Коли відчуваєш кохання

Як відчувається справжнє кохання?

Симптоми кохання схожі на хворобливий стан: потіючі долоні, втрата апетиту, ейфорія, рум'янець на обличчі та прискорене серцебиття. Кохання проходить через кілька стадій – кожна з них залежить від певних хімічних елементів, які запускають в організмі відповідні реакції.

Як зрозуміти які почуття ти відчуваєш до людини?

7 ознак, що ви зустріли «свого» людини

  • Ви будуєте однакові плани на майбутнє.
  • Вам хочеться виявляти до нього турботу.
  • Вас не лякає, що ви зовсім різні.
  • Вам комфортно перебувати разом.
  • Він перший, з ким вам хочеться ділитися радістю.
  • Ви підтримуєте один одного, хоч би що трапилося

Коли виникає почуття кохання?

Любов — свідомий вибір і робота двох над відносинами: це сили, час і бажання бути разом. Вона з'являється набагато пізніше. За різними даними, для формування цього глибокого почуття буде потрібно від півтора до п'яти років.

thegirl.ru
6 способів зрозуміти, закохана ти чи він просто тобі подобається | theGirl

Що відбувається з нами, коли ми закохуємось?

Кохання

Стосовно кохання образно застосовують слово "хімія", але насправді кохання – це справді ряд хімічних реакцій. Вчені вважають, що закоханість запускає в наших організмах низку процесів, які зрештою націлені на збереження людського роду.

Симптоми кохання схожі на хворобливий стан: потіючі долоні, втрата апетиту, ейфорія, рум'янець на обличчі та прискорене серцебиття.

Кохання проходить через кілька стадій – кожна з них залежить від певних хімічних елементів, які запускають в організмі відповідні реакції.

Жаби

Але порядок, у якому стадії йдуть одна одною, може бути довільний, підкреслює дослідник університету Рутгерса в Нью-Джерсі Хелен Фішер.

"Ви можете відчувати сильну прихильність до когось на роботі або у своєму колі спілкування, і лише через багато місяців чи років щось відбувається, ситуація змінюється і несподівано ви виявляєте, що закохалися в цю людину", – пояснює Хелен Фішер.

Тобто спочатку йде прихильність, потім приходить романтична закоханість, і лише потім емоції, пов'язані з сексуальним потягом. ви можете раптово закохатися, буквально втратити голову через когось, з ким давним-давно у вас був секс, який на той момент не викликав сильних почуттів", – продовжує Фішер.

Поцілунок

На кожній із цих стадій у гру вступають різні хімічні речовини, і вчені тепер знають, якому процесу які елементи відповідають.

Бажання (або кажучи грубіше, але точно – хіть) викликається у нас статевими гормонами тестостероном та естрогеном. Тестостерон – це зовсім не тільки "чоловічий" гормон. У жіночому організмі він грає таку ж важливу роль у збудженні сексуального потягу.

Серце

На цій стадії люди закохуються, втрачають голову і не можуть думати ні про що, крім предмета пожадливості, погано сплять і вічно перебувають у стані блаженних чи тривожних роздумів про нього. У них може навіть зникнути апетит.

На стадії потягу у справу вступає група нейромедіаторів із групи моноамінів:

  • Допамін – та сама речовина, заради якої деякі вводять у свої організми кокаїн та нікотин.
  • Норадреналін – найближчий родич адреналіну. Примушує нас потіти, а серце – прискорено битися.
  • Серотонін – головний "двигун" кохання, його недолік призводить до депресії, а надлишок – до натурального божевілля.

Стадія 3: Прихильність

Це почуття, які виникають у нас, якщо стосункам судилося тривати довгий час. Якби стадія потягу тривала нескінченно, навряд чи з них виходило б щось путнє, крім купи дітей.

Молекула

Прихильність – це довгострокові добровільні зобов'язання, це зв'язок для людей, вирішальними створити союз і мати потомством.

На цій стадії нервова система випускає в організм два гормони, які, вважають учені, відповідають за соціальний зв'язок між людьми:

  • Вазопресин – важливий встановлення довгострокових зобов'язань хімічний елемент. Досліди на мишах дозволяють зробити висновок, що як тільки кількість вазопресину зменшується в організмах самців, їх здатність створювати пару з самкою відразу зменшується. Вони перестають дбати про самку і стають байдужими до уваги до неї з боку інших самців.
  • Окситоцин – виділяється гіпоталамусом під час народження дитини, а також допомагає молочним залозам виділяти молоко. У соціальному відношенні допомагає зміцнити зв'язок між матір'ю та дитиною. Крім того, цей гормон виділяється і у чоловіків, і у жінок під час оргазму і, як вважають вчені, зближує партнерів емоційно. Відповідно до теорії, чим більше у вас з партнером сексу – тим міцніше ваші стосунки!

