Чим корисні соснові голки на городі

Зміст:

Але соснові голки можна і потрібно використовувати для захисту ґрунту та рослин від швидкого висихання, холоду, а, частково — і від шкідників. Отже, викидати її в жодному разі не слід.25 жовт. 2023р.

Чи можна удобрювати город сосновими голками?

Багато городників застосовують соснові голки для мульчування баклажанів і навіть томатів. Також можна сміливо використати хвойний опад на суничних грядках. Ягоди на подушці з хвої ростуть чистими та здоровими, рідко уражаються гнилями та різними шкідниками. Збережена копія

Які рослини люблять соснові голки?

Люблять хвойну підстилку багато квіткових культур. До шанувальників подібного роду укриття можна зарахувати троянди, лілії, лаванду, тюльпани, крокуси, гіацинти, примули, хризантеми. З однорічних квітів добре реагують на хвойну мульчу цинію, айстру, незабудку, космію, календулу, шавлію..

Як використовувати хвою сосни на дачі?

Соснова хвоя стане ідеальним покривним матеріалом на зиму для винограду, клематису та інших рослин, що люблять тепло. Для цього батоги рослин знімають з опор, зв'язують і акуратно укладають на землю.

Ogorod.ru
7 способів застосування хвої на садовій ділянці Корисно (Огород.ru)

Соснова хвоя – 6 способів використання в саду, на городі та на кухні

Автор: Ігор https://floristics.info/ru/index.php?option=com_contact&view=contact&id=12 Опубліковано: 16 грудня 2021 Дрібні правки: 10 листопада 2022 Редактор: Олена Н. https://floristics.info/en/ ?option=com_contact&view=contact&id=19 🕒 6 хвилин 👀 43228 разів 💬 0 коментарів

Грудень та січень – це місяці, коли садівник може відпочити.Однак відпочинок має бути активним, тому я люблю прогулюватися в сосновому лісі: такі походи зміцнюють здоров'я та приносять задоволення. На кожну прогулянку я беру з собою великий пакет для хвої, про яку я й маю намір сьогодні розповісти: навіщо вона садівникові та як її правильно використовувати. Йтиметься про соснову хвою, хоча, думаю, такі ж властивості має і хвоя інших рослин.

Хвоя для зимового укриття

Насамперед хвоя – це відмінний покривний матеріал для теплолюбних садових рослин. Під нею добре зимують троянди, гортензії, актинідії та рододендрони. Пригніть гілки до землі, пришпильте їх і засипте сухою хвоєю. Наголошую: сухий. А щоб вона була суха, її треба заготовляти влітку під час спеки.

Застосування хвої на городі та в саду

Наберіть хвою, складіть у повітропроникний мішок і зберігайте її в сухому місці, а з настанням стійких морозів вкрийте хвоєю рослини. Під теплим хвойним укриттям вони не випереватимуть і будуть захищені від мишей та інших гризунів.

Для утеплення ствольних кіл дерев і саджанців можна просто розсипати хвою рівним шаром по поверхні, а можна спочатку набити нею мішки, зробивши своєрідні мати, і обкласти ними дерева.

Мульча з хвої

Використовують хвою, що опала і як мульчуючий матеріал. Коли я влітку гуляв у лісі, стояла сильна спека та посуха. Я підняв підстилку, і земля під нею виявилася вологою. Це наштовхнуло мене на думку замульчувати голками, що опали, грядки і приствольні кола дерев.

Мульча з хвої затримує у ґрунті вологу і таким чином дозволяє скоротити кількість трудомістких поливів, але для цього шар мульчі повинен бути товщиною не менше 5-8 см. Хвоя не дає проростати бур'янам і перешкоджає утворенню на землі тріщин.

Перепріває хвоя довго, тому оновлювати мульчу доводиться нечасто, а після переперевання вона злегка підкислює ґрунт. Звичайно, це подобається не всім рослинам, але хвойники, гортензії та рододендрони будуть вам за таку мульчу вдячні.

