Що дати дитині щоб краще спав

Що потрібно зробити, щоб дитина спала всю ніч?

Щоб вони спокійно відпочивали всю ніч, Треба дотримуватися низки нескладних правил.

  1. Встановіть чіткий режим дня Намагайтеся укладати дитину в один і той же час плюс мінус півгодини. …
  2. Створіть ритуал відходу до сну.
  3. Подбайте про обстановку в кімнаті, де спить дитина …
  4. Правильно вибирайте дитячий одяг для сну

Як допомогти дитині швидко заснути?

Як допомогти дитині заснути у незнайомому місці

  1. 📕 Зберігайте повсякденні ритуали …
  2. 🧸 Візьміть улюблену іграшку …
  3. 👕 Не змінюйте звичний одяг для сну.
  4. 🛏 Захопіть з дому постільні речі …
  5. 📝 Дотримуйтесь розпорядку дня …
  6. 📢 Використовуйте білий шум.
  7. 🔦 Подбайте про затемнення в кімнаті …
  8. 📚 Вивчайте інформацію про дитячий сон

На чому найкраще спати дітям?

Одне з основних правил вибору матраца: Діти повинні спати на твердому, люди у віці на м'якому, а з дорослішанням потрібно переходити на м'якіші моделі матраців. Тобто чим старша дитина стає, тим м'якше і комфортніше можна купувати матраци.

МамЕксперт
Дитина погано спить. Що робити та як йому допомогти?

Як зробити, щоб маленька дитина спала всю ніч: лайфхак від французів

Як зробити, щоб маленька дитина спала всю ніч: лайфхак від французів

Як зробити так, щоб дитина спала всю ніч (freepik.com)

Дуже багато батьків мріють, щоб новонароджене маля спало всю ніч. Виявляється, такий спосіб є і він широко поширений у Франції.

Про нього розповів користувач TikTok під ніком Ashketchum910.

Французи називають цей метод "пауза". Вперше про цей лайфхак дізнались у 2012 році з книги Памели Друкерман "Виховання дитини".

У чому полягає спосіб

Автор запевняла, що, якщо ви дасте дитині час заспокоїтися, коли вона плаче, і не одразу до неї бігти – то вона буде мило спати всю ніч. Цей спосіб добре працює на малюках, починаючи з шестимісячного віку.

"Тобто вдень або вночі, коли ваша дитина плаче, ви не відразу кидаєтеся до неї, берете на руки і втішаєте. Ви повинні дати їй трохи часу, щоб самому заспокоїтися, і тоді вона робитиме так постійно", – стверджує блогер .

Експерти з дитячого сну вважають, що французький метод чудово працює.

"Вночі діти природно можуть плакати, коли прокидаються після циклу сну. Вони можуть кричати і все ще спати, але часто вони заспокоюються і знову поринають у глибокий сон", – розповів експерт із дитячого сну.

За його словами, французькі батьки просто чекають кілька хвилин, щоб побачити, чи збирається їхня маленька дитина знову заснути. Очевидно, якщо дитина за пару хвилин не заспокоюється, то батьки підходять його втішити.

Експерти зі сну нагадують батькам, що нестача сну у дитини може призводити до серйозних проблем. Тому, щоб його уникнути, потрібно знати норми сну для кожного віку малюка і дотримуватися цих рамок.

Читайте також, чи можна дітям давати дивитися мультики і як вони впливають на них.

Також ми писали, що не можна робити, коли у дитини є висока температура.

Безсоння у дітей

Безсоння у дітей – синдром, що характеризується відсутністю чи неповноцінністю нічного сну, що веде до погіршення самопочуття дитини. Діагностикою та лікуванням цього стану займається невролог або сомнолог.

Безсоння (інсомнія) – стан, коли дитина або зовсім не спить ночами, або спить недостатньо і, отже, організм повноцінно не відпочиває. Наприклад, новонароджений малюк може відпочивати до 17 години на добу, школяр – 9-10, підлітки – 8-9. Уві сні виробляється гормон соматотропін, який впливає на швидкість росту тіла дитини, та низку інших біоактивних речовин. Зменшення часу відпочинку призводить до порушення функціонування всього організму. Занадто довге неспання може навіть стати причиною затримки фізичного та розумового розвитку дитини.

Проблема не є окремим захворюванням. У 95% випадків у педіатричній практиці інсомнія є наслідком соматичної чи психологічної хвороби. Згідно зі статистикою, у віці до 4 років кожне 5-е маля страждає від проблем із засинанням або часто прокидається вночі. У процесі зростання кількість епізодів інсомнії зменшується. Хлопчики та дівчатка стикаються з проблемою однаково часто.

