Чому шкідливо спати ближче до вечора: наукове обґрунтування

Сон відіграє важливу роль у нашому житті, відновлюючи наші сили та підтримуючи нормальне функціонування організму. Однак є рекомендації, які говорять про те, що не можна спати ближче до вечора.

Однією з причин, через яку сон не можна укладатися надто пізно, є можливість порушення власного сну наступного дня. Якщо ви лягаєте спати надто пізно, ваш організм може не отримати достатньо часу для повноцінного відновлення, що може призвести до стомлюваності, поганого настрою, погіршення здоров'я та концентрації протягом дня.

Крім того, сон ближче до вечора може негативно позначитися на якості вашого сну. Коли ви лягаєте спати в більш пізній час, рівень вашого енергетичного стану може бути вищим, що ускладнює засинання. Як результат, ви можете страждати від безсоння та неспокійного сну.

Є й більш серйозні причини. Деякі дослідження показали, що сон ближче до вечора може бути пов'язаний з підвищеним ризиком розвитку різних захворювань, включаючи серцево-судинні захворювання, діабет і рак. Це з тим, що порушення циркадного ритму організму може призвести до дисбалансу гормонів та імунної системи.

Чому не можна спати ближче до вечора
ПричинаОпис
Погана якість снуЯкщо спати ближче до вечора, організм не встигає повністю відновитися, що може призвести до поганої якості сну.
Труднощі засипанняНаприкінці дня наше тіло вже готується до сну, тому заснути може бути складніше, якщо лягати спати ближче до вечора.
Погіршення настроюБлижче до вечора рівень гормону мелатоніну, який відповідає за настрій та регуляцію сну, починає підвищуватись. Якщо спати в цей час, то можна заплутати біоритми та погіршити настрій.
Проблеми із травленнямЯкщо спати відразу після їжі, то це може спричинити печію та інші проблеми із травленням.
Погіршення роботи мозкуСон ближче до вечора може призвести до погіршення когнітивних функцій та пам'яті, оскільки мозок не встигає відпочити та відновитись.

Чому не можна спати після 17 години?

Також не рекомендується спати після 16:00. У цей час (залежно від місцевості, де ви живете) може вже почати темніти, організм виробляє мелатонін – прокинутися стає важко і з'являється почуття сонливості та розбитості.

Чому не можна лягати спати увечері?

Чому не можна спати в години заходу сонця На думку медиків, у вечірньому сні немає нічого корисного. У цей годинник (близько 7-8 вечора) у більшості людей знижуються тиск і пульс. А уві сні тиск падає ще сильніше, серцевий ритм уповільнюється, знижується температура тіла.

Чому не можна довго спати вдень?

Вчені встановили, що денний сон може спричинити ожиріння, безсоння, серцево-судинні захворювання і навіть хвороби Альцгеймера. Так, китайські вчені провели окреме дослідження, в якому вивчили взаємозв'язок денного сну із виникненням серцево-судинних захворювань.

Що буде якщо спати вдень, а вночі ні?

Сон тривалістю більше години протягом дня може призвести до серйозних захворювань, таких як серцево-судинні захворювання, у деяких людей після денного сну б'ється серце (тахікардія після денного сну), діабет, печія після денного сну та метаболічний синдром.

Related Post

Властивості гарбузової оліїВластивості гарбузової олії

Що буде якщо пити гарбузову олію? Регулярне вживання олії з насіння гарбуза зміцнює імунітет, стимулює обмін речовин, допомагає схуднути, покращує стан шкіри і волосся. Корисні властивості гарбузового масла застосовуються при

Як правильно очищати екран мобільного телефону: кращі засоби для протиранняЯк правильно очищати екран мобільного телефону: кращі засоби для протирання

Мобільні телефони стали супутниками нашого повсякденного життя. Ми їх використовуємо для спілкування, розваг, роботи і багато інших цілей. Тому їх екрани постійно знаходяться під впливом різних забруднень, відбитків пальців і

Чи можна обробити цибулини гладіолусів марганцівкоюЧи можна обробити цибулини гладіолусів марганцівкою

Щоб у майбутньому на гладіолусах не заводилися шкідники та різні хвороби, перед висадженням слід замочити цибулини в міцному розчині марганцівки на 20-25 хвилин. Як замочувати гладіолуси? Замочуємо в цьому розчині