Кохання як невроз: чому закоханість – це хвороба

На нашій планеті живе близько 7 мільярдів людей, що різняться за кольором шкіри, добробутом і темпераментом. Але є одне почуття, яке поєднує всіх – це любов.Вона кружляє голови і приносить щастя, а буває і так, що прекрасне почуття стає небезпечним інструментом, яке в одну мить здатне зламати людині життя або завдати нестерпного болю.

Кожен із нас, напевно, ставив собі запитання: "Де народжується кохання?". Одні на це запитання відповідають – "у серці", а інші кажуть – "у мозку". Чому її назвали хворобою і чи правда, що кохання живе три роки? Як ми вибираємо один одного і чому закохуємося не в тих? Відповіді на ці та багато інших питань – у нашому матеріалі.

Симптом перший: "тонельний зір"

На думку психолога Катерини Степанової, кохання схоже на лихоманку, на якийсь сильний емоційний вибух. "Коли люди закохуються, то вони спочатку проходять стадію "злиття" – закохані не помічають різницю між собою, а більше уваги приділяють подібності. Так з'являється загальне поняття "ми", яке розмиває індивідуальність кожного закоханого", – пояснила вона.

Психологи в один голос стверджують, що всі любовні історії починаються однаково, а ось закінчуються по-різному. Серед перших симптомів кохання фахівці виділяють "тонельний зір", коли людина не здатна сприймати нічого, що не стосується безпосередньо чи опосередковано свого об'єкта кохання.

Доктор медичних наук, професор Олексій Данилов упевнений, що на першій стадії кохання вирішується доля подальшого душевного стану людини: "Якщо людина не знаходить відповіді від предмета кохання, то залежно від її рівня культури, її моральних цінностей, людина здатна стати злою, вчинити злочин спрямоване на партнера чи обставини навколо. Або він може написати картину, вірш, музику, здійснити подвиг в ім'я свого кохання".

Симптом другий: політ і помутніння розуму

Ще одним симптомом кохання є загострення почуттів. Так, у людини з'являється якесь відчуття польоту і дивне помутніння свідомості. Закоханому хочеться постійно співати, танцювати, робити щось незвичайне, хочеться згорнути гори.

"Людина насправді в цей час дурнішає. І подібне сприйняття називається обмеженістю. Іде ідеалізація образу коханого, яке людина зовсім не хоче руйнувати", – каже психолог Катерина Степанова.

Фахівці під час проходження цієї стадії відзначають у закоханих емоційну та психологічну нестабільність, що супроводжується безсонням, що ніяк не позначається на працездатності, немає почуття втоми. У такому стані людині не страшні бактерії та віруси, жодна хвороба її не візьме. Втім, людина вже хвора.

Варто зазначити, що 2000 року закоханість офіційно визнали хворобою та внесли до міжнародного класифікатора хвороб під шифром F63.9 – це романтичне почуття медики віднесли до психіатричних відхилень.

"Кохання схоже на невроз. Стан, готовий перейти в прикордонний, якщо людина не буде вже звертати увагу на інші аспекти життя. Тоді це може перейти навіть у психотичний стан", – продовжує Катерина Степанова.

Де зароджується кохання – у серці чи в мозку?

Виникнення закоханості відбувається одночасно і мозку, і в серці. "Мозок є координатором, а серце – мотором кохання", – зазначає Олексій Данилов.

За його словами, зараз наукою відкриваються нейрофізичні та біологічні механізми, які допомагають зрозуміти цей зв'язок: "Вже очевидно, що у закоханої людини і серце співає, і мозок щасливий".
Вчені переконані, що кохання – не що інше, як хімічна реакція, під впливом якої всі системи та органи людини починають працювати по-іншому.

"Виразність кохання залежить від гормонального насичення. Чим вищий у людини вміст гормонів, які відповідають за стан кохання, тим у людини виразніші і прояви кохання", – розповідає лікар-ендокринолог Світлана Калініченко.