А якщо ви хочете замульчувати хвоєю овочеву грядку, доведеться її нейтралізувати, тобто закласти в ґрунт крейду або деревну золу.

Мені простіше: після ремонту у мене залишився гіпсокартон, у якого всередині крейда. Розчиняючись у ґрунті, він нейтралізуватиме кислотну реакцію, яку дає хвоя.

Хвоя як основа для теплих грядок

Щоб зробити теплу грядку, потрібно викопати велику траншею, укласти на її дно товстий шар хвої, зверху – шар гною, потім шар м'яких рослинних залишків (бур'янів або овочевого бадилля) і накрити все це шаром родючої землі завтовшки близько 20 см.

Закласти грядку потрібно восени чи взимку, щоб до весни ці шари осіли, а з настанням теплих днів усі складові почнуть активно переперевати і виділяти велику кількість тепла.

Ви висадите розсаду в родючий ґрунт, який знизу підігрівається, і це може прискорити одержання врожаю на місяць.

Хвойний компост

Хвою можна використовувати для наповнення компостних куп, але майте на увазі, що переперевати вона буде довго. Прискорити цей процес можна, змішавши хвою з іншими рослинними залишками, у тому числі з харчовими відходами, або зі свіжим гноєм, багатим на мікрофлору, що переробляє компост. Можна також використовувати сучасні препарати, що містять звані ефективні мікроорганізми, що прискорюють процес розкладання.

Компостна купа, набита хвоєю, перепріває приблизно за півтора роки.Хвоя не дуже поживна, але вона багата необхідними рослин мікроелементами, в тому числі і фітонцидами, що вбивають шкідливі бактерії.

Хвоя у боротьбі зі шкідниками та хворобами

Виявляється, хвою можна використовувати як засіб боротьби зі всілякими шкідниками та захворюваннями рослин. Якщо вас цікавлять фунгіцидні та інсектицидні властивості хвої, вона має бути вологою, оскільки після висихання хвоя втрачає більшу частину ефірних олій. Тому хвою потрібно заготовляти навесні, коли сосни та ялинки тільки прокидаються і на них з'являються молоді пагони.

Я не закликаю вас рубати поспіль усю свіжу зелень. Зріжте по одній-дві гілочки з кожного дерева, щоб вийшов кілограм, подрібніть їх ножем або ножицями, залийте цебром дуже гарячої води і наполягайте днів п'ять у теплому місці, періодично помішуючи. У вас вийде концентрований розчин, який для обприскування посадок потрібно розбавити водою 1:1, додавши небагато рідкого мила, щоб розчин краще прилипав до листя.

Застосовують хвойний розчин від плодожерки, довгоносиків та попелиці на плодових, ягідних, декоративних культурах та від колорадських жуків на картоплі. Для обробки овочевих грядок розчин має бути слабшим. Сам я поки що до такого захисту не вдавався, але наступного сезону планую випробувати цей засіб. Зате я спробував позбутися хвої від слимаків і з'ясував, що колючі хвоїнки надійно захищають від них грядки, не дозволяючи молюскам на них проникати.

Є відомості, що настій хвої, розведений водою у співвідношенні 1:2, непогано справляється з борошнистою росою та фітофторозом на томатах, кабачках та огірках.

Суха хвоя допомагає зберегти врожай у льоху.Насипте на дно ящика товстий шар голок, укладіть на нього шар овочів і засипте ще одним шаром хвої. І так доти, доки ящик не заповниться. Хвоя має бактерицидні властивості, і овочі під нею відмінно збережуться до весни.

Тонізуючий напій

Корисні властивості хвої можна використовувати не тільки для рослин, а й для власного організму. Сходіть у ліс, наріжте зелених пагонів і подрібніть їх. 100 г хвоїнок залийте 1 л відфільтрованої води і кип'ятіть 8-10 хвилин, а потім наполягайте доти, доки температура не стане прийнятною для пиття. Можете додати в настій лимон та мед – кому що подобається.

