Що робити, коли начальник бреше

Як поставити на місце хама начальника?

5 способів поставити на місце начальника-грубіяна

  1. Ведіть розмову тільки від першої особи, коли вас щось не влаштовує.
  2. Частину фраз пропускайте повз вуха і не вибачайтеся за це.
  3. Не приймайте його лихо на свій рахунок. …
  4. Перетворіться на незамінного професіонала своєї справи, щоб диктувати начальству свої умови

Як сказати начальнику що він не правий?

Як сказати своєму керівнику, що він не має рацію

  1. Стратегія №1: не кажіть, що знайшли помилку, а побічно повідомите про неї
  2. Стратегія №2: зберігайте нейтралітет та об'єктивність
  3. Стратегія №3: спокійно не погоджуватися
  4. Стратегія №4: погодьте свою позицію з старшим керівником

Як правильно реагувати на крик начальника?

Якщо начальник кричить на вас: що робити з неврівноваженим шефом

  1. Не приймайте на свій рахунок
  2. Шукайте приводи та причини
  3. Вибирайте час спілкування
  4. Залишайтеся спокійним
  5. Дякуйте заздалегідь
  6. Час рухатися далі
  7. Як налагодити контакт із директором, яка нічого чути не хоче

Мегаплан
Якщо начальник бреше

Що робити співробітникові, якщо його зловили на брехні

У багатьох складається враження, що брехня справді працює. Переважно це відбувається тому, що далеко не всі люди готові почати конфронтацію через наш обман. Тим не менш, часто ті, кому ми брешемо, подають сигнали, що вказують на сумнів або навіть недовіру. Питання лише в тому, чи ми готові їх побачити.

Щось подібне я спостерігав на нараді у мого клієнта. Менеджер (назвемо його Грегом) показував присутнім презентацію про фінансовий стан компанії.У міру того, як Грег пояснював причини провалів попереднього періоду і давав прогнози на наступний, люди в кімнаті починали здаватися все більш стривоженими. Багатозначне переглядання за столом і незграбні натяки в питаннях припускали, що присутні не дуже вірять його поясненням. Трохи згодом я поділився цими спостереженнями з Грегом.

Якщо ви відчуваєте, що ваша подача інформації, заперечення помилок, прикрашання даних або перебільшення заслуг викликали небажану реакцію, не варто запевняти себе, що все буде добре і треба просто перечекати, поки незручна пауза закінчиться і слухачі перестануть хмуритися. Ваша репутація зараз під питанням. Але є кілька способів повернути собі частину втраченої довіри.

Спочатку подумайте, чому ви збрехали. Коли я запитав Грега, чому він почав прикрашати показники, він відповів, що іншого вибору він не мав. «Я пропрацював у відділі продажів компанії найменше інших, – пояснив він. – Усі думали, що я не впораюся, і я відчував себе стороннім». Його відчайдушне бажання відчути себе частиною компанії спонукало його на цей вчинок.

Обман ніколи не буває випадковим. За нашою брехнею ховаються незадоволені потреби. Визначення цих потреб – перший крок до того, щоб знайти здоровіший спосіб для їх досягнення.

Згадайте, коли ви востаннє дурили на роботі.Можливо, ви відчували, що начальник проігнорував вас чи висловив несправедливе зауваження? Можливо, ви побоювалися, що зроблена вами помилка викличе жорсткішу критику, ніж вона на те заслуговує? Може девіз «ми вчимося на помилках», який декларує ваша компанія, насправді стосується лише улюбленців, а не вас? Чи, таким чином, ви відреагували на велику проблему в організації? Моє дослідження випадків обману, яке тривало 15 років, є спробою визначити умови, які сприяють брехні співробітників у різних організаціях. За нашими даними, деякі компанії ненавмисно створюють умови, які заохочують співробітників брехати. Наприклад, якщо нам здається, що нашу роботу оцінюють несправедливо, ймовірність того, що ми будемо нечесні у спілкуванні, зростає вчетверо.

Визначити причину вашої брехні не означає її виправдовувати. Ви можете спробувати скористатися нагодою заспокоїти свій сором самовиправданням, раціоналізувати обман. Але це буде вірним сигналом того, що ви уникаєте чогось глибшого. Запитайте себе: "Які страхи рухають мене на ці дії?" Пам'ятайте: найчастіше обман може дати лише короткий ефект.