Кохання зароджується у надниркових залозах

Коли людина закохується, першими відгукуються надниркові залози. Вони починають виробляти гормони пристрасті та страху. Побачивши об'єкт любові завдяки адреналіну, частішає серцебиття, прискорюється кровотік. Гормон кортизол збільшує у підшлунковій залозі вироблення глюкози, подаючи організму більше енергії. Саме через це закоханим не хочеться спати чи їсти. Він збільшує розщеплення жирів, тому від кохання можна схуднути. Норадреналін дає почуття легкого сп'яніння, яке викликає залежність, тому закоханим так важко розлучитися навіть кілька годин.

На думку професора Олексія Данилова, кохання – дуже потужний біохімічний вибух, дуже збудований, гарний нейрохімічний концерт: "Кохання дуже хороше тренування для мозку, тому що він добре кровопостачається в цьому стані".

Вчені порівняли томограми мозку закоханих пар та наркотично залежних пацієнтів. У результаті обох випадках були активні одні й самі зони, відповідальні за так звану " систему нагород " . Виражено це підвищеним рівнем дофаміну – речовини, що викликає почуття задоволення. Тільки в закоханих це підвищення було природно, а в наркоманів штучно. Гормон дофамін дає відчуття "метеликів у животі", так працює наше гормональне тло.

Від ін'єкції гормонів кохання не приходить

Було безліч експериментів із різними наборами гормонів, але нічого не виходило. Виявилося, що кохання викликає сплеск гормонів, а сплеск гормонів викликати кохання не може.

Вчені стверджують, що романтичний потяг народжується в несвідомому, саме ця частина психіки дає команду тілу запускати біохімічні процеси, притаманні закоханості. Люди інтуїтивно дізнаються один про одного більше, ніж здатні осягнути раціональною частиною розуму.

Спочатку людина бачить образ, і всередині його несвідомого буквально протягом 30-60 секунд складається прийняття чи неприйняття цього образу.

На думку психологів, таке сприйняття дає наше імідж-его. Йдеться про певний образ, зібраний із фрагментів. Самі фрагменти походять від людей, які вплинули на нас у дитинстві: це батьки, бабусі-дідусі, брати-сестри, вихователька в дитячому садку, сусідка, перехожий на вулиці тощо. У нашому мозку зберігається вся інформація про цих людей. Звуки їхніх голосів, ступінь їхньої турботи про нас, колір обличчя на момент гніву, посмішки на момент щастя.

Абсолютно всіх людей, які ми зустрічаємо, хочемо ми цього чи ні, ми порівнюємо з нашим імідж-его. Якщо відбувається збіг за якимись ознаками, ми одразу відчуваємо інтерес, впізнавання ж відбувається за рисами обличчя.
"Успіх чоловіка ми можемо визначити за поведінковими факторами. Жінки обирають різні характери, а чоловіки обирають тендітний образ, який потребує захисту та опіки", – пояснює психолог Катерина Степанова.

Люди закохуються в асиметрію

Відомо, що наші особи несиметричні. Оцінюючи потенційного партнера, ми спочатку дивимося на особу. Одного погляду достатньо, щоб зрозуміти, подобається чи ні. Якщо так.Ми переходимо до сканування зовнішності в цілому.
Так, жінки інстинктивно звертають увагу на надійність партнера та можливість обзавестися з ним потомством, на соціальний успіх. А чоловіки – на сексуальність жінки.

Існує думка, що сучасних чоловіків приваблює стрункість або навіть худорлявість. Але це міф: чоловіки обирали і струнких і «пампушок», але все обирали жінок із яскраво вираженою талією.
Фігура жінки залежить від того, як розподіляється жирова тканина.

Існує умовний поділ жіночих фігур на три типи: яблуко, груша, банан. У "яблук" розподіл жиру у верхній частині тулуба і відсутність талії. У "банана" тіло підтягнуте, струнка, але характерних жіночих вигинів немає. У "груш" тонка талія та широкі стегна, саме такі найбільш привабливі для чоловіків.

На думку психологів, чоловік бачить у такій жінці ідеальний посуд для народження і виношування дитини.

Але є ще дуже важливий фактор, окрім зовнішності – запах. Специфічність запаху людини додають речовини, завдяки яким ми відчуваємо збудження – статеві атрактанти. За їхнє вироблення відповідає гормон тестостерон.

За запахом люди обирають собі партнера. Це не парфум, а ледь помітний запах поту, в якому містяться статеві атрактанти, похідні тестостерону.

