Масляна – традиційне російське свято, його значення та історія

Масляна – одне з найяскравіших і веселих свят у Росії, яке є передвісником весни. Це стародавній слов'янський обряд, який відзначається останнього тижня перед Великим постом. Масляна поєднує в собі елементи язичницького та християнського календаря, тому він особливо цікавий та багатогранний.

Головним символом Масляної є млинець – впізнаване і улюблене блюдо російської кухні. Млинці готуються протягом усього тижня та є невід'ємною частиною національної спадщини. У цей день тривалий час діяли особливі правила приготування та вживання млинців, пов'язані з бажанням забезпечити сім'ї рясний урожай та продовження роду.

Заходи, що проходять на Масляну, включають змагання, народні гуляння, катання на санчатах і ковзанці, танці і пісні. Головна подія свята – спалювання опудала Масляної, яка символізує прощання з зимою та настання весни. Це незвичайне та веселе дійство супроводжується піснями, танцями та гучними вигуками всіх учасників.

Що це за свято Масляна
Маслянаце велике та стародавнє російське народне свято
Він відзначаєтьсяостаннього тижня перед Великим постом у православній церкві
Головним символомє млинець
В цей деньприйнято влаштовувати масляні гуляння
На Маслянузгадуються померлі предки та спалюються опудала зими
Головним обрядомє підйом млинця
Маслянає часом веселощів та радості для всієї родини

Спочатку Масляна була язичницьким святом, яке згодом Православна церква адаптувала під християнські канони.. У ці дні наші предки відзначали "проводи зими" та настання весни. За однією з версій, саме тому й випікали млинці – як символ сонця-Бога.20 лют. 2023 р.

У чому сенс Масляної?

Масляна – народна назва Сирного тижня, останнього підготовчого тижня перед Великим постом. Вона присвячена прощення образ, примирення з близькими. Також Масляна – присвячене зустрічі весни народне свято, своєрідний слов'янський аналог європейського карнавалу.

Що робити під час Масляної?

У масляний тиждень традиційно печуть млинці, влаштовують народні гуляння та спалюють опудало. При цьому щодня святкового тижня згодом набув своєї назви та особливих традицій. 20 лютого, понеділок – "Зустріч".

Що не можна робити під час Масляної?

Православні люди цього тижня не їдять м'ясо, але до настання Великого посту ще можуть їсти рибу та молочні продукти. Забороняється поганословити, лаятися і заздрити, а також брати чи давати гроші у борг. Не можна зустрічати гостей у неприбраному будинку та ходити в гості з порожніми руками.

Related Post

Чи можна собакам варену картоплю та морквуЧи можна собакам варену картоплю та моркву

Собаки можуть їсти моркву у сирому чи вареному вигляді. Багатьом собакам подобається хрускіт сирої моркви, але у собак маленьких порід така груба їжа може спричинити проблеми з травленням. Так що

Як поводиться на межі розділу двох середовищ?Як поводиться на межі розділу двох середовищ?

Заломлення світла на межі двох середовищ дає парадоксальний зоровий ефект: перетинають межу розділу предмети у більш щільному середовищі виглядають «заломленими нагору»; тоді як промінь, що входить у більш щільне середовище,