Цей чудовий тонізуючий напій особливо корисний узимку, коли організму не вистачає вітамінів та мікроелементів. У вас одразу пройде млявість та зросте працездатність, а головне, з'явиться бажання щось робити, у тому числі й на ділянці.

Під верхнім шаром хвойної підстилки знаходиться справжній скарб: напіврозклала, напівзітліла, напівперепріла хвоя. А під нею – шар родючої землі чорного кольору, яку можна використовувати для посадки рослин, які віддають перевагу кислому середовищу. Насамперед це стосується посіву хвойників, яким я збираюся займатися ближче до березня. В цей час ґрунт буде замерзлим, тому краще принести його зараз.

Про те, як обробити хвойний ґрунт перед посівом, я розповім іншим разом, а поки я схожу в ліс, принесу цей родючий грунт, наберу хвої для утеплення своїх рослин. І, звичайно, не забуду зрізати зелених гілочок для приготування зимового чаю, що бадьорить. Чого й вам бажаю.

Відео про застосування хвої

Натисніть, щоб запустити відео

  • Література

    Хвоя сосни у народній медицині

    Корисні властивості хвої сосни та протипоказання – предмет гарячих обговорень у народній медицині. Голки соснового дерева використовують для лікування десятків недуг, і дуже цікаво дізнатися, за які властивості вони цінуються так високо.

    Чим корисна хвоя сосни

    Соснову хвою недарма застосовують при недугах простудного та запального характеру. Хвойні голки мають в першу чергу сильні антисептичні, зміцнюючі і загоєнні властивості, застосовувати їх можна як окремо, так і в поєднанні з іншими народними і фармацевтичними засобами.

    Що містить хвоя сосни

    Користь соснової хвої обумовлюється її хімічним складом. До молодих голок сосни входять такі компоненти:

    • аскорбінова кислота;
    • вітаміни Е та В;
    • досить рідкісний вітамін;
    • вітамін Р;
    • каротин, причому цього компонента у хвої присутні навіть більше, ніж у моркві;
    • фітонциди;
    • дубильні речовини;
    • олеїнова, бензойна та стеаринова кислоти;
    • кальцій та фосфор;
    • мідь та марганець;
    • залізо та цинк;
    • магній;
    • кобальт.

    Також у складі хвої сосни присутня величезна кількість ефірної олії, що має підвищену лікувальну цінність.

    Що лікує хвоя сосни

    Соснова хвоя є одним із небагатьох народних засобів, ефективність якого визнає та активно застосовує офіційна медицина. У тому чи іншому вигляді свіжу та сушену хвою використовують для лікування:

    • простудних недуг – кашлю, нежиті, ангіни, трахеїтів та бронхітів, ГРВІ та грипу;
    • гінекологічних запалень – хвоя сосни допомагає при грибкових інфекціях та бактеріальних процесах сечостатевої сфери у чоловіків та жінок;
    • захворювань порожнини рота – гінгівітів, стоматитів, карієсу, пародонтозу;
    • травних недуг – гастритів та виразок, холециститів та панкреатитів;
    • серцево-судинних захворювань – хвоя сосни має потужний профілактичний та терапевтичний ефект при атеросклерозі, гіпертонії, збоях у роботі серця, поганому кровопостачанні мозку.

    Соснову хвою використовують при суглобових недугах – артриті, артрозі, остеохондрозі та радикуліті. Завдяки своїм протизапальним властивостям вона знімає набряклість м'яких тканин навколо суглоба і прибирає біль. Використовувати хвою сосни корисно при захворюваннях нервової системи — вітаміни В, які у хвої у великих обсягах, сприяють поліпшенню самопочуття.

    І, звичайно, не можна не згадати про заспокійливі властивості соснової хвої. Кошти на її основі допомагають ефективно боротися з безсонням та емоційними розладами, стресами та депресіями.