У складі поту є два види стероїдів: андростенол та андостенол. Вони є у чоловіків та жінок, лише у різних пропорціях. Якщо у людей буде пропорційно протилежний зміст цих стероїдів, це ідеальна пара. Від цієї пари мають народитись здорові діти.

Рівень виробітку статевих атрактантів залежить від загального стану здоров'я, лібідо і навіть від настрою.Цей аромат дуже слабкий, він не вловлюється нашою свідомістю, але оцінюється нашою підсвідомістю і є важливим критерієм вибору. Таким чином, ми відсіваємо здоровішого, сильного, сексуальнішого партнера для життя.

Коли ми відчули запах, нервовий імпульс із носа йде в мозок. Сигнал йде в лобову частку, де визначається, що це за запах, і в лімбічну систему – це відділ мозку де міститься пам'ять про емоції, які ми зазнали, відчувши той чи інший запах. Тому запах здатний викликати сильні емоції, що ґрунтуються на попередньому досвіді.

Вчені з'ясували, що пари, які довго прожили разом, стають схожими. Вони з'являються загальні звички, слова, жести, навіть зовні вони нагадують одне одного.

Середня тривалість кохання 1,5-3 роки

Щоразу, коли ми закохуємось, нам здається, що це назавжди. Але рано чи пізно ейфорія йде, а з нею і бажання бути разом. Середня довжина кохання – 1,5-3 роки. Цього достатньо, щоб дитина народилася і зміцніла. Якщо ви затрималися з вашим партнером довше, вас пов'язує щось більше, ніж хімія. Чим відрізняється справжнє кохання?

«Синдром Монро» – інший психологічний розлад, любовна залежність. Залежні люди – найчастіше ті, хто каже: «Я без цієї людини помру». Коли є таке ставлення, це не кохання, а болісне сприйняття цього почуття, стверджують психологи.

Виною всьому дефіцит кохання у дитинстві. Любовна залежність не дає людині жити в ладах із самим собою. Людина втрачає себе в алкозалежності, в депресіях, вона схильна до суїциду.

Емоції любовного наркомана нагадують гойдалку. Коли він відчуває любов та зв'язок з партнером. Він в ейфорії, але варто йому відчути холодність, як настає депресія.Психіка цього не витримує.

Від любові до ревнощів один крок

Закоханість – це стан «закоханості у кохання», у той образ, який подобається людині. А любов – це почуття любові саме до цієї людини, з усіма її недоліками. Ревнощі – антипод любові. Навіть при незначних проявах її людина стає небезпечною для себе та оточуючих.

Основний показник – егоїзм. Він розвинений до таких меж, що людина сприймається особистою власністю.

За статистикою, через ревнощі розпадається кожен четвертий союз. Почуття це руйнівно, насамперед, для самого ревнивця.

Професор Олексій Данилов вважає, що люди, які довго живуть разом, біохімічно звикають один до одного, і потребують підживлення один одним: "Коли людина втрачає такого партнера, знижується рівень серотоніну в мозку".

Двох людей, що люблять пов'язує окситоцин. Його називають "гормоном прихильності". Кожна людина має окситоцинові рецептори – це означає, що всі люди здатні любити і відчувати прихильність. Тому нікому не вдається уникнути кохання.

Зазначимо, що люди, які відчувають любов та подяку, краще захищені від інсультів, депресій.

Любов рухає нами, визначаючи нашу долю. Вона стихійна, нелогічна, і передбачити її фінал не можна. Але багато залежить виключно від нас.

Кохання – праця. Потрібно вміти налаштувати себе на кохання.

Про любов написано тисячі книг, але вона – таємниця за сімома печатками, яку треба знайти, пройшовши довгий шлях терпіння та втрат.

Related Post

Правила застосування та ефективне використання таблеток СинупретПравила застосування та ефективне використання таблеток Синупрет

Зміст:1 Як приймати таблетки Синупрет до їди чи після їди?2 Які хвороби лікує синупрет?3 Коли потрібно пити пігулки Синупрет?4 Чи можна пити синупрет при закладеності носа? Синупрет – це ефективний

Як позбутися комах у землі рослинЯк позбутися комах у землі рослин

Щоб позбутися від комах потрібно просушити ґрунт в вазонах, усунути зайву вологість і почистити горщики, обрізати погане листя і відкоригувати режим поливу. У крайніх випадках потрібно пересадити рослини в свіжий