла з 45% до 70%. Це, свого роду, розплата за бездумне призначення цієї групи «модних» препаратів, а також рекламних закликів із величезних бігбордів до жінок самостійно прийняти одну «чарівну» таблетку за перших симптомів молочниці, займаючись самолікуванням.

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Клініка Вітацелл спеціалізується на лікуванні молочниці. При необхідності Ви можете звернутися у Києві безпосередньо до клініки або отримати індивідуальну інтернет-консультацію.

Молочниця чи кандидоз все частіше почала вражати жіночі статеві органи. А все тому, що сучасні умови дуже підходять для розвитку дріжджоподібних грибків.Безконтрольний прийом антибіотиків, знижений імунітет, несприятлива екологія і навіть стрес можуть призвести до такого плачевного стану.

Молочниця: симптоми, лікування інфекції у Києві

А стан справді плачевний, причому у прямому значенні цього слова. Постійна сверблячка, неприємні виділення, печіння в області геніталій – все це може надовго вибити жінку з колії. Вона просто не зможе більше ні про що думати, крім як про те, щоб якнайшвидше позбутися цих симптомів.

Жінка стає дратівливою, її нічого не тішить. Ситуація може посилитися тим, що грибки ще більше активізуються при найменшому переохолодженні або споживанні солодощів у великій кількості.

Цікаво те, що грибки «заселяють» організм людини ще за її народження. А далі все залежить від роботи імунітету. Якщо проблем немає, жінка веде здоровий спосіб життя, має відмінний обмін речовин і немає збою в гормональній сфері, то боятися молочниці їй не варто.

В іншому випадку краще задуматися про те, як швидко вилікувати молочницю у спеціалізованій клініці у Києві.

Що призводить до кандидозу

Спровокувати хворобу можуть такі фактори, як:

  • гормональний збій;
  • тривалий прийом протигрибкових засобів чи антибіотиків;
  • дисбаланс в обміні речовин; цукровий діабет;
  • хронічні патології – ВІЛ, онкологія, туберкульоз.

Особливу увагу слід приділити молочниці у вагітних жінок, діагностика та лікування якої в умовах клініки утруднена. В даному випадку необхідно підбирати щадну терапію, яка не нашкодить плоду.

Як діагностувати недугу

Розповісти про своє захворювання можуть самі пацієнтки на прийомі у лікаря.Вже за одними скаргами фахівець може запідозрити інфекцію. Для точності встановлення діагнозу гінеколог також запропонує жінці взяти мазок піхви, що відокремлюється. Його комплексне дослідження дозволить не лише виявити грибок, а й встановити його різновид.

Якщо симптоми та діагностика підтверджують хронічну молочницю, то проводити лікування краще в клініці. Самостійна терапія може лише на якийсь час полегшити стан, але не викорінити патологію повністю.

Діагностика та лікування молочниці у жінок у клініці Вітацелл у Києві

У нашій клініці ви зможете пройти всі необхідні обстеження та підтвердити чи спростувати свої побоювання з приводу розвитку молочниці. Якщо діагноз підтвердиться, вам буде призначено адекватну терапію, здатну без шкоди для організму назавжди позбутися недуги.

Related Post

Поперечна подача токарного верстата своїми рукамиПоперечна подача токарного верстата своїми руками

Какие обороты должны быть на токарном станке по дереву? Как правило, большинство настольных токарных станков по дереву имеют максимальную скорость вращения шпинделя от 4000 до 6000 об/мин с переменной скоростью.

Як зберегти петунію взимку для живцюванняЯк зберегти петунію взимку для живцювання

Найпростіший спосіб зберегти петунію взимку за домашніх умов — пересадка у горщик. Це можна здійснити і з квіткою, що росте у відкритому ґрунті, і з тією, що зростала у кашпо

Лід для обличчя з ромашкиЛід для обличчя з ромашки

Лід з ромашки Спосіб застосування: Необхідно зробити відвар ромашки. На одну столову ложку сушеної трави використовується близько половини склянки окропу. Залишити настоюватися кілька годин, а коли відвар повністю охолоне, то