    Заготівля хвої сосни

    Оскільки сосна росте в середній смузі повсюдно, хвою дуже легко заготовити самотужки — сировину необов'язково купувати в аптеці. При цьому для грамотного проведення заготівлі необхідно дотримуватись певних правил.

    • Збирати хвою можна протягом усього року, проте найкраще робити це взимку. У холодний період голки сосни містять максимальну кількість вітаміну С та інших корисних речовин.
    • Для збирання сировини потрібно вибирати максимально чисті з погляду екології місця. Поблизу лісу не повинно пролягати великих доріг, також слід обминати промислові фабрики і заводи. Краще заглибитись подалі в ліс — дерева, що ростуть у його середині, є найбільш екологічними.
    • При зборі сировини слід обрізати нижні гілки, причому з одного дерева бажано брати не більше пари гілок для збереження здоров'я сосни.
    • Для збору потрібно вибирати молоді гілки, але при цьому найсвіжіші пагони краще не чіпати. Якщо їх зашкодити, сосна постраждає і може навіть загинути.

    Соснову хвою можна не тільки зрізати з пагонів рослини, а й підбирати із землі — з молодих гілок, які зірвали сильний вітер.

    Найбільшу користь мають свіжі голки сосни, в сушеній хвої вітамінів і натуральних кислот удвічі менше. Однак, для тривалого зберігання хвою часто засушують.

    Роблять це так — зрізані гілочки рівним шаром розкладають на чистій поверхні при кімнатній температурі і хорошому провітрюванні. Коли хвойні голки повністю висохнуть, вони відійдуть від пагонів самі собою. Після цього хвою можна буде зібрати у сухі скляні банки та прибрати на зберігання у темне місце.

    Застосування хвої сосни

    Переважно соснову хвою використовують із медичною метою. За допомогою відварів та настоянок на її основі можна:

    • вивести мокротиння та вилікувати бронхіт, кашель та пневмонію;
    • прискорити загоєння будь-яких пошкоджень на шкірі – опіків, порізів, подряпин та фурункулів;
    • очистити організм від шлаків та токсичних речовин, тим самим покращивши склад крові та знизивши навантаження на печінку;
    • полегшити роботу нирок та жовчного міхура – хвоя є відмінним сечогінним та жовчогінним засобом;
    • знизити тиск та покращити стан кровоносних судин;
    • усунути запальні процеси травної та сечостатевої системи;
    • знизити температуру та прибрати загальне нездужання;
    • полегшити біль у суглобах і покращити рухливість;
    • нормалізувати сон та покращити настрій.

    Однак медицина – не єдина сфера застосування хвої сосни.Голки використовують у домашній косметології, у складі масок та ополіскувачів вони допомагають піклуватися про красу волосся та шкірних покривів. Якщо поставити свіжі гілочки сосни у воду, то хвоя протягом тривалого часу ароматизуватиме приміщення і до того ж усуне шкідливі мікроорганізми в повітрі.

    Свіжу та сушену хвою активно застосовують у садівництві. Насамперед, вона виступає в ролі мульчуючого матеріалу для садових дерев та рослин. Якщо розсипати її по ґрунту щільним шаром, хвоя запобігає випаровуванню вологи із землі і перешкодить зростанню бур'янів. Взимку хвоя служить гарним матеріалом для кореневої системи теплолюбних рослин. А завдяки бактерицидним властивостям голок їх часто використовують у приготуванні знезаражувальних розчинів для обприскування.

    Рецепти з сосновою хвоєю у народній медицині

    На основі голок сосни готують багато простих, але дуже корисних лікарських засобів. Способи вживання та дозування препаратів можуть відрізнятися, однак у будь-якому вигляді хвоя надає гарантований позитивний вплив на організм та покращує самопочуття.