Класифікація

Безсоння у дітей прийнято ділити за етіологічним фактором на такі групи:

  • Психологічна. В основі розвитку лежать надто сильні емоції, що не дають дитині можливості спокійно заснути.
  • фізіологічна. Інсомнія розвивається на тлі голоду, бажання сходити до туалету.
  • Патологічна. Безсоння виникає як наслідок погіршення самопочуття дитини через соматичні захворювання. Наприклад, діти з бронхіальною астмою іноді бояться засипати, оскільки вночі можуть виникати напади ядухи.
  • Фармакологічна. Для лікування різних проблем із мовою чи нормалізації розумового розвитку дитини призначаються ноотропи, стимулятори.Ці препарати змушують мозок працювати в активнішому режимі, що заважає заснути.
  • Поведінкова. Безсоння виникає, коли дитину відучують від соски-пустушки, регулярної пляшечки з молоком. Малюку важко прийняти розлучення з певним «ритуалом» засинання, що й породжує проблеми зі сном.

Безсоння у дітей – проблема, яку не можна ігнорувати. При виявленні такого порушення слід звернутися за допомогою до лікаря, щоб запобігти розвитку ускладнень.

Симптоми безсоння у дітей

Основним симптомом інсомнії є відсутність нормального нічного сну. Характер цього порушення може відрізнятись. Деякі діти не можуть заснути, інші постійно прокидаються або плачуть уві сні. Недостатній нічний відпочинок призводить до порушення функції всього організму. Це може виявлятися такими ознаками безсоння у дітей:

  • постійне позіхання;
  • почервонілі (іноді «скляні») очі;
  • емоційна нестабільність – від плаксивості до агресії;
  • зниження успішності у школі;
  • хронічна втома;
  • погіршення апетиту;
  • погіршення якості соціальних контактів з батьками та однолітками.

Звернути увагу на стан дитини потрібно, якщо протягом 1 тижня спостерігалися 2-3 ночі безсонні. Раннє виявлення безсоння у дітей сприяє швидкому пошуку причини та допомагає її ефективно усунути.

Причини безсоння у дітей

Інсомнія – клінічний синдром, який може виникати як і на тлі психологічних проблем, і на тлі порушень фізіологічних функцій організму дитини.

У 80-85% випадків причинами безсоння у дітей є:

  • надто сильні емоції;
  • перегляд фільмів, активні ігри чи використання смартфонів перед сном;
  • перевтома у школі, після занять із репетитором чи спортивних змагань;
  • різні фобії (темряви, закритого простору);
  • голод, закладеність носа, кольки;
  • симптоми соматичних захворювань (висока температура, біль);
  • вживання кофеїну, чорного шоколаду, солодких газованих напоїв перед сном;
  • внутрішньосімейні конфлікти.

Ще одним важливим фактором, що впливає на ризик розвитку безсоння, є темперамент дитини та характер її виховання. Якщо з дитинства малюка вчать переживати через дрібниці, то в підлітковому віці звичайна «трійка» у школі може негативно позначитися на якості сну.

Діагностика безсоння у дітей

Безсоння у дітей – проблема з ноткою суб'єктивізму. Одні батьки б'ють на сполох відразу після першої безсонної ночі, інші – можуть місяцями мучити себе та дитину. Рекомендується звертатися за консультацією до фахівця після 3 безсонних ночей на тиждень.

На прийомі лікар аналізує скарги пацієнта, оглядає його, ретельно збирає анамнез. Багато уваги приділяється розмові з батьками. Важливо знати, в яких умовах розвивається дитина, чи існують якісь стресові фактори, що впливають на її сон тощо.

За підозри на наявність соматичних захворювань лікар призначає такі базові обстеження:

За потреби перелік досліджень розширюється залежно від підозрюваної патології. Дитину також можуть оглядати суміжні спеціалісти (педіатр, кардіолог, окуліст).

Related Post

Чоловіче щастя квітка не цвіте, що робитиЧоловіче щастя квітка не цвіте, що робити

Чому не цвіте Чоловіче щастя? Правильний полив і вологість повітря – запорука цвітіння антуріума, адже рослина родом з вологого клімату, де дощі йдуть ¾ року. Пересохла квітка точно не стане

Личинки травневих жуків харчуютьсяЛичинки травневих жуків харчуються

Через 30-40 днів з яєць з'являються дрібні білі личинки. Вони проводять в землі чотири роки, безперервно харчуючись. В перший рік личинки харчуються гумусом, а на другому-третьому році життя зазвичай переходять