Коли не діє поліс ОСАЦВ: основні випадки та причини

ОСАЦВ – це обов'язкове страхування цивільної відповідальності автовласників. Дана страховка є обов'язковою для всіх власників автомобілів і має на меті захистити громадян від можливих фінансових втрат, пов'язаних із дорожніми пригодами. Але не завжди поліс ОСАЦВ гарантує повний захист автовласників.

Існують випадки, коли поліс ОСАЦВ не діє. По-перше, якщо автомобіль не зареєстрований і не має технічного огляду, страховка буде недійсною. Також, якщо водій перебував у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння на момент ДТП, поліс ОСАЦВ не покриє витрати.

Крім того, якщо аварія сталася не на території Російської Федерації, поліс ОСАЦВ не діятиме. Також страховка не покриє витрати у разі навмисного виїзду на зустрічну смугу або порушення правил дорожнього руху, якщо це спричинило виникнення ДТП.

Коли не діє поліс ОСАЦВ
СитуаціяОпис
1Закінчення терміну дії поліса
2Несплата страхової премії
3Виявлення обману під час укладання договору
4Участь у дорожньо-транспортній пригоді у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння
5Умисна подача свідомо недостовірних відомостей під час оформлення поліса
6Порушення правил дорожнього руху, скоєне після настання страхового випадку

Стандартна дія договору обов'язкового автострахування – 12 місяців. Страховка діє по всій території країни. При цьому не має значення, в якому населеному пункті та в якого страховика придбано ОСАЦВ.9 травня 2022 р.

Коли перестає діяти поліс ОСАЦВ?

Термін дії поліса ОСАЦВ Відповідно до основного закону щодо ОСАЦВ № 40-ФЗ від 25.04.2002 р., термін дії страховки на автомобіль становить 1 рік.

У якому разі не виплачується ОСАЦВ?

Страховка не буде виплачена, якщо шкода заподіяна вантажем, що перевозиться. Вам відмовить у вимогі відшкодувати збитки, якщо винуватець аварії перебував під час виконання своїх службових обов'язків, застрахованих за соціальним пакетом. Наприклад, якщо він використовував свій автомобіль, працюючи кур'єром чи експедитором.

Коли страхова може відмовити у виплаті з ОСАЦВ?

Що стосується причин для відмови у відшкодуванні збитків, то страхова компанія має право відмовити потерпілому виключно у таких випадках. Намір потерпілого, включаючи фальсифікацію факту дорожньої аварії. Ядерний вибух чи вплив радіації. Військові дії чи заходи.

Як дізнатися чи діє поліс ОСАЦВ чи ні?

Офіційний сайт Російської спілки автостраховиків (РСА) надає можливість перевірки поліса ОСАЦВ. Завітайте на сайт www.rsa.ru і знайдіть розділ, який пропонує автентифікацію поліса. Введіть номер поліса у відповідне поле та отримайте інформацію про його справжність та дійсність.

Related Post

Як правильно писати сенсі чи сенсіЯк правильно писати сенсі чи сенсі

Щоб написати «смислу», потрібно не примудритися – удивити. Писати цей вислів невірно! Правильно пишеться завжди окремо – "в сенсі". Як пишеться як пишеться у сенсі? Стійке поєднання (Прийменниково-відмінкове поєднання). Використовується