    Відвар із соснових голок

    Просте та корисне засіб на основі голок сосни – це вітамінний хвойний відвар. Напій добре допомагає при авітамінозі та ослабленому імунітеті, надає комплексний очищаючий ефект за рахунок високої кількості антиоксидантів. Відвар хвої сосни застосовують для лікування та профілактики цинги, після перенесених операцій на серці або після хіміотерапії.

    Готують засіб наступним чином:

    • близько 30 г свіжої хвої заливають склянкою окропу;
    • протягом 20 хвилин відварюють на повільному вогні;
    • потім знімають із плити та настоюють під кришкою ще 2 години;
    • проціджують.

    Для покращення смаку в напій можна додати натуральний мед. П'ють сосновий відвар на ситий шлунок по половині склянки.

    Важливо! Користь та шкода відвару з хвої сосни багато в чому залежать від дозувань, якщо приймати засіб у занадто великих кількостях, може виникнути нудота, біль голови або симптоми гіпервітамінозу.

    Допомагає хвоя сосни і від кашлю, у цьому випадку найкорисніше заварити голки не у воді, а в 500 мл молока. Готують засіб і застосовують його так само, як і звичайний відвар.

    Хвоя сосни з шипшиною і лушпинням цибулі від тиску

    Приносить користь хвоя сосни при гіпертонії, а для збільшення корисного ефекту голки рекомендується змішати з лушпинням цибулі і шипшиною. Готують цілющий засіб так:

    • 5 великих ложок хвої перемішують із 3 великими ложками плодів шипшини;
    • додають 2,5 ложки цибулиння;
    • заливають компоненти літром окропу та ставлять на помірний вогонь.

    Після того, як суміш закипить, її знадобиться відварити протягом ще 10 хвилин, а потім наполягти не менше 12 годин. Приймають проціджений лікувальний засіб тричі на день по половині склянки. Відгуки про соснову хвою, шипшину і лушпиння цибулі свідчать, що напій має швидкий терапевтичний ефект, а при курсовому застосуванні допомагає стабілізувати тиск і більше не допускати його перепадів.

    Чай з хвої сосни

    Широко відомі користь та шкода чаю з хвої сосни – напій швидко заповнює дефіцит вітамінів, зміцнює імунітет та знімає неприємні відчуття у шлунку. Приготувати корисний чай можна так:

    • 2 великі ложки соснових голок ретельно подрібнюють, при цьому основи хвоїнок потрібно відрізати та викинути;
    • сировину засипають у заварювальний чайник і заливають гарячою водою обсягом 250 мл;
    • коли чай охолоне природним чином до кімнатної температури, його проціджують через ситечко.

    П'ють сосновий чай у кількості не більше 2-3 чашок на день, у напій можна додати мед або цукор, користь від цього не стане нижчою, а смак покращає. Вітамінний чай містить величезну кількість вітаміну С і тому особливо ефективний при боротьбі із запаленнями чи застудою.

    Квас із хвої сосни

    Ще один корисний та смачний напій на основі хвої сосни – це ароматний освіжаючий квас. Приготувати його дуже просто, для цього потрібно:

    • взяти 5 л звичайного квасу;
    • залити їм 1 кг свіжих соснових голок;
    • наполягти протягом доби, щоб напій добре перекинув;
    • процідити від хвоїнок і перелити в іншу посудину.

    Вживати хвойний квас можна по 3-4 склянки на день, бажано на ситий шлунок – якщо пити газований квас напій натщесерце, може виникнути печія та почуття тяжкості. Квас вплине на організм, покращить настрій і допоможе підбадьоритися, а в літню спеку послужить ще й прекрасним прохолодним напоєм.

    Настій хвої сосни

    Свої лікувальні властивості хвоя сосни зберігає у складі простого настою на воді. Для його приготування потрібно взяти 1 велику ложку ретельно промитої хвої, залити склянкою окропу, після чого настояти всього півгодини.