Оцініть завдану вашу репутацію шкоду. Важливо оцінити рівень втрати довіри до вас з боку оточуючих. Зверніть увагу, як люди вам відповідають. Можливо, вашою думкою почали цікавитися рідше? На ваші слова реагують не так як раніше? Якщо ваша репутація похитнулася, деякі зустрічі вас, можливо, перестануть запрошувати. Те саме може торкнутися і деяких проектів: їх можуть запускати без вас, незважаючи на те, що ваша кваліфікація їм ідеально відповідає.

Розпізнавання сигналів рівня довіри, що знижується, може спровокувати вас на ще більшу брехню для відновлення довіри. Опирайтеся цьому природному пориву, щоб завдані репутації збитки виявилися менш значними. В іншому випадку ви лише запустите хибне коло обману. Оцініть розрив між репутацією, яку ви хочете мати, та вашою нинішньою репутацією. Чи бажаєте ви, щоб вас сприймали як обов'язкову людину з відмінними ідеями чи як лідера, до якого колеги насамперед звернуться для вирішення найскладніших проблем? Тоді ви зможете точніше оцінити, які сумніви виникли у оточуючих, коли ви спробували нечесно отримати бажану репутацію. Це зменшить пориви до вдавання.

Подумайте, у яких ситуаціях ви можете продемонструвати свою чесність. Навряд вашим колегам цікаво, що змусило вас збрехати або які можна знайти для вас виправдання. Швидше за все, їх цікавить, чи здатні ви бути чесним.

У деяких випадках вони можуть почати сумніватися і в інших ваших якостях. Наприклад, якщо ви перебільшили свій внесок у проект або сховали якусь помилку, вони можуть засумніватися ще й у вашій скромності. У вас, напевно, не буде можливості прямо зізнатися в тому, що ви збрехали. Умови в багатьох компаніях часто роблять такі визнання надто ризикованими. Але коли ви зрозумієте, які висновки зробили про вас люди, ви можете показати їм свою чесність, щоб спростувати ці висновки.

Наприклад, якщо під сумнівом знаходиться ваша скромність, щирі прояви невпевненості у своїх ідеях можуть нагадати людям про те, що ви не настільки вже й погані.Самокритичне визнання того, що в якихось сферах ви не проявляєте себе найкращим чином, а також визнання видатних здібностей оточуючих теж у цьому допоможуть і покажуть, що в чомусь ви досі дотримуєтеся своїх принципів.

Іноді, обдуривши, ви можете відчути полегшення, що вас не спіймали на брехні. Але не поспішайте радіти з того, що люди були введені в оману неправдою про вас або вашу роботу. Тепер перед вами стоїть сумнівне завдання підтримки їхнього сприйняття, що може вимагати ще більшої брехні. Розірвіть це саморуйнівне замкнене коло. Критично подивіться на умови, які найбільше схиляють вас до брехні. Чесно визначте ваші об'єктивні потреби, які ви прагнете задовольнити, та репутацію, яку ви намагаєтесь створити. Це допоможе вам знайти більше правильних способів досягти і того, й іншого.

Про автора: Рон Каруччі – співзасновник компанії Navalent, автор восьми книг-бестселерів

Про що бреше ваш бос і навіщо йому це потрібно

Певна річ, влада у вашого боса більше, ніж у вас. І він, зрозуміло, бажає, щоб так все і залишалося ще довгий час. А оскільки знання — це влада, начальник хоче, щоб ви знали якнайменше. Тому час від часу він вас дурить. Не знаємо вже, засмутить вас ця новина або просто підтвердить ваші давні побоювання, але що є, тобто. Але це все одно не привід йти в депресію, краще почитайте, про що найчастіше брешуть боси, і більше не будьте настільки довірливі.

