Що найкраще допомагає від ларингіту

протимікробні, протизапальні, відхаркувальні препарати, муколітики (у вигляді таблеток, спреїв, інгаляцій за допомогою небулайзера або інгалятора); при сильному набряку гортані – антигістамінні препарати; при виснажливому кашлі – протикашльові ліки; фізіотерапія (УВЧ, електрофорез). 6 лип. 2018р.

Чим швидше вилікувати ларингіт?

Найкращими засобами від ларингіту вважаються препарати бензидаміну (Тантум Верде та Оралсепт), кетопрофен – розчин ОКИ, а також флурбіпрофен, який входить до складу таблеток Стрепсілс Інтенсив.

Чим найкраще лікувати ларингіт?

Рекомендується рясне тепле лужне пиття (молоко, боржомі). Застосовують протикашльові препарати, а також фізіотерапевтичне лікування (УВЧ, електрофорез на область гортані). Антибіотики при ларингіті слід приймати за призначенням лікаря, якщо підтверджено бактеріальне походження хвороби.

Як зняти набряк горла при ларингіті?

Лікування ларингіту Можуть допомогти полоскання теплою солоною водою: вони не тільки знеболюють, а й зменшують набряклість Інгаляції при ларингіті також можуть бути ефективними: вони зволожують слизову оболонку і допомагають зняти набряк. При крупі інгаляції допомагають зняти спазм гортані та полегшити дихання.

Якутська міська лікарня №2
Як швидко вилікувати кашель при ларингіті: ефективні способи та рекомендації

Лікування ларингіту

Ларингіт – це запалення гортані, спричинене простудними або інфекційними захворюваннями (скарлатина, кір, кашлюк). Появі цього захворювання сприяє переохолодження, дихання ротом, пил, перенапруга гортані, куріння та вживання алкоголю. Лікування ларингіту у дорослих допоможе позбутися болю та інших неприємних симптомів хвороби.

Ларингіт може бути короткочасним або тривалим. Як правило, захворювання розвивається швидко і триває трохи більше 2 тижнів. А ось хронічний ларингіт може тривати 2 тижні та довше. Якщо симптоми ларингіту тривають довше 14 днів, потрібно проконсультуватися з лікарем, оскільки за ними можуть ховатися тяжкі захворювання.

Причини ларингіту

Гострий ларингіт може розвинутися як самостійне захворювання внаслідок місцевого переохолодження або перенапруги голосу (наприклад, у співаків, викладачів), або як один із проявів загальної гострої інфекції (грипу, кору та ін.). Хронічний ларингіт з'являється як наслідок регулярно повторюваного гострого ларингіту або тривалого запального процесу в глотці та носі. Цьому сприяють також хвороби, куріння та вживання алкогольних напоїв. Лікування ларингіту у дорослих і дітей допоможе позбавитися неприємних симптомів захворювання, незалежно від того, що саме призвело до його розвитку.

Симптоми ларингіту

Для захворювання характерним є погіршення загального самопочуття, часто підвищується температура тіла. Найчастіше спостерігаються такі симптоми ларингіту: болі при ковтанні, захриплість голосу, утруднення дихання. При гострому ларингіті турбує першіння, сухість у горлі; кашель спочатку сухий, а через певний час починається відкашлювання мокротиння; голос грубіє, стає хрипким або навіть беззвучним. Іноді присутні головний біль та несуттєве підвищення температури (до 37,4°). Тривалість захворювання зазвичай становить близько 7-10 днів. Симптоми ларингіту у хронічній формі: хрипоту, першіння у горлі, швидка стомлюваність голосу, що викликає часте покашлювання. При загостренні захворювання ці прояви посилюються. Лікування ларингіту у дорослих і дітей позбавить цих та інших симптомів хвороби.

Види ларингіту

Катаральний ларингіт. Його симптоми – хрипоту, першіння в горлі, періодично непокоїть кашель. Це найлегша форма хвороби.

Для гіпертрофічного ларингіту характерна сильніша хрипота, кашель та першіння. При цьому на голосових зв'язках з'являються невеликі, розміром із голівку шпильки, освіти, звані «вузликами співака», які і надають хрипоті голосу. Якщо зв'язки сильно змінюються, іноді потрібне навіть хірургічне втручання.

Прояви атрофічного ларингіту – витончення слизової гортані. У такому разі турбують такі симптоми ларингіту: сильний болісний кашель, хрипоту голосу, сухість у роті. Причини цього виду ларингіту – зловживання гострою їжею та великою кількістю приправ.

