Автомобільний акумулятор підключити світлодіодним стрічкам як

Чи можна підключити світлодіодну стрічку до автомобільного акумулятора?

Замість живлення від 220 В змінного струму, світлодіодні стрічки можуть живитися від 12 В постійного – тобто, їх можна підключити до автомобільного або мотоциклетного акумулятора, Тим самим забезпечивши кілька годин дуже комфортного освітлення. Збережена копія

Скільки світитиме світлодіодна стрічка від акумулятора?

Тобто, струм світлодіодної стрічки становить 12 Вт/12 В * 1000 = 1000 мА. Потім ділимо ємність батареї на загальний струм світлової лінії, щоб отримати час роботи батареї в годиннику. Тобто 2500 мАг/1000 мА = 2.5 години. Таким чином, час роботи від батареї складає 2,5 години.

Як підключити дроти до світлодіодної стрічки?

При підключенні стрічки до блока живлення важливо дотримуватися полярності: плюс до плюсу, мінус до мінуса. На шлейфі стрічки завжди є позначення полярності, дроти на котушках зі стрічкою також марковані кольором: червоний – плюс, чорний – мінус. Якщо переплутати полярність – стрічка не працюватиме.

Electronoff
Як підключити світлодіодну стрічку у машині? – найкорисніші статті в інтернет-магазині радіодеталей та радіоелектроніки Electronoff

Як підключити світлодіодну стрічку

Часто у покупців нашого магазину виникає питання щодо правильного підключення світлодіодної стрічки. Здавалося б, всі досить просто і швидко, але досвідчені люди напевно знають про деякі нюанси, які спричиняють певні наслідки.

Перш ніж виконати підключення світлодіодної стрічки, необхідно визначиться з її різновидом, а потім зі схемою підключення.Тільки після того, як буде зрозумілий проект підсвічування, можна купувати та встановлювати.

Розглянемо деякі особливості у підключенні двох типів стрічок, які кардинально відрізняються монтажем, безпекою та якістю освітлення. Такі стрічки можна розділити на групи:

Що стосується світлодіодної стрічки з робочою напругою 220 вольт, то ця стрічка призначена виключно для зовнішнього декорування. Багато хто встановлює її всередині приміщень, щоб уникнути покупки додаткового обладнання, що негативно позначається на якості освітлення.

Для підключення діодної стрічки даного типу, потрібно лише кабель підключення, точніше, важливий діодний міст, який встановлений в даному з'єднувачі. Кабель для підключення має з одного боку вилку для подачі змінної напруги 220В, а з іншого – герметичний роз'єм з контактами, які щільно приєднуються до стрічки. Випрямляч подає постійну напругу на стрічку, при цьому виникають імпульсні стрибки, які не видно людському оку, але сильно впливають на нервову систему. Все це відбувається через найпростіший випрямляч, який не здатний дати якісне світло. При цьому така стрічка дуже популярна і завжди користується попитом у підсвічуванні фасадів, освітленні дворів та іншого.

Одного випрямляча достатньо для підключення стрічки завдовжки 50 і більше метрів. Монтаж led стрічки 220В виконується за допомогою силіконових або пластикових скоб. З'єднання роз'ємів для більшої герметичності слід обробити силіконом.

Для здійснення внутрішнього підсвічування застосовується диодная стрічка з робочою напругою 12 вольт. Ця стрічка часто поставляється в котушках по 5 метрів, має позначення полярності.

Перш ніж наклеїти, з'єднати та підключити цю стрічку, необхідно зробити таке:

  • перевірити роботу світлодіодної стрічки перед монтажем;
  • вибрати блок живлення 12в із запасом потужності;
  • перевірити схему підключення led стрічки на наявність тьмяних ділянок, при якому буде зрозуміло, як розподілити подачу живлення.
  • приготувати смуги потрібної довжини з припаяними або підключеними заздалегідь конекторами.
  • синхронізувати димери або контролери, якщо є така потреба.

Після того, як зроблено всі контрольні дії, які убезпечать від незапланованого демонтажу, можна приступати безпосередньо до монтажу світлодіодної стрічки.