    Проціджений і остуджений засіб вживають чотири рази на день на ситий шлунок. Оскільки концентрація корисних речовин у настої досить велика, приймати напій потрібно по 1 ложці за 1 раз — передозування може призвести до появи нудоти і мігрені.

    Сосновий настій приносить користь за широкого спектру захворювань.Вживати його можна при суглобових недугах та високому тиску, при поганому травленні та перших ознаках застуди.

    Ванна з хвоєю сосни

    Лікувальні властивості соснових голок застосовують як внутрішніми, а й зовнішніми способами. Зокрема, при артриті, ревматизмі, остеохондрозі та інших недугах велику користь приносять ванни з додаванням свіжої або засушеної хвої.

    Приготувати соснову ванну можна 2 способами:

    • згідно першого методу, спочатку готують хвойний відвар – 1 кг голок заливають 10 л холодної води, настоюють 10 годин, а потім кип'ятять протягом півгодини і наполягають ще 90 хвилин, після чого виливають у підготовлену ванну;
    • згідно з другим методом, сосновою хвоєю набивають невеликий мішечок з чистої водопроникної тканини і опускають його у воду з температурою близько 38 °С.

    Приймати ванну з додаванням хвої сосни рекомендується не довше 20 хвилин, найкраще незадовго до сну.

    Важливо! Важливо стежити за температурою — надмірно гаряча вода зашкодить, оскільки призведе до почастішання серцебиття та підвищення тиску. Під час процедури необхідно стежити, щоб область серця знаходилася вище за рівень води.

    Ванна з додаванням хвої приносить користь не лише при захворюваннях суглобів. Проводити процедуру корисно для зміцнення серця та судин, також соснова хвоя допомагає при нервових розладах, підвищеній стомлюваності, порушення обміну речовин. Позитивний ефект хвоя сосни робить на стан шкіри – тіло після таких процедур стає більш гладким і пружним, шкіра підтягується і розгладжується.

    Увага! При всіх корисних властивостях ванни з додаванням голок сосни протипоказані для гіпертоніків, вагітних жінок і маленьких дітей.Утриматися від процедури потрібно за підвищеної температури і за наявності інфекційних захворювань епідермісу.

    Інші рецепти

    Соснова хвоя у рецептах народної медицини зустрічається дуже часто, її застосовують при більшості хвороб. Крім відварів, настоїв та чаю в домашніх умовах можна приготувати інші цінні засоби на основі хвойних голок.

    Чудовим смаком і корисними властивостями має варення з голок сосни. Готують його так:

    • промиту хвою в кількості 2 склянок перемішують зі склянкою сушених ягід шипшини;
    • заливають 700 мл окропу і на 12 годин прибирають наполягати;
    • у настій додають 300 г цукру, доливають ще 3 склянками води та ставлять на плиту;
    • варять протягом години, поки суміш не загусне.

    Приблизно за 5 хвилин до того, як зняти варення з плити, до нього додають свіжий сік лимона. Якщо вживати варення разом із чаєм, то лікувальні властивості соснової хвої допоможуть зміцнити імунітет та усунути запальні процеси в організмі.

    У рецептах лікування хвоєю сосни часто згадується соснова мазь. Для її приготування необхідно:

    • відварити 20 г подрібнених хвоїнок, а потім перекласти їх шарами з вершковим маслом;
    • протягом доби томити при низькій температурі в духовці, роблячи перерви кожні 2 години;
    • після того, як готове хвойне масло злегка охолоне, його потрібно перелити в скляну тару і прибрати в холодильник для застигання.

    Використовувати отриманий крем можна за суглобових недуг, при лікуванні герпесу, геморою або пошкоджень шкіри.

    При застуді користь соснових голок проявляється у інгаляціях. Для їх проведення потрібно дрібно порізати 25 г хвоїнок, залити 100 мл гарячої води та протягом чверті години відварити на повільному вогні.Потім ще чверть години відвар настоюють, а потім нахиляються над каструлею, прикривши голову рушником, і обережно вдихають гарячу пару, що піднімається.

