Що означає слово булімія: визначення та пояснення

Булімія – це розлад харчової поведінки, що характеризується періодичними нападами об'їдання та наступними спробами усунути з'їдені калорії шляхом самоіндукованого блювання, застосування проносних або сильних фізичних вправ.

Людина, яка страждає на булімію, відчуває непереборне бажання з'їсти величезну кількість їжі за короткий час. Після такого нападу ненажерливості, настає почуття сорому та жаху перед набором ваги. Тому, щоб позбавитися від відвідування зайвих калорій, хворі на булімію виявляються здатними до найекстремальніших дій, таких як блювання або використання проносних засобів.

Булімія є серйозним захворюванням, яке може призвести до багатьох ускладнень і навіть смертельного результату. Важливо пам'ятати, що булімія не пов'язана з харчовою непереносимістю, а є психічним розладом, що виникає в результаті комплексу факторів, включаючи генетичну схильність, стрес, низьку самооцінку, суспільний тиск та ін.

Що означає слово булімія
ТермінОпис
БуліміяЦе психічний розлад, що характеризується переїданням великої кількості їжі за короткий період часу, за яким слід позбавитися від вжитої їжі методами, такими як блювання або прийняття проносних препаратів.
Симптоми буліміїДо ряду основних симптомів булімії відносяться: напади переїдання, відчуття втрати контролю над харчовою поведінкою, використання компенсаторних методів (блювання, проносних препаратів), часті коливання ваги, низька самооцінка та можливі проблеми з емоційним та психологічним станом.
Причини буліміїТочні причини булімії невідомі, але вважається, що безліч факторів може впливати на розвиток цього розладу, включаючи генетичну схильність, навколишнє середовище, психологічні та соціокультурні фактори.
Лікування буліміїЛікування булімії зазвичай включає психотерапію, медикаментозну терапію, дієтологічне консультування та підтримку від близьких людей. Метою лікування є покращення відносини з їжею, нормалізація ваги та покращення психологічного благополуччя.

Булімія – хвороба, що розвивається на нервовому ґрунті, характеризується частим коливанням ваги на тлі розладу харчової поведінки. Проявляється періодично у вигляді нападів неконтрольованого переїдання та наступного за ними чищення організму.

Як булімія впливає психіку людини?

Пацієнти, які страждають на булімію, як правило, незадоволені собою, своєю зовнішністю, після переїдання вони відчувають провину, ненависть до себе, у зв'язку з чим часто страждають на тривожні розлади та депресію.

Як перекладається булімія?

βοῦς – бик і λῑμός – голод, також волчий голод, кінорексія) – розлад прийому їжі, для якого характерні повторні напади переїдання та надмірна заклопотаність контролюванням маси тіла, що призводить людину до вжиття крайніх заходів, покликаних зменшити вплив з'їденого на масу тіла.

Як зрозуміти, що в тебе РПП?

Розлади харчової поведінки (РПП) – це психічні розлади, проявом яких є порушення харчових звичок та спотворене сприйняття власного тіла. Найчастіше РПП розвиваються під час підліткового віку.

Related Post

Як зберегти саджанці полуниці до весниЯк зберегти саджанці полуниці до весни

Зберігання в погребі, підвалі, на балконі Коріння саджанців повинні міститися в землі. При зберіганні в підвалі можна просто розкласти їх на підлозі та присипати вологим піском. При балконному зберіганні рослини

Які різниці між таблетками Урсосан та Урсофальк?Які різниці між таблетками Урсосан та Урсофальк?

Зміст:1 В чому полягають відмінності між таблетками Урсосан та Урсофальк?2 Склад і активна речовина3 Виробник і країна походження4 Лікарська форма та дозування5 Ціна та доступність на ринку Урсосан та Урсофальк

Як вирощувати м’яту в домашніх умовахЯк вирощувати м’яту в домашніх умовах

Вирощування м'яти з насіння прямим посівом Насіння сіють в пухкий, очищений від бур'янів ґрунт на глибину 0,5-1 см. Для отримання 100%-вих сходів в одну лунку висівають по 2 насінини. Насіння