Для того щоб живлення світлодіодної стрічки було правильним, варто підключати ділянки смуги трохи більше п'яти метрів. Іншими словами, через кожні п'ять метрів має бути допоміжне підключення безпосередньо від джерела живлення. Така схема дозволить рівномірно розподілити навантаження кожного світлодіода і усуне появу тіньових ділянок світіння.

Як краще поєднувати світлодіодну стрічку?

Для монтажу діодного підсвічування можна використовувати пайку або конектори. Найшвидший спосіб підключення виконується за допомогою готових перехідників або з'єднань. Щоб з'єднати за допомогою конекторів, необхідно зачистити стрічку в місці з'єднання для кращого контакту і зафіксувати її в роз'ємі. З переваг конекторів можна виділити простоту монтажу та демонтажу. Недоліком є ​​те, що в місці з'єднання з конектором виникає ділянка, де стрічка погано приклеюється до поверхні.

Паяння з'єднань дозволить надійніше і акуратніше здійснити монтаж, проте це займе деякий час.Підключення діодної стрічки за допомогою паяння дозволить розмістити світлодіоди на однаковій відстані один від одного.

Одним із важливих правил підключення світлодіодної стрічки є дотримання полярності. Але не варто переживати, якщо все ж таки, підключили не правильно, з діодною стрічкою нічого не трапиться, вона просто не ввімкнеться.

Незважаючи на те що, світлодіодна підсвітка вважається повністю безпечною, місця підключень все ж таки слід ізолювати. Ізоляцію можна зробити за допомогою термоусадки, вона запобігає попаданню вологи і пилу, а також міцно зафіксує місце підключення.

Порізку led смуги виконують кратно одному сегменту (три світлодіоди). Для зручності виробник позначає місця різання.

В інтернет-магазині Foton.ua можна отримати детальну інформацію про продукцію. Фахівці нададуть вичерпну інформацію щодо монтажу та підключення. Крім цього, допоможемо купити світлодіодну стрічку із потрібними параметрами. Доставка продукції виконується вчасно, це головне правило нашого магазину. Якісне та правильне led підсвічування вже сьогодні та тільки з нами.

Як правильно підключити світлодіодну стрічку

На відміну від світлодіодних ламп, LED стрічки, як правило, не підключаються до побутової електромережі безпосередньо. Для цього потрібні блоки живлення (далі БП), які перетворюють змінний струм 220В на постійний з напругою 12В або 24В (для RGB). При виборі БП потрібно орієнтуватися з його технічні параметри: напруга (В), що виходить, силу струму (А) і потужність (Вт).

Підключення до розетки 220В з блоком живлення

Для ефективної експлуатації номінал БП має на 20% перевищувати сумарну потужність світлодіодів, яка залежить від їхнього типу та концентрації на погонний метр.Найбільш поширені два типи світлодіодів: SMD 3528 та SMD 5050 – легко відрізняються за розміром та формою.

Перед початком розрахунку, крім маркування SMD, потрібно знати кількість світлодіодів на метр, а також їх потужність. Виробник завжди вказує цю інформацію у паспорті чи коробці. Для зручності можна скористатися таблицею.

Отже, давайте зробимо розрахунок на прикладі LSR-3528B60-4.8-IP65-12V IEK-eco. Виходячи з розшифровки найменування, тут використовуються SMD 3528, в одному їх метрі 60 шт., а потужність погонного метра – 4,8 Вт. В одній бухті 5 метрів, а це означає, що потужність ланцюга дорівнюватиме:

Якщо додати ще 20% запасу, ми отримаємо:

ТипКількість/мПотужність, Вт/м
SMD 3528604,8
SMD 3528607,2
SMD 352824016
SMD 5050607,2
SMD 50506014
SMD 50501202,5

Отже оптимальним буде блок живлення на 36 Вт.

При виборі додаткового обладнання (наприклад, контролера або підсилювача для RGB) може знадобитися значення сили струму.