    Порада! Вдихати соснову пару при інгаляціях потрібно повільно і не дуже глибоко, інакше існує ризик обпалити слизові оболонки.

    Запобіжні заходи

    Хвоя сосни містить величезну кількість вітамінів, органічних кислот та ефірної олії. З одного боку, такий насичений склад надає сосновим голкам колосальних корисних властивостей. Але з іншого боку, соснова хвоя при надмірному вживанні легко може зашкодити організму.

    На тлі передозування хвоєю сосни часто розвиваються сильний головний біль і нежить, виникає нудота, а особливо несприятливих випадках може розвинутися запалення шлунка і кишечника. Тому вживати засоби на основі хвої сосни потрібно дуже акуратно, ретельно дотримуючись дозування, вказаних у рецептах.

    Протипоказання до хвої сосни

    В окремих випадках властивості хвої сосни здатні завдавати організму сильної шкоди. Вживати відвари та настої на основі голок не рекомендується:

    • при гострій формі гепатиту та інших тяжких ураженнях печінки;
    • при хронічній нирковій недостатності та серйозних запальних недугах нирок;
    • за наявності індивідуальної непереносимості природного продукту;
    • при серцевій недостатності;
    • при інфекційних захворюваннях шкіри – вживати соснову хвою в даному випадку не можна ні всередину, ні зовнішнім способом.

    Також відмовитися від препаратів на основі хвої сосни слід вагітним жінкам і матерям-годувальницям – корисні властивості сировини легко можуть обернутися на шкоду для матері і дитини.Не рекомендується пропонувати напої з голок сосни внутрішньо дітям до 7-10 років, засоби можуть пошкодити чутливому дитячому організму.

    Терміни та умови зберігання сировини

    Найбільшу користь здоров'ю зберігають свіжі голки сосни. Саме тому збирають їх у малих кількостях, а відразу після збору прибирають у холодильник або подрібнюють та заморожують у морозильній камері. У таких умовах хвоя залишається корисною для організму протягом 2 місяців і підходить як для внутрішнього, так і зовнішнього застосування.

    Крім того, голки сосни можна засушити, цінні властивості при цьому знизяться, але користі в голках все одно залишиться досить багато. Засушену хвою сосни зберігають у сухих герметичних банках у темному місці, бажано, щоб температура також не перевищувала 10 °С. Іноді сухі голки в банку рекомендується ворушити, щоб запобігти появі плісняви. Суху сировину можна застосовувати протягом 2 років, але потім знадобиться провести новий збір, оскільки голки втратять свої корисні властивості.

    Висновок

    Корисні властивості хвої сосни та протипоказання дуже різноманітні – голки надають сприятливий вплив на організм при багатьох недугах. Однак за наявності протипоказань або передозування хвоя здатна завдавати серйозної шкоди, тому перевірені рецепти необхідно дотримуватися точності.

  • Related Post

    Черв’яки у ягодах полуниціЧерв’яки у ягодах полуниці

    Виявилося, якщо замочити ягоди у воді з морською сіллю, через деякий час назовні виповзають маленькі черв'яки, які живуть всередині плоду. (щоб подивитися, поскрольте новину вниз). Черв'яки – це потомство плодової

    Інформація про рослинництвоІнформація про рослинництво

    Рослинництво – це галузь сільського господарства, яка займається вирощуванням культурних рослин. Воно забезпечує населення продуктами харчування, тваринництво – кормами, промисловість – сировиною. Що є найважливішим показником розвитку рослинництва? Найважливішим показником

    Принтер canon pixma ts704 підключити до ноутбукаПринтер canon pixma ts704 підключити до ноутбука

    Як підключити Canon Pixma до ноутбука? З'єднайте принтер та комп'ютер кабелем USB. Підключіть плоский кабель USB ( ) до комп'ютера, а квадратний роз'єм ( ) — до принтера.. USB-кабель не