У вас велике майбутнє у нашій компанії

Якби щоразу, коли бос вимовляє цю фразу, він віддавав комусь із співробітників рублів десять чи просто жертвував цю суму щось дуже корисне, то, найімовірніше, компанія дуже швидко збанкрутувала.А все тому, що деякі боси навіть дихають не так часто, як кажуть про велике майбутнє. Та ви самі посудите, не може ж бос вам взяти, та й зізнатися, що нічого хорошого вас тут не чекає, ви тоді одразу втечете, а йому доведеться шукати вам заміну. Ось чому начальнику ці проблеми?

У мене зв'язані руки

Коли ви просите підвищення або більше грошей, а начальник відповідає щось на кшталт «тут я безсилий» або «надо мене теж дехто стоїть», швидше за все, він просто не хоче вам платити і підвищувати вас теж не планує. Але повідомляти погані новини набагато зручніше, прикрившись більш впливовими особистостями, навіть якщо останніх доведеться вигадати.

Хоча, якщо бос каже, що за п'яний бешкет на останньому корпоративі та сорок тисяч переглядів на YouTube він не може вас не звільнити, мовляв, руки пов'язані, тут він, швидше за все, цілком щирий, не сумнівайтеся.

Це не обов'язково

Якщо бос каже, що участь у заході добровільна, то найімовірніше все з точністю до навпаки. Тобто ви, звичайно, можете на нього і не йти, але вас потім зненацька здивують наказом про ваше звільнення. Просто начальник втомився повторювати слово «обов'язково», не хотів більше вважатися тираном. Ось і вдав, що у вас тут ніби демократія. Проте демократія якось не трапилася.

Ми одна велика щаслива родина

Цю зворушливу фразу можна почути ще до влаштування на роботу, прямо на співбесіді. І вже тоді вона й має насторожити. Тут є три варіанти того, що може ховатися за завісою із зображенням щасливої ​​родини. Можливо, це й справді сімейний бізнес, де всі посади та зарплати передаються у спадок.Тобто поки ви не станете шляхом будь-яких маніпуляцій, наприклад, реєстрації акту громадянського стану з кимось із членів сімейства, частиною цієї родини, вас триматимуть дуже далеко і від грошей, і від хороших посад. А може, просто тут не люблять платити гроші співробітникам, тому бос так яро всіх переконує, що тут не якийсь бездушний бізнес, а справжнісінька родина. А сім'ю, знаєте, не обирають, та й грошей у членів сім'ї просити якось ніяково.

Вже мені можна розповісти

Це справжнісінька пастка. І начебто це досить очевидно, але бос може бути настільки переконливий, запевняючи вас у своїй невинності, що ви візьмете і все йому викладете. А тут, між іншим, теж діє те саме поширене правило з американських детективних фільмів: все, що ви скажете, може бути використане проти вас. Не забувайте про це. До речі, саме за допомогою вищезгаданої фрази бос може дізнатися у вас інформацію про колег, що в подальшому забезпечить вам довгу і неприємну славу офісного стукача.

Тепер ви знаєте правду та можете жити спокійно. Ну чи майже спокійно, адже саме ваш бос може і ще десь лукавити. Тому просто краще зайвий раз йому на слово не вірте, навіть якщо він намагається здаватися дуже щирим. А взагалі краще змусіть боса вам довіряти, ось тоді вам точно стане простіше жити і, звичайно, працювати.

Related Post

Як дізнатися, що у вас ламання: 7 ознакЯк дізнатися, що у вас ламання: 7 ознак

Зміст:1 Що відчуваєш під час ламання?2 Скільки часу триває ломка?3 Яка найсильніша ломка?4 Що робити, якщо в тебе ломка? Фізичний стан нашого організму безпосередньо впливає на якість життя. При наближенні

Коли шпаки вилітають із гніздаКоли шпаки вилітають із гнізда

Батьки, літаючи за кормом до 300 разів на день, приносять пташенятам комах як білкову їжу. Через три тижні пташенята вперше вилітають з гнізда, завдяки хитрощам батьків.16 черв. 2023 р. Коли шпаки

Як боротися з пустоцвітом в огіркахЯк боротися з пустоцвітом в огірках

Що робити з пустоцвітом на огірках? Один зі способів призупинити розвиток пустоцвіту – прищипування: якщо на огірках почали формуватися пустоцвіти і немає жіночих квіток, то вихід лише один – прищипування