Для розрахунку скористаємося формулою

де P – електрична потужність, а U – напруга:

Інший приклад: Нам потрібно підключити 10 метрів діодів LSR-3528B60-4.8-IP65-12V IEK-eco (2 шт.). Як не дивно, у цьому випадку можливо два варіанти підключення:

Схема паралельного підключення до одного адаптера

Схема живлення від двох адаптерів

Якщо у другому випадку Вам просто достатньо підключити два БП на 36 Вт, то в першому – необхідний потужніший БП. І так, якщо одна п'ятиметрова стрічка має потужність 28,8 Вт, то дві при паралельному підключенні досягнуть загальної потужності:

(24 Вт × 2) + 20% запасу = 57,6 Вт.

Сила струму при цьому досягатиме:

При паралельному підключенні 10 метрів відмінно підійде блок живлення на 60Вт.

Автономне живлення стрічки від батарей або акумулятора

Найчастіше такий вид живлення використовують, коли немає можливості (або необхідності) підключатися до електромережі, наприклад, для внутрішнього підсвічування шафки. Як ІП можна використовувати як пластиковий корпус з батарейками, так і навіть батарею від старого мобільного телефону або ноутбук. І так, варіантів харчування може бути кілька:

Живлення від двох пальчикових батарейок типу АА на 1,5В

Це, мабуть, найскладніший варіант, тому що для його реалізації потрібне віртуозне володіння паяльником.

Щоб освітлення працювало не від 12В, а батарейок (2х1,5В = 3В) необхідно розімкнути послідовні контакти. Для цього потрібно зробити розріз вище зазначеного місця та випаяти резистор. Далі кожен світлодіод необхідно з'єднати провідникової жилою таким чином, щоб оголена частина проводів не торкнулася контактів від вилученого резистора – їх можна закрити шматочком ізоленти, інакше замикання ланцюга і жилка перегорить. У результаті ми отримаємо кілька світлодіодів, підключених паралельно.

Підключення до АА батарейок – це суто аматорський варіант, і він може не завжди працювати. Тому, при підключенні до побуту, краще подумати над надійнішим джерелом живлення.

Після цього просто припаюємо дроти до спеціального корпусу з батарейками і тумблеру для розчеплення (як правило, готовий корпус-відсік і тумблер можна придбати на місцевому радіоринку). Корпус повинен бути розрахований на послідовне підключення двох батарейок АА.

При необхідності можна підключити і кілька стрічок до батарейок, але все одно спочатку потрібно розімкнути контакти, розрізавши їх вище зазначеного маркером місця, а потім з'єднати паралельно жилою або дротом.

Підключення до батарейки на 9В та 12В

Цей варіант простіше попереднього, тому що в ньому не потрібно проводити спеціальних маніпуляцій. Для початку просто відріжемо ділянку потрібної довжини по контактній розмітці. Потім є два варіанти:

  • З'єднати послідовно два корпуси з батарейками (8 батарейок при послідовному з'єднанні будуть давати напругу 12В):

2 корпуси × 4 батареї × 1,5В = 12В;

Додаємо до ланцюга тумблер і отримуємо готове автономне освітлення. Далі монтуємо все у зручному місці за допомогою двостороннього скотчу.

Незважаючи на те, що стрічка SMD 3528 розрахована на напругу 12, але буде працювати і від меншої напруги крони, але світитиме не так яскраво.

Підключення живлення від акумулятора

Головна перевага даного варіанта полягає у можливості підзарядки. І так, у нашому випадку можуть бути 2 типи батарей:

Виходячи з того, що в більшості мобільних батарей напруга знаходиться в діапазоні 3-3,7В для живлення ланцюга, потрібна схема підключення аналогічна першому варіанту. Корпус для батареї можна зробити самому із підручних засобів, головне правильно підключити полюси.

Якщо в будинку є зайва батарея від ноутбука, можна монтувати автономне висвітлення за схемою другого варіанта (живлення від 12В).

Але тут є один нюанс: батареї у різних ноутбуків можуть мати різну напругуі чим воно вище, тим яскравіше світло. Тому рекомендується брати батарею з номіналом не нижче 9В і не вище 12,5В.