Специфічний вид ларингіту – професійний. Ним хворіють викладачі та інші люди, які змушені часто напружувати голосові зв'язки. У результаті на голосових зв'язках формуються потовщення — «вузлики співака».

Фахівці також розрізняють дифтерійний, туберкульозний, сифілітичний ларингіти, що виникають як ускладнення відповідної хвороби. Турбують симптоми ларингіту? Незалежно від того, який розвинувся вид захворювання, потрібно звернутися до лікаря, пройти обстеження та лікування ларингіту у дорослих.

Ларингіт: діагностика

Якщо спостерігаються симптоми ларингітуУ першу чергу варто відвідати лікаря-отоларинголога.Щоб встановити діагноз, лікар проводить огляд пацієнта, вислуховує скарги. Якщо це потрібно, можуть бути призначені додаткові методи обстеження.

Лікування ларингіту

Терапія захворювання на гострій стадії полягає в усуненні причин, що викликали його. Хворому необхідно дати гортані повний спокій, тому краще взагалі розмовляти 5–7 днів. Слід виключити з їжі гострі спеції та прянощі. Потрібно відмовитися від куріння та вживання спиртних напоїв. Лікування ларингіту у дорослих включає тепле питво, інгаляції і полоскання горла, тепло на шию (зігріваючий компрес). Лікар-отоларинголог також може призначити медикаментозну терапію. При хронічному ларингіті обов'язково потрібно відвідати лікаря та пройти обстеження. І вже залежно від характеру запалення лікар-отоларинголог призначає відповідне лікування ларингіту у дорослих: змащення гортані, інгаляції, фізіотерапевтичні процедури або медикаментозне та навіть хірургічне лікування.

Турбують симптоми ларингіту? Звертайтеся до клініки «Амеда» — наші найкращі лікарі-отоларингологи забезпечать правильну постановку діагнозу та відповідне лікування ларингіту у дорослих та дітей.

Зручне розташування клінік

Найкращі засоби від ларингіту

Препарати від ларингіту різноманітні. При легкій формі хвороби обходяться протизапальними та антисептичними засобами, при вологому кашлі – муколітичними та відхаркувальними. Розберемо основні види засобів від ларингіту

Найкращі засоби від ларингіту

Сухість і першіння в горлі, кашель і біль при ковтанні – часті супутники запалення горла або ларингіту. Вони викликають сильний дискомфорт, заважають їсти, спати та розмовляти.Купувати неприємні симптоми та прискорити одужання допоможуть ефективні засоби від ларингіту.

Рейтинг топ-6 недорогих засобів від ларингіту за версією КП

Для лікування ларингіту найчастіше використовуються лікарські препарати з протизапальною, антимікробною та протинабряковою дією. Ми підібрали найкращі засоби від ларингіту. Більшість із них продаються без рецепта і є практично у кожній аптеці.

Незважаючи на це, фахівці рекомендують приймати препарати тільки за призначенням лікаря. Справа в тому, що навіть ефективний засіб від ларингіту може виявитися марним, якщо його підбирають «навмання» без урахування клінічної картини захворювання.

У нашому топ-6 зібрані ліки вітчизняних та зарубіжних виробників. Ми віддавали перевагу недорогим засобам від ларингіту. Практика показує, що багато бюджетних препаратів діють не гірше за дорогі аналоги.

Протинабрякові та протиалергічні засоби

Протиалергічні або антигістамінні засоби від ларингіту зменшують набряк та запалення в горлі, відновлюють прохідність дихальних шляхів 1,2. Препарати з цієї групи застосовують при алергічному та інфекційному ларингіті. Найчастіше використовують Супрастин, Тавегіл, Зорак, Лоратадін 1,2. Антигістамінні засоби при ларингіті зазвичай призначають у формі таблеток для перорального застосування та рідше – у вигляді ін'єкцій та інгаляційних розчинів.

Переваги:

  • більшість препаратів підходить як дорослим, а й дітям;
  • можуть розпочати діяти протягом 30-60 хвилин після прийому.
  • знижують швидкість реакцій, тому не підходять людям, які керують транспортом та займаються іншою діяльністю, яка потребує підвищеної уваги та концентрації;
  • можуть викликати порушення в роботі ШКТ, серцево-судинної та нервової системи.