Популярні номінали напруги батарей ноутбуківВідтворюване світло
7,2Вдуже тьмяний і майже непомітний
7,4В
10,8Всередній, на половину яскравості
11,1Вяскравий
14,4Вдуже яскравий та небезпечний для світлодіодів
14,8В

При надто високій напрузі світлодіоди будуть перегріватися, а термін їх експлуатації значно скоротиться.

Підключення RGB-стрічки

Більшість світлодіодних RGB-стрічок вже комплектуються БП та контролером. Незалежно від контролера, підключення завжди відбувається за тією ж схемою. Роз'єми живлення, як правило, позначені символами «V+» та «V-».

До силового контакту прийнято підключати червоний провід, до нейтрального – чорний. (Переріз провідника має бути не менше 1,5 мм²).

Для підключення RGB використовуються 4 роз'єми:

  • R (Red) – управління червоним світлом;
  • G (Green) – контроль зеленого світла;
  • B (Blue) – синє світло;
  • V+ – загальний провід.

Для підключення двох п'ятиметрових RGB-стрічок можна використовувати як один контролер, так і два.

В першому випадку головне, щоб потужність контролера була на 20-30% вище сумарної потужності діодів.

У другому випадку – із застосуванням додаткового БП та RGB-підсилювача головне – не переплутати дроти. Для зручності, роз'єми на ньому позначені, як "Input" (вхідні) та "Output" (вихідні). Така схема обійдеться дорожче, але в ній є вагомі переваги:

  • Менше габарити БП, тому що їх номінал нижчий;
  • Можна підключити будь-які контролери, що у продажу;
  • Гнучка схема, яку за потреби можна розширити.

Як правильно різати світлодіодну стрічку

З'єднати нарізані ділянки можна за допомогою конектора або паяння. Як правило, з лицьового боку вже є припаяні короткі проводки.

Необхідну довжину потрібно нарізати тільки за спеціальним маркером.

Найдешевший і надійніший спосіб з'єднання – припаювання. Паяти потрібно дуже акуратно, утримуючи жало паяльника біля контакту не довше 2-3 секунд, так як конструкція полотна схильна до руйнування від сильного нагрівання.

Не кожен профіль підійде для монтажу

Для монтажу використовуються спеціальні профілі з оптичними елементами (лінійними лінзами) з кутом розсіювання світла до 90°, які можуть бути прозорими чи матовими.

Кріпиться за допомогою спеціальних кріплень, клею або шурупів, на кінцях встановлюються заглушки, а на введенні – спеціальна кришка з отвором для дроту.

Краще алюмінієві чи пластикові?

Алюмінієвий – найпопулярніший і універсальний варіант, який використовується в інтер'єрі. Використовується в основному для підсвічування стельового плінтуса. Має міцну конструкцію, швидко і легко монтується. Відрізняється підвищеною теплопровідністю.

Пластиковий (полікарбонатний) – має еластичність і підвищену стійкість до механічних впливів і кліматичних умов (вологи, температури). Продаються полікарбонатні корпуси у двох виконаннях: прозорі та матові (білі). Може використовуватись для підсвічування конструкцій громадських будівель чи торгових залів.

Порядок монтажу LED стрічки у різні профілі

Під час встановлення стрічки в алюмінієвий профіль необхідно звернути увагу на те, щоб його довжина дорівнювала довжині стрічки. Монтаж проводиться у наступній послідовності:

  1. Встановлюємо профіль за допомогою кріплень;
  2. Знімаємо захисну оболонку зі зворотного боку стрічки, потім акуратно та щільно наклеюємо її на профіль;
  3. Припаюємо проводки та закриваємо корпус кришкою;
  4. Виводимо дроти та підключаємо їх до БП.

При монтажі у пластик необхідно дотримуватися такої послідовності:

  1. Прикладаємо профіль до стіни та маркером робимо розмітку, де потрібно свердлити дірки для кріплення;
  2. Відступивши 2-3 см від краю, дрилем просвердлюємо дірки на необхідну глибину.Для цього використовується свердло діаметром 8 мм (для бетонної стіни – спеціальне свердло по бетону) (кутовий корпус із полікарбонату монтується клейовим способом).
  3. Встановлюємо дюбелі та прикручуємо профіль;
  4. Далі, попередньо знявши захисну оболонку, щільно приклеюємо стрічку до корпусу і закриваємо кришкою.
  5. Виводимо дроти та підключаємо їх до БП.