Місцеві протизапальні засоби

Нестероїдні протизапальні засоби від ларингіту пригнічують запалення в осередку захворювання та завдяки цьому зменшують біль та набряклість у горлі. Ліки випускаються у формі спреїв, розчинів для полоскання та таблеток для розсмоктування. Дієвими засобами від ларингіту вважаються препарати бензидаміну (Тантум Верде та Оралсепт), кетопрофен – розчин ГКІ, а також флорбіпрафен, який входить до складу таблеток Стрепсілс Інтенсив 3 .

Переваги:

  • багато препаратів зручно використовувати поза домом;
  • при застосуванні спреїв та таблеток гарантовано точність дозування;
  • препарати бензидаміну надають комплексну дію – допомагають зменшувати запалення та борються з грибками та бактеріями.
  • досить високий віковий поріг;
  • деякі препарати протипоказані вагітним і жінкам, що годують.

Антисептичні препарати

Антисептичні засоби призначені для місцевого застосування – розсмоктування, полоскання та зрошення горла, тому випускаються у вигляді льодяників, спреїв та розчинів. Антисептики мають широкий спектр дії та пригнічують активність бактерій, грибків та вірусів – інфекційних збудників, які часто стають причиною ларингіту 5 . Крім того, антисептики стимулюють регенерацію слизової оболонки гортані, активізують місцевий імунітет і завдяки цьому прискорюють одужання 5 .

До найбільш популярних антисептичних засобів від ларингіту відносяться Мірамістін, Сангвірітрін, Каметон, Стрепсілс, Йокс, Септолеті Нео та Гексаспрей 3 . Комбіновані препарати, крім антисептичного, мають знеболювальну дію за рахунок наявності у складі анестетика.

Переваги:

  • підходять вагітним жінкам та дітям старше 3-х років, а деякі засоби можуть використовуватися для лікування дітей від народження 3 ;
  • можуть допомогти при вірусних, бактеріальних та грибкових інфекціях;
  • продаються без рецепта
  • не усувають хворобливі відчуття крім комбінованих препаратів;
  • препарати йоду можуть мати подразнюючу дію, а засоби з рослинними антисептиками та ефірними маслами – викликати алергію 3 ;
  • розчини для полоскання не надто зручні для дітей.

Антибіотики місцевої дії

Препарати місцевої дії використовують, якщо запальний процес локалізується у вогнищі захворювання. Лікарські засоби з цієї групи пригнічують активність бактерій – збудників ларингіту, а також знімають біль, набряклість та першіння у горлі. Більшість препаратів крім антибіотика містять анестетики та протизапальні речовини, тому надають знеболювальну дію, зменшують запалення та набряк 5 .

Переваги:

  • зручність застосування;
  • дію щодо широкого спектру бактеріальної флори;
  • менше побічних ефектів порівняно з антибіотиками системної дії.

Антибіотики системної дії

Системні антибіотики у вигляді таблеток та ін'єкцій призначають за відсутності ефекту від місцевої протизапальної та антимікробної терапії, яка проводилася протягом 4–5 днів 1,4. Системне лікування антибактеріальними препаратами також показано з появою гнійного мокротиння та запалення нижніх дихальних шляхів 1,4 . Найчастіше використовують антибіотики з кількох груп:

  • пеніциліни – препарати амоксициліну та амоксициліну з клавулановою кислотою;
  • цефалоспорини;
  • макроліди – препарати азитроміцину, джозаміцину та кларитроміцину 3 .

Після потрапляння в кров системні антибіотики накопичуються в інфікованих тканинах, знищують бактеріальну флору та зупиняють її зростання. Однак безконтрольний прийом антибіотиків без призначення лікаря може погіршити стан хворого та ускладнити подальше лікування. Тому ці препарати відпускаються із аптеки за рецептом.

Переваги:

  • мають яскраво виражений ефект;
  • діють на широкий спектр грампозитивних та грамнегативних бактерій.
  • продаються за рецептом;
  • марні при вірусній та грибковій інфекції;
  • часто викликають алергічні реакції та шлунково-кишкові розлади.

Препарати, що покращують відходження слизу

Ларингіт часто супроводжується кашлем, тому пацієнтам призначають препарати, які прискорюють утворення мокротиння та полегшують його відходження 6 . До відхаркувальних та муколітичних засобів відносяться АЦЦ, Бромгексин, Амбробене, Лазолван, сироп кореня солодки 6 . Лікарські препарати випускаються у вигляді інгаляційних розчинів, сиропів та пігулок для перорального прийому. Інгаляційні розчини не тільки розріджують мокротиння, але й зволожують слизову оболонку гортані, зменшують подразнення та запалення.

Переваги:

  • можуть призначатися дітям та вагітним жінкам;
  • практично не мають побічних ефектів;
  • прискорюють відділення мокротиння, тому запалення проходить швидше.
  • не підходять для лікування ларингіту на ранній стадії, оскільки можуть спровокувати почастішання кашлю.

Як вибрати засоби від ларингіту

Препарати для лікування ларингіту повинен призначати лікар – терапевт, отоларинголог чи алерголог. При виборі лікарських засобів фахівець враховує етіологію та тяжкість захворювання. Наприклад, при легкій формі ларингіту обходяться протизапальними та антисептичними засобами. При вологому кашлі призначають муколітичні та відхаркувальні препарати. При алергічному ларингіті потрібні антигістамінні засоби, а при бактеріальному – антибіотики.

При самостійному виборі ліки обов'язково читають інструкцію та звертають увагу на такі пункти:

При покупці звертають увагу на форму випуску препарату. Наприклад, в домашніх умовах неважко прополоскати горло, а от у громадському місці зручніше користуватися льодяниками для розсмоктування. Маленьким дітям навряд чи сподобається пити пігулки, тому для них краще купувати спреї, сиропи та розчини для інгаляції.

Популярні запитання та відповіді

Ларингіт – дуже поширене захворювання, тому багато хто цікавить актуальні способи його лікування. На популярні запитання читачів відповідають наші експерти: отоларинголог та фоніатр Зінаїда Боголепова та отоларинголог Юлія Романова.

Чому виникає ларингіт?

Найчастіше причиною запалення стає вірусна та бактеріальна інфекція, куріння, переохолодження. Неінфекційний ларингіт на тлі високих мовних та співочих навантажень вважається професійним захворюванням співаків, вчителів та дикторів.У людей з гастроезофагеальною рефлюксною хворобою (ГЕРХ) ларингіт розвивається через те, що кислий вміст шлунка потрапляє в стравохід і гортань і викликає подразнення слизової оболонки.

Чи можна лікувати ларингіт народними засобами?

Іноді можна. Деяким пацієнтам допомагають відвари та настої ромашки, кори дуба, анісу та інших лікарських рослин із протизапальною та протинабряковою дією. Однак ефективність народних засобів нижча порівняно з лікарськими препаратами.

Чим небезпечний ларингіт?

Без адекватної терапії ларингіт може спричинити серйозні ускладнення аж до втрати голосу. Запальний процес із гортані може поширитися на нижні дихальні шляхи, спровокувати ларинготрахеїт, бронхіт та пневмонію. Деякі форми ларингіту викликають спазм гортані та напади ядухи, тому вимагають термінової медичної допомоги.

Джерела:

  1. Гострий ларингіт, діагностика та лікування. Клінічні поради. Національна медична асоціація отоларингологів. 2014.
  2. Гострий ларингіт у дітей та дорослих. Клінічні поради. Національна медична асоціація отоларингологів. 2019 рік.
  3. Біль в горлі. Фармацевтичний вісник від 18.04.2016 року. https://pharmvestnik.ru/content/articles/bolj-v-gorle-843.html
  4. Клінічні поради. Гострий обструктивний ларингіт у дітей. Союз педіатрів Росії, 2016 рік.
  5. Відаль. Довідник лікарських засобів, редакція 2021 року. https://www.vidal.ru/encyclopedia/pulmonologiya/laringit
  6. Диференціальна діагностика та лікування різних форм хронічного ларингіту. Клінічні поради. Національна медична асоціація отоларингологів. 2014.

Related Post

Що означає ім'я Павло та його характеристика – цікаві фактиЩо означає ім'я Павло та його характеристика – цікаві факти

Зміст:1 Яке значення має ім'я Павло?2 Що означає ім'я Павло у Біблії?3 Як по церковному буде ім'я Павло?4 Коли день ангела на ім'я Павло? Ім'я Павло має глибоке історичне коріння

Утеплення ппу мінусиУтеплення ппу мінуси

– Низька стійкість до ультрафіолету, який при прямому попаданні на матеріал здатний повністю його зруйнувати. Тому відразу після проведення робіт нанесений шар ППУ повинен бути захований під оздоблювальним матеріалом; –