Припаювання дротів до контактів

Для з'єднання використовуються тонкі мідні дроти перерізом 0,5 мм. Перед припаюванням їх потрібно заблукати.

Перед лудінням з кінця дроту потрібно зняти 8-10 мм ізоляції, потім оголену частину змастити каніфоллю та паяльником нанести на неї шар припою. Якщо провід багатожильний, припій наноситься таким чином, щоб його частина затекла під ізоляцію – тоді тоненькі жилки не ламатимуться при вигині. Після лудіння кінець необхідно обрізати до 3 мм.

Легким дотиком жала паяльника приєднуємо провідник до контактного майданчика. Щоб запобігти короткому замиканню відразу ж перевіряємо, чи не з'єдналися сусідні контактні майданчики. Місце з'єднання необхідно ізолювати по-старому ізолентою або акуратно термозбіжною трубкою.

Зрощування обрізків

Як правило, при монтажі виходить багато обрізків надто короткої довжини.

Загальна довжина ділянок, що зрощуються, не повинна перевищувати 5 метрів, інакше на кінці з протилежної від струмопровідних жил сторони падатиме напруга, і світлодіоди будуть тьмяно світити.

На рівних ділянках поверхні зрощування роблять без провідників. Для цього контактні майданчики на обох кінцях необхідно заблукати. З внутрішньої сторони потрібно обережно зняти плівку, під нею Ви побачите ще кілька контактних майданчиків.Припаювати потрібно як з внутрішньої, так і з зовнішньої сторони, потім місце з'єднання необхідно ізолювати.

Для більш надійного з'єднання та захисту місця спайки від механічної дії використовуються спеціальні пластикові конектори. Крім того, це чудове рішення для монтажу у важкодоступних місцях.

Захист від пилу та вологи

Рівень пиловологозахисту може бути позначений, як IP20 (незахищені) або IP44 і вище – вологозахищені стрічки. У робочій зоні на кухні або при підсвічуванні акваріума на світлодіоди може випадково потрапити вода, тому можливі два варіанти розв'язання:

  • Вибір високого рівня пиловологозахисту;
  • Використання додаткового обладнання для IP20.

Найпростіший спосіб додаткового захисту – за допомогою термозбіжної трубки і герметика. При цьому головне підібрати трубку правильного діаметра, щоб стрічка до неї вільно входила. Для 100% захисту від попадання вологи кінці труб рекомендується запаяти будівельним феном. Аналогічним чином можна захистити і зовнішнє підсвічування, як, наприклад, святкову ілюмінацію фасаду будинку.

У місцях з високим ризиком попадання води, наприклад біля басейну, джакузі або фонтану рекомендується брати моделі з пиловологозахистом не нижче IP65, а для підводного освітлення – IP68 покриту силіконом.

Зручність та простота монтажу дозволяють реалізувати будь-які дизайнерські рішення. Все залежить лише від Вашої фантазії.

Related Post

Як привітати з розписом?Як привітати з розписом?

Бажаю вам вірності та взаєморозуміння, ніжності та чуйності один до одного. Нехай ваше сімейне життя з кожним днем ​​поповнюється яскравими знімками, емоціями, моментами та мріями! Бережіть своє сімейне щастя і

Як стати експертом у своїй галузіЯк стати експертом у своїй галузі

Як стати експертом у якійсь галузі? Пройти шлях від нікому не відомого фахівця до визнаного майстра своєї справи можна за п'ять основних кроків. Визначте область, в якій ви хочете стати

Як перевірити чи є катаракта?Як перевірити чи є катаракта?

Перші симптоми катаракти пацієнт може виявити самостійно. Як правило, саме вони спонукають його звернутися до клініки за повноцінним обстеженням Біомікроскопія – огляд ока за допомогою спеціального офтальмологічного мікроскопа – щілинної